رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به نظرسنجي‌هاي مختلف صورت گرفته در ماه‌هاي قبل از انتخابات گفت: در هيچ كدام از اين نظرسنجي‌ها كه مربوط به كل كشور بود موسوي از احمدي‌نژاد جلوتر نبود.

به گزارش فارس، غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي عصر امروز در اجتماع عظيم مردم تهران در ميدان وليعصر، انقلاب اسلامي ايران را مردمي‌ترين انقلاب‌ها در جهان عنوان كرد و گفت: در طول اين 30 سال نيز همين مردمي كه انقلاب را به وجود آوردند آن را حفظ كرده و با حضور در عرصه‌هاي مختلف از جمله انتخابات سرنوشت خود را تعيين كردند.

وي افزود: مردم ايران در طول اين 30 سال با برگزاري 30 انتخابات از نفر اول كشور تا شوراهاي اسلامي دورترين روستاها را با راي خود انتخاب كردند و مردم سالاري ديني به عنوان بزرگترين دستاورد انقلاب اسلامي ايران براي مردم ايران رقم خورد.
نماينده مردم تهران انتقال قدرت به صورت مسالمت‌آميز از فردي به فرد ديگر در جمهوري اسلامي ايران را يكي از مهمترين ويژگي‌هاي اين نظام دانست و افزود: اين در حالي است كه در طول تاريخ هميشه اين انتقال قدرت با صحنه‌هاي خونين و خشن همراه بوده است.
حداد عادل خاطرنشان كرد: مردم ايران در عين حال كه گاهي اختلاف‌سليقه‌هايي وجود دارد اما هميشه به اكثريت احترام گذاشته و اين يك ارزش والا است كه موجب نااميدي دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي مي‌شود.

وي ادامه داد: غربي‌ها هميشه براي دخالت در امور كشورها فقدان دموكراسي را بهانه كرده‌اند و تحت اين عناوين به اعمال قدرت در كشورهاي مختلف پرداختند اما انقلاب اسلامي ايران اين بهانه را از آنها گرفت و مردم ما با حضور پرشكوه در صحنه انتخابات نشان دادند كه عالي‌ترين مظهر دموكراسي در جهان ملت بزرگ ايران است.
رئيس مجلس هفتم شوراي اسلامي حضور بيش از 85 درصد از مردم كشورمان در پاي صندوق‌هاي راي در انتخابات 22 خرداد را يك ركورد فراموش نشدني در مردم سالاري ديني عنوان كرد و افزود: اين امر باعث اميدواري دوستان و نااميدي دشمنان شد.
حداد عادل ادامه داد:‌ اين خطر يعني حضور پرشكوه مردم تنها به منزله كوتاه كردن دست آنها از كشور اسلامي‌مان نيست بلكه آنان از اين مي‌ترسند كه ايران به عنوان يك الگو براي كشورهاي منطقه تبديل شود و به همين دليل است كه براي تبليغات خود سعي در كمرنگ كردن اين حضور پرشكوه دارند.

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به تبليغات آرام و بدون جنجال هواداران نامزدها در شب‌هاي قبل از انتخابات گفت:‌اين حضور پررنگ مردم باعث تلخي كام دشمنان شد و به همين دليل به شبهه‌افكني و اينكه در انتخابات تقلب شده و بايد باطل اعلام شود،‌ پرداختند.

حداد عادل ادامه داد:‌كشور ما قانون دارد و راه تشخيص صحت و سقم آرا معين شده و شوراي نگهبان مرجع رسيدگي به اين امور است و اگر كسي اعتراض دارد، بايد دلايل خود را به اين شورا ارائه كند و بداند كه شوراي نگهبان و رهبري با هر سليقه‌اي حاضر نيستند حتي يك راي هم با تقلب جابجا شود.

وي اظهار داشت: مگر در سال 76 آقاي خاتمي پيروز انتخابات نشد، مگر كساني كه به ايشان راي ندادند و تعدادشان حدود 10 ميليون نفر بود دست به آشوب و اغتشاش زدند؟ در حالي كه ديديم فرداي همان روز همه كساني كه به آقاي خاتمي راي نداده بودند،‌به راي اكثريت و قانون اساسي احترام گذاشتند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي خطاب به ميرحسين موسوي گفت: ما شما را به عنوان نخست‌وزير دوران دفاع مقدس و نخست‌وزير حضرت امام و اينكه شما را فرزند انقلاب مي‌دانيم، دوست داريم و رهبر انقلاب هم شما را عضو خانواده انقلاب مي‌داند اما از شما سوال مي‌كنم وقتي هنوز انتخابات تمام نشده و در صندوق راي باز نشده شما از كجا مطمئن بوديد كه اكثريت آرا را به دست آورده و اعلام پيروزي كرديد.
حداد عادل اظهار داشت: عده زيادي به شما راي دادند اما نبايد شما فقط به آراي مردم تهران و اطرافيان خودتان نگاه كنيد آيا شما از آرا استان‌هاي محروم و شهرها و روستاهاي كوچك اطلاع داشتيد.

وي با بيان اينكه خدا مي‌داند من اين سخنان را براي رفع شبهه مي‌دانم اظهار داشت: در كجاي دنيا كشورهايي كه خود را الگوي دموكراسي مي‌دانند سابقه دارد كه قبل از شمارش آرا واعلام رسمي كانديدايي كنفرانس خبري بگذارد و خود را رئيس‌جمهور اعلام كرده و كسي ديگري نيز به او تبريك بگويد.

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به نظرسنجي‌هاي مختلف صورت گرفته در ماه‌هاي قبل از انتخابات گفت: ما اين نظرسنجي‌ها را كه توسط چندين دستگاه مختلف صورت مي‌گرفت بررسي كرديم و ديديم كه در هيچكدام از اين نظرسنجي‌ها كه مربوط به كل كشور بود آقاي ميرحسين از آقاي احمدي‌نژاد جلوتر نبود.

حداد عادل خاطرنشان كرد: بايد در نظر بگيريم كه همين نظرسنجي‌ها بود كه چند روز مانده به انتخابات سال 76 نشان دادكه مردم نسبت به آقاي خاتمي اقبال بيشتري دارد.
وي ادامه داد: البته اين موضوع كه راي آقاي احمدي‌نژاد از آقاي موسوي بيشتر است احتياج به نظرسنجي هم نداشت چرا كه دولت آقاي احمدي‌نژاد ظرف 4 سال به حداقل 60 سفر استاني به مناطق مختلف كشور داشته است. و اين طبيعي است كه مردم اين شهرها راي بيشتري به ايشان بدهند.

حداد عادل خطاب به ميرحسين موسوي گفت: شكي نيست كه شما در تهران راي بالايي داشتيد ولي بايد بدانيد كه ايران فقط تهران نيست و بزرگي شما نيز در اين است كه به راي مردم احترام بگذاريد.

رئيس مجلس هفتم اضافه كرد:‌اگر ما و سازوكار و قوانين انتخابات در ايران ولو اينكه خود شكست بخوريم احترام بگذاريم اين براي آينده نظام سودمندتر است حتي اگر با پيروزي و يا شكست همراه شود.

حداد عادل خطاب به ميرحسين ادامه داد: اين درست نيست كه قبل از برگزاري انتخابات نزديكان شما اعلام كند كه اگر آقاي احمدي‌نژاد پيروز شد يقينا تقلب صورت گرفته است.
وي افزود:‌ما مي‌دانيم كه رهبري معظم انقلاب به شما علاقمندند و شما را نصحيت كرده‌اند كه اگر شكايتي داريد به شوراي نگهبان تسليم كنيد و به شوراي نگهبان توصيه كردند كه به شكايت شما رسيدگي شود و بدانيد كه خير دنيا و آخرت در اطاعت از ولايت فقيه است.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي خطاب به هواداران ميرحسين موسوي آنها را خواهر و برادر خود صدا كرده و گفت: نتيجه اين انتخابات نبايد موجب به وجود آمدن تفرقه شود بلكه بايد بدانيم كه اين انتخابات نيز مانند هر بازي ديگري برنده و بازنده‌اي دارد و ما حساب هواداران آقاي موسوي را از آشوب‌طلبان و اغتشاشگران جدا مي‌دانيم.
حداد عادل با بيان اينكه اين انقلاب ارزان به دست نيامده كه عده‌اي مي‌خواهند به آن لطمه‌اي بزنند،‌خطاب به رسانه‌هاي خارجي گفت: اين ملت براي پيروزي انقلاب بيش از يك ميليون شهيد و جانباز تقديم كرده است و به همين راحتي اجازه نمي‌دهند تا عده‌اي به انقلاب‌شان صدمه بزنند بلكه همواره از آن حمايت مي‌كنند.

وي ادامه داد: به فتنه‌گران داخلي هم مي‌گويم كه آيا فراموش كرده‌ايد كه همين ملت در بلواهاي مختلف شما در صحنه حاضر بود و جواب‌تان را داد و بدانيد كه ملت ايران گوش به فرمان رهبري براي حمايت از انقلاب هميشه در صحنه حاضر است.

نماينده مردم تهران خاطر نشان كرد: هر كس نسبت به برگزاي انتخابات اعتراضي دارد بايد طبق قانون مستندات خود را به شوراي نگهبان ارائه دهد و از طريق قانوني اعتراض خود را پيگيري كند.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:30 توسط شاهین |

فائزه هاشمي گفت: خاتمي بي عرضه بود چون نتوانست مانع تقلب و رأي آوردن هاشمي رفسنجاني شود و با افتخار هم نتايج را تأييد کرد. به گزارش ايرنا فرزند هاشمي رفسنجاني طي گفت وگويي در حاشيه مراسم غيرقانوني روز دوشنبه در ميدان آزادي درباره ادعاي تقلب در اين دوره گفت: همه نمايندگان کانديداها و همه ناظران را اخراج کردند ؛سرِ شمارش آرا و تجميعِ آرا و تمامي مراحلي که قانون گفته آنها را راه ندادند. وي با اشاره به اين که اين ناظران مي بايست از17 خرداد حضور مي داشتند ولي به آنها اجازه ندادند ، افزود: کادر ناظران را اعلام نکردند و همه را گفتند که بايد ليست را سرصندوق ها بگيرند مثلاً خود من يک ليست 6 نفره را براي يک صندوق معرفي کردم ولي آنها را جاي ديگري فرستادند چون اسم نماينده ها روي صندوق ها هست. فائزه هاشمي قطع شدن پيامک ها را به انتخابات ربط داد و اظهار کرد: اصلاح طلبان براي ناظران يک سيستم پيامک با يکسري کدهايي تعريف کرده بودند که با قطع پيامک کل ارتباط ناظران ما قطع شد ؛اين ها خلاف هايي است که درباره ناظران صورت گرفت !
وي درباره ساير تخلفات انتخاباتي با اعلام اين که صندوق ها پراز{آراي} احمدي نژاد است ،آراي مردم را سندسازي دانست و ادعا کرد: تعرفه ها هم بايد بگويم که اصلاً تعرفه ها ساعت 12 ظهر دراغلب شهرستان ها تمام شد و به جايي تعرفه نرساندند به جز يکي دو شهرستان .دختر هاشمي رفسنجاني ادامه داد: ساعت 10 شب هم ، محصولي اعلام کرد که بايد رأي همه مردم که مراجعه کردند گرفته شود اما درِ صندوق ها را بستند ،پيامک ها راقطع کردند سايت ها رابستند اين در حالي بود که مردم پشت درها حضورداشتند و رأي نداده بودند .
وي افزود: اين ها خودشان تقلب کردند و اين يعني اين انتخابات از پايه زير سئوال رفته است، از پايه مخدوش است و نمي توانند بگويند آرا بازشماري شود چون صندوق ها درست است .فائزه هاشمي در ادامه تهمت زدن‌هاي خود گفت: مگر اين ها 57 ميليون تعرفه چاپ نکردند يعني 17 ميليون بيش از رأي دهنده ها ؛ پس اين 17 ميليون کجا رفت ؟ اين ها را پرکردند و ريختند داخل صندوق ها، صندوق ها را کامل کردند.وي مدعي شد: از آن جايي که ناظران را اخراج کرده بودند کسي صورتجلسه ها را امضا نکرده حتي کساني هم که حضور داشتند امضا نکردند بنابراين اين ها سندي ندارند .فائزه هاشمي در ادامه با ارائه تحليلي درباره نقش پدرش در معادلات نظام، از همگرايي بسيج و سپاه و دکتر احمدي‌نژاد با نظام انتقاد کرد.*مردم مقصر هستند/جامعه ما قهرمان ساز و اسطوره کش استدختر هاشمي رفسنجاني ،مردم را مقصر واقعي اين جريانات دانست و گفت: اصولاً کشورهاي جهان سوم هميشه دغدغه دارند و آرامش ندارند ؛ خوب همين رأي هاي مردم را ببينيد در کشور يکسري افکاري حاکم است اما بايد بدانيم که يک فکر هميشه نمي تواند جريان داشته باشد .وي ادامه داد: ما يک دموکراسي نيم بندي در کشور داريم مثلا من يک دوره در انتخابات شرکت مي کنم و با رأي بالا رأي مي آورم ولي در يک دوره ديگر رأي نمي آورم.اساسا تاريخ ما مشکل دارد و به لحاظ روانشناسي ، جامعه ما "قهرمان ساز و اسطوره کش " است يعني عده اي را يک روز مي بريم بالا و يک روز مي اندازيم پايين. سيستم روانشناسي جامعه ما اشکال دارد.اين مدعي اصلاح طلب درباره دوره فعاليت خاتمي هم اظهار داشت :يکي از مشکلات اساسي ما اين بود که خاتمي کاره اي نبود . من عامل اصلي اين ديکتاتوري ها(!) را خاتمي مي دانم ؛ در حادثه 18 تير خاتمي ،مسير را به سمتي برد که اسامي را اعلام کرد و دست همه اصلاح طلبان را رو کرد تا 18 تير به وجود آمد و نظام هم هوشيار شد که اگر نجنبد مثل زمان شاه ، خواهد رفت و از اين جا ديکتاتوري ها آغاز شد .
وي در ادامه گفت :اين روند باعث شد در انتخابات بعدي اصلاح طلبان رأي نياورند و قدرت بگيرند الان هم اين جوري شده است ،سربابام هم که ديديد چه بلايي آمد بنابراين معتقدم بايد اين اعتصابات ادامه يابد. فائزه هاشمي درباره اينکه چرا هاشمي و خاتمي در دوران فعاليتشان نيروهاي خود را براي مقابله با چنين موضوعاتي در سازمان ها قرار ندادند تا اين روند فعلي را کنترل کنند ، گفت: بايد بگويم خاتمي در دوره فعاليتش عرضه نداشت و آن قدر در دوران فعاليتش تقلب شد که حاج آقا (هاشمي رفسنجاني) نتوانست با آن همه تقلب ، رأي بياورد ؛ آخرش هم خاتمي اعلام کرد که انتخابات سالم برگزارشده چون خودش برگزار کننده بوده و در اين باره خيانت هاي بسياري کرد .هاشمي ادامه داد: ما اصلاح طلبان هم هرجا که بوده ايم سوخته ايم و بعد از دوم خرداد هم بين اصلاح طلبان تفرقه شد .وي با انتقاد ازاصلاح طلبان درباره حضور هم زمان 5 نامزد در دوره قبل رياست جمهوري گفت :اگر در آن دوره ، اصلاح طلبان اين 5 نامزد را يکي مي کردند و پشت سر هاشمي قرار مي گرفتند کار همان مرحله اول تمام شده بود ؛ معين و مهرعليزاده با حضورشان مي خواستند چکار کنند ؟!دختر هاشمي رفسنجاني در ادامه اين گفت وگو خاطرنشان کرد: خاتمي مشکلات زيادي دارد واگر هم مي آمد نمي توانست کاري بکند، مگر خاتمي دفعه قبل چکار کرده بود فقط رأي داشت و گرچه رأي آورد اما دشمنانش هم زياد بودند اما موسوي چون نبوده دشمن هم نداشته است و اصول گرايان هم حامي او بودند و حامي خاتمي نبودند؛اصلاً موسوي خيلي بهتر است.وي با اشاره به اين که لاريجاني و روحاني مي توانستند در اين دوره شرکت کنند و اگر مي آمدند اين اتفاقات نمي افتاد ، درباره صحبت هاي احمدي نژاد در مناظره با موسوي گفت: ما از احمدي نژاد شکايت کرديم و به صداو سيما اعلام کرديم که مي خواهيم جواب دهيم اما صداو سيما مجوز نداد .ديروز شکايت نامه دادم و فکر مي کنم اول هفته مطرح شود .فائزه هاشمي معتقد است که آنها(مراجعي که به آنها شکايت کرده است) نمي توانند بپيچانند چون مدرکي ندارند . ضمن آن که ازآن جايي که بخش هايي از مردم عوام هستند پدرش مجبور شده راجع به احمدي نژاد نامه بنويسد .وي در پايان درباره صحبت هاي پدرش با احمدي نژاد هم گفت:پدرم در حرم امام به احمدي نژاد گفته که هم درباره من وهم درباره بچه هايم و ديگران اشتباه مي کني يا اين حرفهايت را خودت اصلاح کن يا اگر بخواهي شعار بدهي پيگيري مي کنم و ما ول نمي کنيم

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:29 توسط شاهین |

 نزدیك ترین و قدیمی ترین همكار سیاسی و همراه انتخاباتی میرحسین موسوی در گفت وگویی با شبكه ماهواره ای دولت انگلیس مهم ترین دلایل تقلب در انتخابادهم ریاست جمهوری را تشریح كرد.

به گزارش فارس، زهرا رهنورد در تشریح بداهت پیروزی موسوی و وضوح تقلب در انتخابات گفت: " یك سری نقاطی هستند كه اصلاً مشخص است كه خودش ملاك تشخیص نادرست بودن نتایجی است كه وزارت كشور اعلام كرده است. مثلاً آذربایجان و ترك زبان ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی گذارند كه به كس دیگری رای بدهند. "

 وی در ادامه اظهار داشت: " خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابر این اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند به آقای احمدی نژاد رای بدهند. این دو تا ملاك است و باقی موارد هم شبیه همین است. "

وی در پاسخ به خبرنگار بی بی سی كه پرسید: " رای آقای موسوی بر اساس برآورد های شما چهار به یك بوده است در قیاس آقای آقای احمدی نژاد مستندات شما چیست؟ " اظهار داشت: " در شهرستان ها و تهران در واقع تجمع مردم حاكی از این بود كه آرای موسوی بسیار بالاتر از آن كه اصلاً قابل تصور باشد. هروقت طرفداران دو طرف حاضر می شدند طرفداران احمدی نژاد درمقابل طرفداران موسوی در حد یك صدم بودند. "

 وی هم چنین با اشاره به گزارش هایی كه در روز انتخابات دریافت می كرده گفت: " مرتب به ما گزارش می شد كه نسبت حتی 5/4 به 1 بود. نسبت های موسوی به احمدی نژاد... "

 وی هم چنین اظهار داشت: همه می شناسند كه آنهایی كه به احمدی نژآد رای دادند چه تیپ خاصی هستند و اول صبح رفتند رای خودشان را دادند و از ساعت 11 صبح تعرفه ها در دست مردم قرار نگرفت و مردم له له می زدند برای این كه تعرفه به ایشان داده بشود. حتی تا ساعت یازده ده و سی دقیقه و دوازده شب هم پشت در ستاد و محل های انتخابات جمع شده بودند.

وی در پایان این گفت و گوی زنده با شبكه ماهواره ای دولت انگلیس (بی بی سی) گفت: " ما نمی دانیم چگونه با این صندوق ها عمل شده و رای ها چگونه دست برده شده و چه بوده فقط می دانیم كه نسبت موسوی به احمدی نژاد 5/4 به 1 یا چهار به یك یا جاهای دیگر ممكن است مثلاً 3 به 5/1 باشد. "

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:28 توسط شاهین |

رهبر انقلاب با اشاره به مشاركت بي‌سابقه و عزتمندانه مردم در انتخابات اخير خاطرنشان كردند: ملت بيدار، با بصيرت و هوشيار ايران در اين حماسه بزرگ نشان داد به گفتمان، راه و ارزش هاي پايه‌گذاري شده امام خميني هم چنان دلبسته است و سعادت و پيشرفت خود را در اين راه مي‌جويد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، آيت الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي صبح امروز یک‌شنبه در خجسته سالروز ميلاد بانوي برگزيده دو عالم حضرت صديقه طاهره (سلام الله عليها) و فرزند پرافتخارش امام خميني (ره)، انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري را يك اعجاز الهي دانستند و با اشاره به مشاركت بي‌سابقه و عزتمندانه مردم در اين انتخابات خاطرنشان كردند: ملت بيدار، با بصيرت و هوشيار ايران در اين حماسه بزرگ، نشان داد به گفتمان، راه و ارزش هاي پايه‌گذاري شده امام خميني هم چنان دلبسته است و سعادت و پيشرفت خود را در اين راه مي‌جويد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به حماسه بزرگ ملت ايران در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، اين انتخابات را بسيار خوب و مبارك دانستند و تصريح كردند: ملت ايران اسلامي با حضور گسترده و پرشور خود در اين انتخابات ثابت كرد كه به عزت ملي اهميت مي‌دهد و ايستادگي در مقابل زورگويان و زياده خواهان و پايداري براي احقاق حق را جزو ارزش هاي اساسي و افتخار خود مي‌داند و اين را با اين انتخابي كه انجام گرفت نشان داد.

رهبر انقلاب اسلامي به تلاش دشمنان اين كشور با راه اندازي جنگ رواني و تبليغات وسيع آنان در رسانه‌هاي بيگانه براي دلسرد كردن مردم از حضور در انتخابات اشاره كردند و افزودند: حقيقتاً يك دست اعجازآفرين الهي پشت اين انتخابات بود چرا كه نتيجه آن، ده ميليون راي بيشتر در مقايسه با بالاترين رقم مشاركت مردم در انتخابات ‪ ۳۰ساله است.

در اين ديدار كه جمعي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت از سراسر كشور حضور داشتند، رهبر انقلاب اسلامي، حضرت زهرا (سلام الله عليها) را منشا خيرات و سرچشمه بركات، و روز ولادت آن بانوي عظيم الشان را - بسيار با اهميت و بزرگ دانستند و افزودند: روز ولادت صديقه طاهره(سلام الله عليها) ، عيد ولادت ولايت است چرا كه فرزندان آن بزرگوار، يعني امامان هدايت و رهبران امت در واقع ثمرات اين شجره طيبه اند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تاكيد بر تقويت خط اتحاد شيعه و سني وبا اشاره به سفارش امام خميني(ره) بر وحدت و برادري در دنياي اسلام خاطرنشان كردند : امام بزرگوار بسيار حكيم بود و مي‌دانست دشمن به خصوص انگليس ها قصد دارند با استفاده از نقاط اختلاف شيعه و سني، پيكره جهان اسلام را از هم جدا كنند و به جان هم بيندازند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: نگاه به پرچمي كه امروز جمهوري اسلامي به نام عقيده ديني و عزت اسلامي برافراشته است، قلب هر مسلماني را به تپش مي اندازد و تمام مسلمانان به آن افتخار مي‌كنند. 

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:27 توسط شاهین |


شورای محترم نگهبان
سلام علیکم
پیرو ده ها مکاتبه ستاد انتخاباتی اینجانب با آن شورا دایر بر تخلفات صریح انتخاباتی عوامل اجرایی وزارت کشور و نیز یکی از نامزدها که قطعاً در نتیجه انتخابات 22 خرداد ماه موثر بوده است و ذیلا به مواردی از آنها اشاره می شود، عدم صحت انتخابات محرز است و رسیدگی و ابطال ان درخواست می گردد:


1- در ایام تبلیغات ، خصوصاً در مناظره آقای احمدی نژاد، اتهامات بزرگی علیه بعضی از شخصیت های حقیقی از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی، ریاست محترم مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز آقای ناطق نوری عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس بازرسی ویژه مقام معظم رهبری، در رسانه ملی مطرح شد که بنا به اظهار صریح ریاست محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور مصادیق روشن عمل مجرمانه بوده است. این اتهامات خوراک اصلی تبلیغات انتخاباتی آقای احمدی نژاد علیه سایر نامزد ها، خصوصاً اینجانب قرار گرفت.


2- ایشان در مناظره های انتخاباتی اقدام به بیان مطالب خلاف امنیت ملی نمود که نتیجه آن زیر سوال بردن بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی سلام الله علیه بود. به علاوه، عمل ایشان در افشای بعضی از موضوعات محرمانه و سری با تلفیق موارد نادرست، از جمله متهم کردن دولت جمهوری اسلامی و وزارت کشور به سازماندهی اوباش برای حمله به جوانان و مردم و بریدن کراوات ها و تراشیدن موی سر جوانان اتهاماتی واهی است که در هیچ مرجع قضایی مورد رسیدگی قرار نگرفته و بدیهی است که عملی مجرمانه محسوب می شود.


3- کارشکنی های عدیده مسؤلان وزارت کشور و بسیاری از فرمانداری ها، از جمله فرمانداری های تهران در ارایه کارت های نمایندگان جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی و اینجانب منجر به عدم امکان حضور تعداد قابل توجهی از نمایندگان ما دو نفر در محل شعب اخذ رای و محل های شمارش و تجمیع آراء گردید و نمایندگان نامزدها هیچگونه نظارتی بر انتخابات نداشته اند.


4- بر خلاف اعلام کتبی قبلی مبنی بر این که شمارش آراء و تجمیع آن دستی خواهد بود، ستاد انتخابات کشور در حالی که هنوز تعدادی از شعب در حال شمارش آرای مردم بودند اقدام به اعلام نتایج در حجم انبوه نمود. این در حالی بود که هنوز صورت جلسه های موسوم به فرم های 22 و 28 از هیات های اجرایی دریافت نشده وتنها ملاک ارایه آمار ارقام موجود در سیستم های رایانه ای بود که هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد و موجب التهاب اجتماعی و نگرانی در جامعه بر اساس امارهای فاقد مبنای قانونی می شود.


5- صدها شعبه اخذ رای در مناطق مختلف کشور از جمله شیراز، تبریز،تهران و ... در ساعات قبل و بعد از ظهر دچار کمبود تعرفه اخذ رای شدند و این امر موجب توقف چند ساعته رای گیری در آنها گردید . با توجه به این که تعداد تعرفه های چاپ شده با فرض بالاترین تعداد متصوره شرکت کنندگان به گونه ای بوده است که بیش از 17میلیون تعرفه اضافی می توانست در اختیار وزارت کشور باشد تعلل شدیدی که در جریان توزیع تعرفه های انتخاباتی به چشم می خورد کاملاً ابهام برانگیز بود و نشان می داد که این تعلل و نیز اعلام توقف زمان رای گیری ، درحالی که هنوز تعداد قابل توجهی از مردم خواستارشرکت درانتخابات بودنداز سرنگرانی نسبت به افزایش تعداد آرای ماخوذه از مرز100%افراد واجد شرایط بوده است.طبیعی است که چنین اموری شائبه وقوع اقدامات غیرقانونی گسترده و وجود تعداد بی شمار آرای تقلبی در صندوق ها را تحکیم می کند.


6- علاوه بر موارد فوق تخلفات فراوانی صورت گرفته در روز و زمان اخذ رای طی بیش از 80مورد نامه خطاب به آقای کدخدایی سخنگوی محترم شورای نگهبان توسط رابط اینجانب به آن شورا تقدیم شده است.


7- آقای احمدی نژاد در وقت تبلیغات اضافی که سازمان صدا و سیما به صورت غیرقانونی به ایشان اهدا کرد وقوع اقدامات ضدامنیتی را پیش بینی کرد و به طور ضمنی موفقیت خود را مسلم دانست و رقبا را متهم به توطئه چینی نمود،که تمامی اینها حاکی از برنامه ریزی های پشت پرده برای دستکاری نتایج انتخابات است.به همین ترتیب تیتر خبر پیروزی آقای احمدی نژاد در سایت رجانیوز، فارس و ایرنا که چند ساعت قبل از پایان اخذ رای رویداد و نیز تعیین تیتر روزنامه کیهان با همین عنوان،طراحی قبلی اعلام چنین نتیجه رای را مشخص سازد.


8- نقص ماده 40 قانون جرائم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و مداخله نظامیان و بسیج در انتخابات و شرکت در میتینگ های تبلیغاتی آقای احمدی نژاد و استفاده گسترده از امکانات دولتی و نقض ماده 68قانون انتخابات،از جمله تورگردی وزراء در استان ها و شهرستان ها(تاجایی که پس از سخنرانی معاون اول ریاست جمهوری در گیلان به ستاد اینجانب حمله گردید)و حضور آقای وزیرخارجه در شهرهای مختلف ایلام،کرمانشاه،سمنان و گیلان و .... در جلسات تبلیغاتی و استفاده آقای احمدی نژاد از هواپیمای اختصاصی دولت برای حضور در میتینگ های تبریز و ارومیه و اصفهان و .... نمونه هایی دیگر از تخلفات از فصول مختلف قانون مذکور،به ویژه فصل هفتم آن بوده است.


9- نظر به موارد فوق انتظار دارم درخواست اینجانب درمورد ابطال انتخابات 22خردادماه مورد رسیدگی و اقدام قرارگیرد.
میرحسین موسوی

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:26 توسط شاهین |

میرحسین موسوی آخرین نخست‌وزیر جمهوری اسلامی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دهم با صدور بیانیه شماره سه خود که عصر امروز یک‌شنبه منتشر شد؛ از حامیانش خواست که «به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد، مخالفت‌های مدنی و قانونی خود را در سراسر کشور ادامه دهند».
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

هموطنان عزیز
از سراسر کشور اخبار بسیاری در مورد وقوع اعتراض نسبت به نتایج اعلام شده برای انتخابات اخیر به اینجانب می‌رسد. اطمینان دارم که این واکنش‌ها نه به خاطر شخص من ، بلکه از سر نگرانی نسبت به روش جدیدی از زندگی سیاسی است که دارد بر کشور ما تحمیل می‌شود. اقداماتی که در طی این چند روز شاهد آن بوده‌ایم تاکنون در جمهوری اسلامی سابقه نداشته است. اگر مردم با اضطراب تحولات فعلی را دنبال می‌کنند به خاطر نگرانی شدیدی است که نسبت به در خطر قرار گرفتن دستاوردهای عظیم انقلاب خود دارند. ما به عنوان کسانی که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن پایبندیم اصل ولایت فقيه را یکی از ارکان این نظام می‌دانیم و حرکت سیاسی را در چارچوب‌های قانونی دنبال می‌کنیم؛ امیدوارم روند آتی حوادث نادرست بودن این برداشت را نشان دهد. در عین حال هشدار می‌دهیم که در این کشور هیچ یک از کسانی که به انقلاب اسلامی علاقه دارند چنین روندی را نخواهند پذیرفت این چیزی است که خون صدها هزار شهید ما را به مسوولیت پذیری در قبال آن فرا می‌خواند.
مردم عزیز
اینجانب امروز طی نامه‌ای تقاضای خود را مبنی بر ابطال نتایج انتخابات اخیر به شورای نگهبان ارایه کردم و این کار را تنها راه حل برای بازگشت اعتماد عمومی و حمایت مردم از دولت می‌دانم. توصیه موکد و مجدد این خدمتگزار شما آن است که به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد مخالفت‌های مدنی و قانونی خود را در سراسر کشور ادامه دهید. ما از مسوولان درخواست کرده‌ایم که مجوز برگزاری یک راهپیمایی بزرگ در تمامی شهرهای کشوربه ما داده شود تا در طی آن مردم فرصتی برای نمایش مخالفت خود با شیوه برگزاری انتخابات و نتایج آن پیدا کنند. موافقت مسولان با این امر می‌تواند بهترین راه حل برای مهار هیجانات فعلی باشد. از رنگ سبز که نماد معنویت و آزادی و عقلانیت دینی و مداراست و شعار الله اکبر که حاکی از ریشه‌های انقلابی ماست دست بر نداریم. این رنگ و شعاری است که همچنان وحدت بخش صفوف ملت ما و بهترین وسیله ارتباط دل‌ها و خواسته‌های ما با هم خواهد بود. متاسفانه تلاش گسترده‌ای برای قطع تمامی امکاناتی ارتباطی ما با هم صورت می‌گیرد و به این نکته توجه نمی‌شود که قطع این مجاری تنها منجر به آن خواهد شد که واکنش‌های موجود از شکلی هدفمند و مهار شده تغییر ماهیت پیداکند و خدای ناکرده به حرکات کور تبدیل شود. اطمینان دارم که خلاقیت شما راه حل‌های ارتباطی جدید و موثری را پایه ریزی خواهد کرد تا بتوانیم از اقدامات خود نتایجی مفید به حال کشور و نظام و انقلاب بگیریم. به عنوان یک علاقمند به نیروی انتظامی توصیه می‌کنم از برخورد خشن با حرکت‌های خودجوش مردم خودداری کند و اجازه ندهد که اعتماد مردم نسبت به این نهاد ارزشمند خدشه دار شود. این مردم برای احقاق حقوق خود و حقوق شما در صحنه حاضر شده‌اند و برادران و خواهران شما هستند. قدرت نیروهای نظامی و انتظامی کشور ما همواره در وحدت آنها با مردم بوده است و درآینده نیز چنین خواهد بود. 

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:25 توسط شاهین |

مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتمادملی با صدور بیانیه شماره 2 خود؛ از نیروی‌ انتظامی و امنیتی خواست «حقوق شهروندی منتقدان و معترضان را رعایت نمایند» و همچنین به دولت و دست اندرکاران یادآوری کرد که «قطع وسایل ارتباط جمعی، سایت ها، موبایل ها، پیامک ها و تلویزیون ها در شان جمهوری اسلامی که همواره مورد تایید حضرت امام (ره) بوده است نمی باشد». 

به گزارش خبرنگار شهاب‌نیوز به نقل از ارگان رسمی حزب اعتماد ملی و ارگان رسمی فراکسیون اقلیت مجلس (سایت‌هایی که هنوز فیلتر نشده‌اند و طبق قانون نقل مطلب از آن‌ها مجاز است)، متن کامل بیانیه شماره 2 مهدی کروبی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت بزرگ ایران
واکنش های خود جوش شما به اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده آگاهی و تعهد شما نسبت به ایران اسلامی و عدم مشروعیت نتیجه اعلام شده برای انتخابات 22 خرداد 1388 است گرچه می دانید و می دانیم که اگر امکان داشت این واکنش ها از راه های قانونی و در چارچوب های مدنی انجام می شد از مطلوبیت بیشتری برخوردار بود. اما در حال با توجه به حضور آگاهانه شما مطمئن باشید نامزدهای مورد علاقه شما در این دوره انتخابات از حق خود و شما کوتاه نخواهند آمد . نتیجه اعلام شده انتخابات برآمده از دو انحراف اساسی در مسیر تاریخ انقلاب است.


اول: انحراف از جمهوریت نظام که نقطه شروع ان برگزاری دومین انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال 1369 و رد صلاحیت گسترده یاران امام (ره) پس از رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی بود و این انحراف سبب شد جمهوری مورد نظر امام مخدوش شود و امروزه حتی افرادی که در این انحراف مقصر بودند از آن آسیب می بینند و کار به جایی رسیده که از کلیت جمهوری اسلامی، هر دو رکن جمهوریت و اسلامیت با این انتخابات و اعلام نتایج مخدوش آن زیر سوال رفته است.

دوم : انحراف از اصلاحات که با فرصت سوزی و از دست دادن خودخواهانه موقعیت های بی نظیری که ملت ایران در حوادث پس از دوم خرداد 1376 در اختیار ما قرار داده بود شروع شد با سوء مدیریت و اجازه مصادره ان توسط نااهلان و سود جویان منتهی به انتخابات مجلس هفتم و سپس تشکیل دولت نهم که مهم ترین مخالف اصلاحات در سال 1384 و تثبیت او در سال 1388 گردید . من بار دیگر اعلام می کنم انتخاباتی که با حضور پرشور ملت ایران برگزار شد نباید وسیله سوء استفاده قرار گیرد و نتایح اعلام شده بر این انتخابات نامشروع و دولت برآمده از ان فاقد وجاهت ملی و صلاحیت اجتماعی است و از این رو آقای محمود احمدی نژاد را رییس جمهور ایران نمی دانم.

اما از آن جایی که به اصل نظام جمهوری اسلامی باور راسخ دارم و این نوع انتخابات را تعریض به میراث و راه امام می دانم و از ان جایی که هنوزم به ظرفیت نهادهای قانونی در جمهوری اسلامی باور دارم از شورای نگهبان می خواهم با ابطال انتخابات و در راستای خواست به حق ملت و اکثریت مردم بار دیگر این انتخابات را تجدید نماید و این بار به حق ، از آرای مردم پاسداری کند . بدیهی است این راه حل برای برون رفت از وضع موجود و اتمام حجتی با نهادهای حقوقی و قانونی می باشد .
فارغ از قضاوت من درباره برخی از اعضای تاثیر گذار شواری نگهبان و عوامل تاثیر گذار پشت صحنه ان به ملت عزیز ایران عرض می کنم که ضمن اعلام نظرات صریح خود درباره عدم مشروعیت نتایج انتخابات از ظرفیت های قانونی موجود بهره ببرند و از نیروی انتظامی و امنیتی می خواهم حقوق شهروندی منتقدان و معترضان را رعایت نمایند و نگذارند با انتشار تصاویر موحش و موهن در رسانه های خارجی موجبات وهن نظام جمهوری اسلامی فراهم آید و بدانند که شکرانه بیرون آوردن اقای محمود احمدی نژاد از صندوق های رای ضرب و شتم مردم ، دستگیری و تهدید امنیتی فعالان سیاسی واجتماعی و ایجاد جو امنیتی در کشور نیست.
هم چنین به دولت و دست اندرکاران هم یادآوری می نمایم که قطع وسایل ارتباط جمعی ، سایت ها ، موبایل ها ، پیامک ها و تلویزیون ها در شان جمهوری اسلامی که همواره مورد تایید حضرت امام (ره) بوده است نمی باشد. کار به جایی رسیده است که حتی از انتشار اطلاعیه ها و بیانیه های اینجانب در روزنامه ها و حتی روزنامه اینجانب خودداری می شود و مطبوعات مورد تهدید قرار می گیرد.
اینجانب با تاکید بر هویت مستقل و اصلاح طلبانه خود درخواست ابطال این انتخابات منحرف شده را به نام صیانت از آرای شما پیگیری نموده و در صورتی که دولت و شورای نگهبان بر ان اصرار داشته باشد ، تصمیمات خود را در اطلاعیه های بعدی به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهم رسانید . نمایش غیر قانونی امروز از سوی آقای احمدی نژاد که خود را قبل از تایید انتخابات و رسیدگی به شکایات، رییس جمهور منتخب نامیده است نیز پرده دیگری از این نمایش مضحک است.
در پایان ضمن تشکر مجدد از حضور آگاهانه شما در صحنه ، به ملت شریف و جوانان غیور این سرزمین توصیه می نمایم که با حضور خود در صحنه و مراقبت از تحولات جاری ارامش را حفظ نمایند تا بهانه به دست غوغا سالاران ، انحصار طلبان و سرکوب گران ندهند .
والسلام علیکم - مهدی کروبی - 24 /3 /88 

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:24 توسط شاهین |

میرحسین موسوی در بیانیه‌ای خطاب به علمای عظام و مراجع تقلید قم، از آنها خواست تا در راستای صیانت از آرای مردمی که دچار چنین زیان عظیمی شده‌ا‌ند، به مسوولان تذکر دهند.
به گزارش قلم‌نیوز، ‌متن بیانیه میرحسین موسوی خطاب به علمای قم به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
محضر مبارک مراجع عظام و علمای اعلام 
با اهدای سلام، اینجانب اطمینان دارم که روند حوادث انتخابات ریاست جمهوری دهم را با دقت پیگیری کرده‌اید. اگر چه توسل به دروغ و استفاده‌ بی حساب از امکانات عمومی و دولتی برای تبلیغات یک‌سویه به سود نامزد حاکم به خوبی نشان دهنده عزم این گروه خاص برای پیروزی به هر قیمت و از هر راه ممکن بود، اما تصور تقلب در آرای مردم تا این اندازه و برابر انظار شگفت‌زده جهانیان از حکومتی که تعهد به عدالت شرعیه از ارکان اساسی آن شمرده می‌شود، برای کسی ممکن نبود.امروز که با حیرت تمام شاهد چنین تصورات جسورانه در امانت مردم هستیم و تمامی راه‌ها برای احقاق حق بسته شده، مواجه شدن مردم مظلوم با سکوت علما و مراجع که ملجا راسخ این ملت شمرده می‌شوند، خسارتی بیش از یک تغییر در آرا را به دنبال خواهد داشت. عواملی به بهانه‌های واهی با چوب و چماق و باطوم و شوک الکتریکی به جان اعضای ستادهای اینجانب و مراجعه کنندگان سرگردان و مبهوت از این وضعیت افتاده‌اند، در حالی که امیدی به کارایی قوه قضاییه محترم نمی‌رود زیرا جایی که دادستان کل کشور نتواند از سخن قانونی خود در پیشگیری از سخنرانی اضافی نامزد حاکم در سیما جلوگیری نماید، با چه ابزاری می‌تواند از این خشونت سیاه بازداری کند؟ به حسب وظیفه صیانت از آرای مردمی که اینک دچار چنین زیان عظیمی شده‌ا‌ند عرض حالی تقدیم و یادآور می‌شوم که شاید تذکر به جای شما به مسوولان مفید واقع شود.
ایاک و الظلم لمن لیس له الا الدعا
برادر شما - میرحسین موسوی

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:22 توسط شاهین |

مهدی کروبی یکی از سه کاندیدای منتقد دولت با صدور بیانیه‌ای به روند شمارش آرا شدیداً اعتراض کرد.
به گزارش ارگان اینترنتی حزب اعتمادملی؛ متن کامل بیانیه مهدی کروبی به شرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم

 ملت شریف ایران
22 خرداد ماه که از حیث مشارکت کم سابقه شما مردم عزیز می توانست جشنواره بزرگ جمهوریت در نظام امام خمینی (ره) باشد به سوگواری تبدیل شد و در سوگواری جز مرثیه چه می‌توان خواند ،‌ مرثیه‌ای برای اعتبار و آبروی رای فردی که به عشق و ایمان برای تغییر اوضاع کشور به صحنه آمدند و چنین تخلف در امانت دیدند . نتایج اعلام شده برای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری چنان مضحک و شگفت‌آور است که در بیان و بیانیه نمی‌آید و باید فکر دیگری کرد .
این شیوه رای گیری و شمارش آرا یادآور شمارش آراء مرحوم مدرس است که حتی از شمارش رایی که آن مرحوم به خویش داده بود دریغ کردند و تکرار دروغ پردازی‌های تلویزیونی یادآور آمارهای منتشر شده در مناظره هاست . شگفتا که مشارکت ملت به ابزار تحکیم دولت تبدیل شد،‌ و از دموکراسی به سوءاستفاده از مشارکت ملت بسنده شد . بدیهی است که نتایج و نهاد برآمده از چنین شمارش آرایی فاقد مشروعیت است و مورد قبول اینجانب نیست .
من به پیشگاه ملت شکایت می‌برم و دستان همه رای دهندگان به خصوص دانشجویان،‌ روشنفکران، ‌زنان محرومین و افراد مورد تبعیض اعم از دگر اندیشان، ‌اقلیت های قومی و مذهبی ،‌دراویش، ‌اهل حق را می بوسم و حتما در مقابل این مهندسی و تنظیم ناشیانه رای ملت سکوت نخواهم کرد و به عنوان فردی مستقل در چارچوب فکری و سیاسی خاص خود و بر اساس مواضع و بیانیه‌هایی که منتشر کرده‌ام در صحنه خواهم ماند و گزارش اقدامات خود را در بیانیه های بعدی به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهم رساند .
این تازه اول داستان است .
مهدی کروبی

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:21 توسط شاهین |

رهبر معظم انقلاب در پیام مهم خود تأکید کردند

جشن واقعی با بیش از 24 میلیون رأي به رئیس‌جمهور منتخب در جمعه حماسی

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی، حضور تعیین کننده ، مقتدرانه، متین و آرامش آفرین ملت بزرگ و هنرمند ایران را در جمعه حماسی 22 خرداد، لطف و رحمت پروردگار حکیم و حادثه‌ای خیره کننده و بی‌همتا خواندند و با اشاره به تجلی رشد سیاسی، عزم انقلابی و ظرفیت مدنی ملت ایران در انتخابات شورانگیز ، زیبا و پرشکوه ریاست جمهوری دهم افزودند: مشارکت بیش از 80 درصدی مردم و رأی 24 میلیونی به رئیس جمهور منتخب، یک جشن واقعی است که دشمنان در تلاشند با تحریکات بدخواهانه، شیرینی آن را از کام ملت ایران بزدایند، بنابراین آحاد مردم به ویژه جوانان عزیز باید کاملاً هوشیار باشند و هواداران نامزد منتخب و دیگر نامزدهای محترم از هرگونه رفتار و گفتار تحریک آمیز و بدگمانانه پرهیز کنند.

  متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

ملت عزيز ايران!

مردان و زنان آگاه و شجاع و زمان‌شناس!

سلام خدا بر شما كه شايستگي خود را براي دريافت سلام و رحمت الهي به اثبات رسانديد. جمعه‌ي حماسي شما،‌ حادثه‌اي خيره‌كننده و بي‌همتا بود كه در آن، رشد سياسي و چهره‌ي مصمم انقلابي و توان و ظرفيت مدني ملت ايران، در نمائي زيبا و پرشكوه در برابر چشم جهانيان به نمايش درآمد.

اقتدار و عزتي كه شما با آرامش و متانت و كمالِ خود در تاريخ كشور به ثبت رسانديد، و اراده‌ي خلل‌ناپذيري كه در ميان آتشبار جنگ‌رواني دشمنان، با حضور در اين عرصه‌ي تعيين‌كننده نشان داديد، از چنان اهميتي برخوردار است كه با هيچ بيان معمولي و متعارفي نمي توان آن را توصيف كرد. تنها مي توان گفت كه ملت ايران توانسته است هم چنان موجبات رحمت الهي را در خود حفظ كند و دست قدرت خداوند را در حمايت از پيشرفت و تعالي اين كشور، بالاي سر خود نگاه دارد.

انتخابات 22خرداد، با هنرنمائي ملت ايران، نصاب تازه‌ئي در سلسله‌ي طولاني انتخاب هاي ملّي پديد آورد. مشاركت بيش‌از هشتاد درصدي مردم در پاي صندوق ها و رأي بيست‌وچهار ميليوني به رئيس جمهور منتخب، يك جشن واقعي است كه به حول و قوه‌ي الهي، خواهد توانست پيشرفت و اعتلاي كشور و امنيت ملي و شور و نشاط پايدار را تضمين كند. ديروز شما توانستيد ثابت كنيد كه ايران به بركت شعارها و ارزش هاي انقلاب اسلامي، در برابر تهاجم سياسي و رواني از چنان مصونيت و صلابتي برخوردار است كه با گذشت سي‌سال از آغاز مردم سالاري ديني در اين كشور،‌ از هميشه تازه نفس‌تر و سرزِنده‌تر در صحنه حاضر گشته و دوستان و دشمنان را به ادامه‌ي راه روشن خود مطمئن مي‌سازد.

اينجانب با فروتني در برابر عزم و ايمان شما مردم عزيز، اين موفقيت بزرگ را به حضرت وليّ‌الله‌الاعظم روحي‌فداه و به روح امام بزرگوار و به يكايك آحاد ملت تبريك عرض مي كنم و همگان را به قدرداني از اين لطف الهي و شكرگزاري در برابر پروردگار حكيم و عليم توصيه مينمايم. گمان بر اين است كه دشمنان بخواهند با گونه‌هائي از تحريكات بدخواهانه، شيريني اين رويداد را از كام ملت بزدايند. به همه‌ آحاد مردم و بويژه جوانان عزيز كه سرزنده‌ترين نقش‌آفرينان اين حادثه‌ي شورانگيز بودند، توصيه مي كنم كه كاملاً هشيار باشند. همواره بايد شنبه‌ي پس‌از انتخابات، روز مهرباني و بردباري باشد. چه طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران ديگر نامزدهاي محترم،‌ از هرگونه رفتار و گفتار تحريك‌آميز و بدگمانانه پرهيز كنند. رئيس جمهور منتخب و محترم، رئيس جمهور همه‌ي ملت ايران است و همه و از جمله رقيبان ديروز بايد يك پارچه از او حمايت و به او كمك كنند. بي شك اين نيز امتحاني الهي است كه موفقيت در آن خواهد توانست رحمت خداوند متعال را جلب كند.

وظيفه‌ي خود مي‌دانم از همه‌ي كساني كه در خلق اين حادثه‌ي بزرگ نقش آفريدند، صميمانه سپاس گزاري كنم: از نامزدهاي محترم كه با مطرح ساختن نقطه‌نظرهاي سياسي و اقتصادي و با سخن و رفتار خود، دارندگان سلايق گوناگون اجتماعي و سياسي را به صحنه آوردند، از نخبگان و برگزيدگاني كه مخاطبان خود را به حضور در اين آزمون بزرگ دعوت كردند؛ از مراجع عظام و علماي اعلام و فرزانگان دانشگاهي و شخصيت‌هاي فرهنگي و سياسي؛ از رسانه‌ي ملي و مديران و طراحان و مجريان و هنرمندان صداوسيما كه نو‌آ‌وري‌هاي تحسين‌برانگيز آنان نقش تعيين‌كننده‌ئي در اين حادثه‌ي فراموش‌نشدني داشت؛ از وزارت كشور و شوراي محترم نگهبان كه با اخلاص و امانت داري كامل به وظيفه‌ي خطير خود صادقانه و سخت‌كوشانه عمل كردند؛ از نيروي انتظامي و ديگر دستگاه هاي حافظ امنيت، كه فضاي سالم و باز و آرام را براي مردم تأمين نمودند، و سرانجام و بيش‌از همه، از يكايك رأي‌دهندگان كه براي خود و كشورشان آبرو و ثبات و امنيت فراهم آوردند.

بار ديگر با تضرع و ابتهال، خداي عزيز و قدير را از اعماق جان، سپاس گفته هدايت و رحمتش را براي اين ملت و اين بنده‌ي ناتوان مسألت ميكنم و با سلام به حضرت ولي‌ّ الله‌الاعظم‌ روحي‌فداه به دعا و رعايت و حمايت آن صاحب اصلي اين كشور دل مي‌بندم و به روح امام راحل و ارواح طيبه‌ي شهيدان عزيز درود مي‌فرستم.

والسلام عليكم و رحمةالله

سيّدعلي خامنه‌اي

23 خرداد 1388

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:19 توسط شاهین |

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي

وزير كشور آراي نهايي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري را اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران)ايسنا) صادق محصولي گفت: از ‌٣٩ ميليون ‌١٦٥ هزار و ‌١٩١ راي صحيح و باطله ماخوذه به ترتيب حروف الفبا؛

ـ محمود احمدي‌نژاد ‌٢٤ ميليون و ‌٥٢٧ هزار و ‌٥١٦ راي معادل ‌٦٣/٦٢ درصد آرا

ـ محسن رضايي ميرقائد ‌٦٧٨ هزار و ‌٢٤٠ راي معادل ‌٧٣/١ درصد آرا

ـ مهدي كروبي با ‌٣٣٣ هزار و ‌٦٣٥ راي معادل ‌٨٥/٠ آراء

ـ ميرحسين موسوي با ‌١٣ ميليون و ‌٢١٦ هزار و ‌٤١١ راي معادل ‌٧٥/٣٣ آراء را كسب كردند.

وي افزود: همچنين ‌٤٠٩ هزار و ‌٣٨٩ راي باطله ماخوذه معادل ‌٠٤/١ درصد بوده است.

وزير كشور گفت: در اين انتخابات ‌٣٩ ميليون و ‌١٦٥ هزار و ‌١٩١ شركت‌كننده وجود داشت و ‌٤٦ ميليون و ‌٢٠٠ هزار نفر افراد واجد شرايط در اين انتخابات بودند.

وي با بيان اين‌كه " در اين انتخابات با مشاركت ٨٥ درصدي مردم مواجه بوديم" گفت: اين حضور و مشاركت يك ركورد بي‌نظير و حماسه‌ساز بوده است.

محصولي در ادامه از تمامي دانشگاهيان، علما، نخبگان، نامزدها و هواداران نامزدها كه به شكل زيبايي در شور و نشاط سياسي حضور گسترده داشته‌اند تشكر كرد و اين رخداد را به ملت ايران و مقام معظم رهبري تبريك گفت.

وي همچنين گفت: نتيجه انتخابات خبرگان رهبري در تهران و گلستان و انتخابات مجلس و ميان‌دوره‌اي شوراها را ستاد انتخابات اعلام خواهد كرد.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۷ساعت 8:17 توسط شاهین |

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: سياسي

رييس ستاد انتخابات كشور آخرين نتايج انتخابات رياست‌جمهوري را تا ساعت ‌٥٢ : ‌٦ بامداد امروز اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، كامران دانشجو گفت: از مجموع ‌٣٦ هزار و ‌٩٥ صندوق شمارش‌شده كه ‌٧٨ درصد كل شعب اخذ راي است، و از مجموع ‌‌٢٨ ميليون و ‌‌٩٠٩ هزار و ‌٦٨٩ راي به ترتيب آقايان محمود احمدي‌نژاد ‌‌١٨ ميليون و ‌٧٨٧ هزار و ‌‌٧٦٦ راي معادل ‌٩٨ / ‌٦٤ درصد، محسن رضايي ‌٥٩٤ هزار و ‌٨٦٤ راي معادل ‌٠٥ / ‌٢ صدم درصد، مهدي كروبي ‌٢٥٧ هزار و ‌٦١ راي معادل ‌‌٨٨ صدم درصد و ميرحسين موسوي خامنه ‌٩ ميليون و ‌‌٢٦٩ هزار و ‌٩٩٨ راي معادل ‌٠٦ / ‌٣٢ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:38 توسط شاهین |


شنبه، 23 خرداد 1388


پایگاه خبـری انصارنیوز

فاطمه رجبي - احمدي‌نژاد با آراي ملت فاطمي بر غارتگران و دين‌ستيزان و مذهب‌سوزان پيروز گشت و ملت سرفراز ايران اسلامي را در گفتمان انتظارگرايانه بر بام جهان نشاند.

پيشتر نوشتم آراي فاطمي، اين‌بار مبارك‌تر خواهد بود، از آن روي كه بين فاطميه و ميلاد زهراي مرضيه سلام الله عليها، فاطميون به پا خواهند خاست. نوشتم كه فاطميون با آراي فاطمي فاطمه‌ستيزان را رسوا و از صحنه سياست اسلامي خارج خواهند ساخت.

اينك در مقابل هجمه بي‌امان و بي‌مانند مافياي قدرت و ثروت و در برابر ميلياردها تومان تبليغات و ميلياردها فتنه و خدعه عمروعاصي و به ميدان آمدن تمام‌‌قد و آشكار هاشمي رفسنجاني و هزينه‌شدن ديگر رؤوس فتنه و سبزپوشي و در پيروي دجالي، عنايات فاطمي بار ديگر «معجزه هزار سوم» را تكرار كرد.

احمدي‌نژاد با آراي ملت فاطمي بر غارتگران و دين‌ستيزان و مذهب‌سوزان پيروز گشت و ملت سرفراز ايران اسلامي را در گفتمان انتظارگرايانه بر بام جهان نشاند.

موسوي نامزدي كه تمام حيثيت انساني خود را لگدمال قدرت و اهداف شوم مافيايي كرد، از فاطمه سيلي خورد. اين سيلي بيش از هر مساله مجازات خلاف بزرگ او بود، كه «قداست سيادت» را به لجن آلوده ساخت و مقدسات ملت را به بازي گرفت. آن دو ديگر در اين ميدان هم چنان كه انتظار داشتند، مطرود ملت شدند تا مثلث نامزدهاي مافيايي با حمايت‌هاي راست و ناراست و چپ منحرف و البته عقبه خارجي در هم شكست. آراي فاطمي بر ملت فاطمي مبارك باد، آراي فاطمي بر منتقم آل محمد صلي‌الله عليه و آله مبارك باد.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:34 توسط شاهین |

دکتر احمدی‌نژاد تشریح کرد

جزئیات جعل آمار و استناد به گزارش مؤسسات صهیونیستی توسط ميرحسين موسوی

دکتر "محمود احمدي نژاد" نامزد دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري چهارشنبه شب در فرصتي که در شبکه سوم سيما براي پاسخ گويي نامزدها به اتهامات مطرح شده در مناظره هايي که غايب بودند، اختصاص يافته بود، با بیان لیستی از اقدامات دولت و طرح این سؤال در مقابل هر مورد که آیا "این‌ها دروغ است؟"، از پروژه جریان رقیب خبر داد که بر مبنای آن قرار است این‌قدر دولت به دروغ‌گویی متهم شود که اگر گفت ماست سفید است، بگویند نه سیاه است.

به گزارش رجانیوز، رئیس‌جمهور در این برنامه جعل نمودار و آمار توسط میرحسین موسوی و استناد به گزارش‌های مؤسسات صهیونیستی برای زیر سؤال بردن عملکرد 4 ساله دولت را تشریح کرد.

متن کامل اظهارات رييس‌جمهور که در راستاي اجراي بند 17 اصول برگزاري مناظره‌هاي تلويزيوني، به مدت حدود 20 دقيقه با حضور "رضا پورحسين" مجري برنامه مناظره‌هاي تلويزيوني نامزدهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري برگزار شد، چنين است:

"با سلام خدمت ملت شريف و بزرگ ايران

همه تبليغات عليه يک نفر و يک رقيب بود،‌سوال اين است که چرا؟ چرا آنها با توهين و اهانت به رقيب به صحنه آمدند؟!

اين يک سوال کليدي است که به اعتقاد من چند دليل دارد:

دليل اول اين است که اگر فضاي منطقي حاکم و بنا بود کارها ارزيابي و مقايسه بشود، دست آنها خالي بود، ‌يعني عملکرد اين دولت به لطف خدا و عنايت مردم نسبت به دولت هاي قبل بسيار درخشان است و در هر بخشي که وارد بشويم علم، صنعت، اقتصاد، کشاورزي، سياست داخلي، و در فضا و زمين مي دانند کارهايي که در اين چهار سال انجام شده، قابل مقايسه با گذشته نيست.

علت دوم اين است که در اين چهار سال افتخارات بزرگي نصيب اين ملت شد، مثل افتخار هسته اي و فضايي‌، اين ها در اين افتخارات شريک نبودند بلکه نقطه مقابل آن ايستادند، اگر بنا بود اين افتخارات بيان بشود معلوم بود که چه اتفاقي مي افتد.

علت سوم اين است که آنها مسئول گذشته هستند،وقتي معلوم بشود که در اين چهار سال مي شود اين قدر کار کرد،‌ قبلي ها زير سوال مي روند و مي گويند شما در طول سال هاي متمادي گذشته چه کار کرده ايد و بايد پاسخ بدهند.

علت چهارم بحث جنگ رواني است،‌ در جنگ رواني هجوم تهمت ها و افتراها ذهن را به خود مشغول مي کند. اين يک روش شناخته شده براي تاثيرگذاري بر محيط سياسي و پر کردن چشم ها و ذهن ها است.

به همين دليل، تصميم گرفتند با هجوم گسترده دروغ و متهم کردن دولت، فضا را به نفع خود رقم بزنند. البته من هيچ وقت علاقه نداشتم که وارد اين بحث ها بشويم،‌امشب هم براي شخص خودم نيامده ام. من بارها و بارها گفته ام هر کاري نسبت به بنده کرده اند آنها را بخشيده ام،‌اما رسيديم به نقطه اي که ديديم به ملت توهين مي کنند، و حقوق ملت دارد ضايع مي شود. بنابر اين، مجبور شدم که بيايم و توضيحاتي در دفاع از حقوق ملت بدهم.

آنها در جلسات محفلي تصميم گرفته اند و گفته اند ما آن قدر با هجوم گسترده تکرار مي کنيم که اين دولت دروغگو است که اگر احمدي نژاد بگويد ماست سفيد است مردم باور نکنند.

من مي خواهم چند نکته در همين باب بگويم و بعد به مسايل ديگري بپردازم.

همه ملت مي دانند، دروغ گو خيانتکار است وخيانتکار، ترسو است آيا اين دولت، دولت ترسويي است؟!

از يک طرف به ما ايراد مي گيرند چرا شما اين قدر شجاعت داريد و در برابر دشمنان و مفاسد مي ايستيد و توي دل دشمنان مي رويد و از طرفي ديگر به ما مي گويند شما دروغگو هستيد.

دروغ گو کسي است که خائن است. ما 24 ساعته در ميان مردم هستيم، آدم دروغ گو به ميان مردم نمي رود، ما 24 ساعته کار مي کنيم، جوري حرف مي زنند که انگار ما مي گوييم در کشور هيچ مشکلي نيست،‌اگر در کشور مشکلي نبود ما چرا 24 ساعته کار مي کرديم،‌ همه اين کارها به خاطر اين است که مشکلات برطرف شود.

اما کار ارزيابي بايد مقايسه اي باشد که دولت قبل چه کار کرده و اين دولت چه کاري انجام داده است. ‌يک فضايي ايجاد مي کنند که انگار در اين کشور هيچ کاري انجام نشده است.

من مي خواهم تعدادي از کارهايي که انجام شده را بشمارم.

به ما مي گويد دروغ مي گويد،آيا هسته اي شدن دروغ است،‌ آيا پيشرفت هاي بيوتکنولوژي دروغ است، 20 هزار اختراع دروغ است،‌20 هزار مقاله علمي در جهان دروغ است، راه آهن اصفهان شيراز و کرمان به بم دروغ است، اين همه مدرسه و بيمارستان و کارخانجات صنعتي دروغ است،‌ 40 هزار کيلومتر راه روستايي آسفالت شده،دروغ است،‌اين همه بزرگراه دروغ است،‌ 70 درصد حجم دانشجويان در کشور اضافه شده دروغ است. ظرفيت تحصيلات تکميلي ظرفيت سه برابر شده،‌اين ها دروغ است، يک هزار و 500 مدال ورزشي در طول چهار سال گذشته در مقايسه با 900 مدال در گذشته، دروغ است؟!، اين ها همه ثبت شده است.

ما وقتي دولت را تحويل گرفتيم، توليد سيمان‌ 90 هزار تن در سال بود،‌امروز سيمان و فولاد در بازار به وفور وجود دارد، اين همه پتروشيمي در کشور افتتاح شد،‌چند هزار روستا را گاز رساني کرديم. اين ها همه دروغ است،‌ اين همه روستا را آبرساني کرديم، اين ها همه دروغ است؟!. همه اين خدمات در جلوي چشمان مردم است.

ما دولتي هستيم که وقتي به هر شهرستان مي رويم، من از مردم سوال مي کنم به عنوان مثال به مردم مي گويم اين 5 تا کار بايد در اين شهر انجام مي شد، آيا انجام شده است؟!

به هر شهرستاني که مي روم من از مردم گزارش مي گيرم و مردم ناظر هستند و کارهاي ما در مقابل چشم مردم است.‌

آيا افزايش حقوق بازنشسته ها،‌ مستمري بگيران کميته امداد و کارکنان دولت،‌دروغ است، سهام عدالت دروغ است؟!. و صدها کار ارزشمند ديگر که در اين دولت اتفاق افتاد.

وقتي اين دولت آمد، هشت ميليون موبايل وجود داشت و قيمت آن حدود يک ميليون تومان بود،‌ امروز آنقدر زياد شده که در کنار خيابان ها با قيمت هاي 5 هزار تا 10 هزار تومان به فروش مي رسد،‌ اين ها همه دروغ است؟!

مي گويند دولت بي ادبي مي کند. ما به کي بي ادبي کرديم؟!، کلام مولا اميرالمومنين اين است که اگر کسي به بيت المال مردم دست اندازي کرد،‌ بايد آبرويش را ببريد، کسي زياده خواهي کرد‌، آبرويش را ببريد.

البته اجراي عدالت سخت است،‌ کساني بودند که در رکاب پيامبر خدمت کردند، شمشير زدند و در يک مقطعي خادم بودند، حتي مدال گرفتند اما وقتي اجراي عدالت به ميان آمد با شمشير در برابر عدالت ايستادند. ‌طلحه و زبير در تاريخ مشهور هستند. اين ها به اشرافيت معاويه پناه بردند و مورد حمايت معاويه قرار گرفتند.

بنابر اين، برخورد با آدم هايي که دست اندازي به بيت المال مي کنند، بي ادبي نيست،‌خدا شاهد است من در مناظره ها خيلي از حرف هايي که بايد مي زدم، را فقط به خاطر اين که شخصيت طرف مناظره آسيب مي ديد، کنار گذاشتم.

به من مي گويند چرا راجع به مدارک علمي يک خانم صحبت کرديد. اين ورود به حيطه حقوق خصوصي و مسايل خانوادگي است.
کجاي آن مسايل خانوادگي است؟!، اولا من سوال کردم،‌ دو بار از وي سوال کردم که اين مطلب را عنوان کنم، يک کپي مدرک و سير مدارج بود. اگر کسي برخلاف قانون مدارک علمي را طي کند اين تجاوز به حقوق عمومي است.

يک جمله مي گويم تا مردم بدانند چه اتفاقي افتاده است. ما در دانشگاه مدارج علمي داريم، مربي،دانشيار،‌‌ استاديار و ‌استاد.‌ هر کس بخواهد از يک پله به پله بالاتري برود،‌ حدود 5 سال طول مي کشد. بايد مقاله بدهد،‌تحقيق و پژوهش کند و کارهاي برجسته اي انجام دهد و بعد مي رود در هيات مميزي مدت ها معطل مي شود.‌

يک کسي آمده ظرف سه سال، هم استاديار شده هم دانشيار.‌ همه اساتيد مي دانند براي طي هر يک از اين مدارج علمي حداقل 10 سال زمان و کارهاي علمي بسيار برجسته لازم است.

اين بحث، شخصي و خانوادگي نيست که کسي بيايد و بگويد،‌فلاني بي ادبي کرد.‌ آيا اين بي ادبي است؟!

يک وقتي ما راجع به دانشگاه آزاد صحبت مي کنيم،‌مي گويند، فلاني ضد دانشگاه است.‌بنده يک فرد دانشگاهي هستم و در اين دوره 70 درصد ظرفيت دانشجويي کشور اضافه شده است. من طرفدار دانشگاه و از متن آن هستم، ازدانشگاه آمده ام و مي خواهم در خدمت مردم باشم.

دو تا حرف بيشتر در مورد دانشگاه ندارم، اين همه دانشجو و اساتيد دارند براي علم و پيشرفت کشور فداکاري مي کنند و زحمت مي کشند.

بسياري از مردم از نان شب خود براي هزينه دانشگاه فرزندان خود مي زنند.‌ چرا اين پول ها بايد در جاي ديگر خرج بشود و چرا بايد در انتخابات هزينه شود؟!

اين پول بايد خرج خود دانشجويان شود. ما مي گوييم اين همه دانشجوي دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا دارند زحمت مي کشند و من خودم رساله چندين دانشجوي فوق ليسانس دانشگاه آزاد را راهنمايي کرده ام. آنها اين همه زحمت مي کشند،‌ اما از طرف ديگر، چرا يک سري مدارک قلابي در دست يک عده اي بايد بگذارند، و به حيثيت و اعتبار دانشگاه و دانشجويان آسيب بزنند و خدشه وارد کنند؟!. حرف ما اين ها است.

ما با شيوه مديريت اين دانشگاه مخالف هستيم و آن را به نفع مردم نمي دانيم. دانشجويان اين دانشگاه فرزندان ما و اساتيد آن همکاران من هستند.

آمده اند ميليون ها لوح فشرده توزيع کرده اند،‌حرف هاي مرا بريده اند و ‌کنار هم گذاشته اند براي که مرا تخريب بکنند. اين بي ادبي نيست؟!. ما بي ادب هستيم يا کساني که اين کارها را مي کنند؟!

بالاخره بنده رييس جمهور هستم به هر جايي که مي روم به اقتضاي آن مکان حرف هايي را مي زنم،‌اين ها اول و آخر اين صحبت ها را مي برند و به هم مي چسبانند. اين يک چيز خنده داري در مي آيد. به عنوان مثال، مي گويم فلاني چنين گفته است، و در ادامه سخنان خود حرف او را رد مي کنم. اين فلاني را که چنين گفته است، مي برند و در کنار آخر جمله قرار مي دهند و مي گويند، ببينيد اين صداي احمدي نژاد است.

اين روش ها، روش هاي درستي نيست. ‌آمده اند گفتند فلاني هزار فاميل درست کرده است. خيلي جالب است يک چيزي را در سطح وسيع در روزنامه ها منتشر کردند. در اين مقاله چهار باجناق جديد براي ما درست کرده اند. من سه تا باجناق دارم که خيلي هم دوستشان دارم،‌ اما هيچ کدام از آنها در هيچ کار دولتي نيستند.

ديشب چنين نموداري جلوي دوربين به ملت نشان داده شد براي اينکه بگويند رتبه فساد در ايران بالا رفته است. من خواهش مي کنم، ملت دقت بکنند که چه اتفاقي افتاده است.

اين از کجا در آمده است.‌يک موسسه خصوصي شفاف سازي است که اصلا سازمان بين المللي نيست و ربطي هم به اين سازمانها ندارد. کار موسسه اين است که تخمين و برآوردهايي راجع به مسايل مفاسد بگيرد.

اين آمده از چهار شرکت، دو تا انگليسي، يک آلماني و يک آمريکايي که سه تا از اين شرکت ها تحت سلطه صهيونيست ها است، به هر کدام، يک فرم نظر خواهي داده و آنها هم به يک کارشناس گفته اند تو برآورد خودت را بگو.

آنها برآورده کرده اند و نتيجه اين شده که يک کشوري در آمريکاي جنوبي است که همه دنيا اين کشور را به عنوان پايگاه مواد مخدر، کانون بحران و پولشويي مي شناسند. اين کشور رتبه هفتادو يکم، يعني70 رتبه بالاتر از ايران قرار گرفته است.

ما منکر فساد نيستيم. به همين دليل داريم مبارزه مي کنيم. البته ما داريم چوب آن را هم مي خوريم. اين دولت پرچمدار مبارزه با فساد است، و بنده پرچمدار مبارزه با فساد هستم.

ولي اين ها مي گويند شما آبروي کشور را مي بريد، من آبروي کشور را مي برم يا شما که از چهار شرکت صهيونيستي آن هم به روش غير علمي چهار نفر که معلوم نيستند کي هستند، اطلاعات مي گيريد و به عنوان يک موسسه جهاني آن را توي سر ملت مي زنيد؟!. اين جوري عزت ملت ايران را مخدوش مي کنيد.

بگذاريد چيز ديگري بگويم. اگر خاطر ملت باشد، من چند شب پيش يک نموداري را نشان دادم، به عنوان نمودار ضريب جيني است.‌ اين ضريب جيني مال هفت دولت به علاوه سال87 است. ضريب جيني نشان دهنده حرکت به سمت عدالت است،يعني ثروت درست توزيع مي شود و ‌هر چه فاصله دهک هاي پاييني درآمدي و بالا کمتر باشد،اين ضريب جيني کاهش پيدا مي کند. اين را به خاطر داشته باشيد، براي اينکه حرف حقي که مرکز آمار اعلام کرده و مستند است و بانک مرکزي هم آن را تاييد کرده است آن را مخدوش کنند.

من اين را دولت به دولت نشان دادم. آمدند گفتند فلاني اين را نشان داده است که اين متعلق به ما نيست و بالاي آن را هم بستند که معلوم نشود مال کجا است، اما بعد آمدند سال به سالش کردند، سال 83 به جاي 84 و 84 به جاي 85 حساب کردند و همينطور عمل کردند براي اينکه منحني را مخدوش کنند. بعد از خودشان يک چيزي در آوردند و آنها را کنار هم گذاشتند براي اينکه بگويند احمدي نژاد دروغ مي گويد.

سوال من اين است چرا متوسل به اين کارها مي شويد؟! براي اينکه بگويند احمدي نژاد دروغ مي گويد؟!‌ يک دولت پاک شبانه روز در خدمت مردم است و مردم هم آن را پذيرفته اند. شما با جعل سند و با تمسک به سازمان هاي صهيونيستي مي خواهيد بگوييد اين دولت دروغگو است؟!

‌اين ادب و انصاف است که آبروي يک کشور را مي خواهيد در يک تريبون رسمي ببريد و از قول صهيونيستها بگوييد ايران فاسد است و بعد آن را به اين دولت بچسبانيد. بعد منحني را جعل کنيد و بالاي آن را بپوشانيد؟!، بگوييد اينها را از کجا آورده ايد؟!.‌ من مي دانم اين ها از ستادهاي انتخاباتي شما بيرون آمده و دوستان ما به خاطر اينکه با مسايل آمار آشنايي کامل ندارند، فريب خورده اند.

يک مورد ديگر را مي گويم. معلوم است در اين دولت فاصله ها کم شده. ما سهام عدالت داديم،‌حقوق مستمري بگيران کميته امداد را افزايش داديم،‌مسکن روستايي را توسعه داديم،‌حقوق کارمندان را اضافه کرديم،‌اين مجموعه کارها فاصله را کم مي کند،‌اما شما در گذشته اين کارها را انجام نداديد.

در موضوع اقتصاد مي گويم رشد اقتصادي ما بالا است. نمي گويم مشکل نداريم بلکه معتقدم داريم درست حرکت مي کنيم. حرف ما و بانک مرکزي را قبول نداريد، بياييد سخن صندوق بين المللي پول را بشنويد.

بر اساس آمار، کارها در اين دولت بهتر انجام شده و شاخص هاي آن رو به جلو است. مي گويند يک ميليارد دلار در اين دولت گم شده است،‌اما وقتي معاون ديوان محاسبات مي گويد چنين چيزي نيست، اين خبر را منتشر نمي کنند.

من مي خواهم عرض کنم مشکلات هست و گراني هم وجود دارد، ما نگفتيم گراني وجود ندارد،‌ براي رفع اين مشکلات است که 24 ساعته کار مي کنيم.

به همين دليل دو رويکرد وجود دارد. يکي رويکرد عدالت گستري که آن را گدا پروري مي نامند و دفاع از عزت ملت در مجامع جهاني که آن را ماجرا جويي مي خوانند اما ‌اين رويکردي است که کسي که خود را خادم ملت مي داند بايد با آن از عزت ملت دفاع و عدالت را برپا بکند.

ما در ساختن کشور و در مبارزه با فساد و دفاع از عزت ملت بسيار جدي هستيم. ما دنبال اصلاحات اساسي در اقتصاد هستيم. زير ساخت ها را آماده و چهار سال روي آن کار کرده ايم. در باره کاهش قيمت ها،‌ اشتغال، مسکن، ازدواج و گسترش علم برنامه هايي شروع شده است و من خدمت ملت عزيز عرض مي کنم ما اطلاع دقيق داريم که آنها باور کرده اند که صحنه را واگذار کرده اند. ملت به صحنه آمده است، و آنها بازي را باخته اند و به دنبال ايجاد تنش هستند.

من از ملت خواهش مي کنم که آرامش را حفظ کنيد. هيچ کس حق ندارد به نام من به کسي تعرض بکند يا موجب تنش بشود، آرامش را حفظ کنيد، انشاءالله اين چند روز هم مي گذرد، و دوران درخشان ديگري در زندگي ملت ايران و در افق بالاتري انشاءالله پيدا خواهد شد.

من بايد از ملت عزيز ايران به خاطر همراهي ها و همه خوبي ها و تحمل آنها در دوره انتخابات تشکر کنم. وقت من بسيار محدود بود. چند تا استان رفته ام و برخي استان ها را نرفته ام و انشاءالله در اولين فرصت خدمت آنها هم مي رسم و از همه اقشار تشکر مي کنم.

به قول خواجه شيراز حافظ عزيز،

گر بود عمر، به ميخانه رسم بار دگر --- به جز از خدمت رندان نکنم کار دگر

سرافراز باشي ميهن من.

والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته".

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:33 توسط شاهین |

فرزندانتان با شایعه‌پراکنی قصد دارند مرا به انصراف وادار کنند
نمی‌توان سهم دانشگاه آزاد در ترویج نامزد مورد نظرتان را نادیده گرفت

مهدی کروبی در نامه ای گلایه آمیز به هاشمی رفسنجانی، از تلاش برخی اعضای خاندان هاشمی برای کناره گیری وی به نفع میرحسین موسوی گلایه کرد.

به گزارش رجانیوز پس از آن که محمود احمدی‎نژاد در مناظره تاریخی با میرحسین موسوی از حمایت خانواده و شخص هاشمی رفسنجانی از میرحسین موسوی پرده برداشت، مهدی کروبی نیز در مناظره خود با موسوی که به میزگرد تخریب دولت تبدیل شده بود، بار دیگر به صراحت به حمایت هاشمی رفسنجانی از میرحسین موسوی اشاره کرد.

اما ظاهراً حمایت های خاندان هاشمی رفسنجانی ازمیرحسین موسوی تنها به تخریب احمدی‌نژاد منتهی نشده و این تلاش ها با طرح اخباری مبنی بر کناره گیری مهدی کروبی به نفع میرحسین موسوی از سوی برخی محافل خبری نزدیک به این خاندان وارد فاز دیگری شده است. به طوری که از حدود یک هفته قبل گفته می‌شد پسران هاشمی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای متقاعد کردن کروبی به انصراف در روز آخر انجام داده‌اند.

بر همین اساس، چهارشنبه شب کروبی با انتشار نامه ای سرگشاده به هاشمی رفسنجانی ضمن اشاره به سهم دانشگاه آزاد در ترویج نامزد مورد علاقه هاشمی رفسنجانی، نسبت به انتشار شایعه کناره گیری وی از کاندیداتوری توسط محافل نزدیک به خاندان هاشمی رفسنجانی اعتراض کرد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

برادر گرامي

حجت‌الاسلام والمسلمين جناب آقاي هاشمي رفسنجاني

رياست محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام

با سلام و احترام

همان‌گونه كه جناب عالي اطلاع داريد، همه اصلاح‌طلبان و علاقه‌مندان به اسلام و انقلاب و ايران و راه و خط امام خميني، همت خويش را مصروف اين معنا كرده‌اند كه در اوضاع و احوال عمومي كشور «تغيير» ايجاد كنند و به صورت‌هاي مختلف اعم از نامزدي يا حمايت از نامزدي خاص در انتخابات 22 خرداد 88 كشور را از شرايط فعلي نجات دهند.

بديهي است جز مقام رهبري همه شهروندان ايران اعم از حاكمان و افراد عادي حق دارند از نامزد مورد علاقه خويش در انتخابات پيش ‌رو حمايت كنند به شرط آن كه از اموال عمومي يا دولتي استفاده نكنند كه متأسفانه برخي نامزدها و حاميان آنان چنين كرده‌اند. «رقابت» بالا البته سبب «مشاركت» گسترده هم خواهد شد كه در صورت سلامت انتخابات هر سه شرط يك انتخابات آزاد محقق خواهد شد و حضرت عالي هم در نامه اخير خود خطاب به رهبر انقلاب اشاره كرده‌ايد كه هيچ‌يك از چهار نامزد موجود براي آمدن به صحنه از شما نظر نخواسته‌اند و شما هم تا كنون به خاطر مسووليت رسمي‌تان در رسانه‌ها مطلبي به نفع يا ضرر افراد و جريان‌هاي درگير در انتخابات نگفته‌ايد.

اينك كه به شكر خدا انتخاباتي پرشور در پيش است لازم مي‌دانم ضمن تاكيد بر حق شهروندي شما در حمايت از نامزدي خاص به اطلاع‌تان برسانم كه متاسفانه برخي از نزديكان و بستگان شما با شايعه‌پراكني قصد دارند يكي از دو صداي اصلاح‌طلبان در انتخابات را خاموش كنند و با پخش خبرهاي كذب و شايعات ناروا درباره انصراف اينجانب از رقابت‌هاي انتخاباتي آب به آسياب مخالفان اصلاحات بريزند. من البته قصد ندارم با بردن نام افراد خاص از نزديكان و بستگان شما نقش آنان را در برهم زدن وحدت اخلاقي اصلاحات اعلام كنم و ترجيح مي‌دهم پس از پايان انتخابات با هم در يك جلسه دو نفره درباره اين موضوع صحبت كنيم، اما ضمن تاكيد بر دغدغه‌هايي كه شما هم درباره انتخابات داريد اعلام مي‌كنم اين روش دوستان سبب نقض قواعد اخلاقي انتخابات آزاد مي‌شود و اتحاد فكري و تاريخي اصلاح‌طلبان را مخدوش مي‌كند.

حتماً به ياد داريد كه همه ما درباره جايگاه رياست مجلس خبرگان رهبري پس از درگذشت آيت‌الله مشكيني چه اندازه حساس بوديم و حتماً نقش اينجانب و دوستان حزب اعتماد ملي در مشاركت گسترده در انتخابات خبرگان و سپس حمايت از رياست جناب عالي را از ياد نبرده‌ايد، گرچه من هرگز به قصد سهم‌خواهي كاري نمي‌كنم و آن روز باور و اعتقادم را معيار حمايت از شما براي رياست مجلس خبرگان قرار دادم، اما قصدم از يادآوري اين نكته، تاكيد بر ضرورت وحدت اصلاحات است.

اصلاح‌طلبان از آغاز استدلال مرا براي تكثر در انتخابات شنيده‌اند و مي‌دانند كه من به يك حركت حزبي معتقدم و به دعوت افرادي جز از حزب خويش و گروه عظيمي از روشنفكران و روحانيان و مديران و ديگر اقشار جامعه نامزد نشدم و اكنون در برابر تك‌تك اين حاميان مسئول و متعهد به ادامه نامزدي هستم و هرگز به چيزي جز يك رقابت سالم براي بيان عقايد اصلاح‌طلبانه فكر نكردم و اكنون هم خشنودم كه با انتشار بيانيه‌ها و ايراد سخنراني‌ها و حضور در ميان مردم در تعميق اصلاح‌طلبي نقش ايفا كردم و البته داوري نهايي بر عهده ملت است نه كساني كه با نظرسازي و شايعه‌سازي نه حريف كه رفيق را هم تخريب مي‌كنند.

اميدوارم به دوستان خود تذكر بدهيد كه از ادامه اين حركت تخريبي که جز به سود حريف نيست خودداري كنند و بدانيد كه به‌رغم برخي داعيه‌ها اكنون همه اين رفتارها منتسب به حضرت عالي است و گرچه سهم برخي نهادهاي عمومي -مانند دانشگاه آزاد اسلامي- را نمي‌توان در ترويج نامزد مورد نظر شما را ناديده گرفت اما حق شهروندي‌شما در دفاع از نامزد خاص ملازمتي با خروج از دايره عدل و انصاف ندارد.

اين روزها اصلاحات در مراحل حساسي قرار گرفته است مبادا به‌نام اصلاحات دشمنان آن را پيروز گردانيم.

بااحترام- مهدي كروبي -20خرداد 88

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:31 توسط شاهین |


چهارشنبه، 20 خرداد 1388


پایگاه خبـری انصارنیوز

آيت الله علم‌الهدي: وقتي كه كار بناست به اينجا بكشد، ما حرفمان را مي‌زنيم به عنوان يك طلبه. باكي هم نداريم، براي خودمان هم هيچ شخصيت و موقعيتي هم قائل نيستيم، ديگر مصلحت‌انديشي در برابر حفظ شخصيت را ...


حضرت آيت الله علم‌الهدي در جلسه تفسير قرآن اين هفته، به نقد جريان‌هاي حامي سه كانديداهاي رياست‌جمهوري پرداخته و فرمودند: شما كارنامه تمام فعاليت‌هاي تبليغاتي انتخاباتي كه در اين سه ماهه انجام گرفته است، را بررسي كنيد، از مجموعه تبليغات سه كانديدا، احساس تهاجم مي‌كنيم، تهاجم به دو چيز، يكي تهاجم به رأس‌الخيمه نظام ما، كه مقام ولايت است، يكي تهاجم به اصول و ارزش‌ها و مباني خودمان. اين دو چيز را ما داريم احساس مي‌كنيم.

به گزارش انصارنيوز، ايشان ضمن حمايت از دكتر احمدي‌نژاد، درباره اختلاف آقايان احمدي‌نژاد و هاشمي و همچنين شكوائيه آقاي هاشمي به رهبري معظم انقلاب مطالب مهمي ايراد فرمودند.

متن كامل بيانات مهم آيت الله علم‌الهدي در پي مي‌آيد: 

...

ما يك بحثي داريم روي مساله سنت و مدرنيته. كه متاسفانه تعبير سنت در برابر انديشه مدرن جوري برداشت مي‌شود كه هر چه سنت هست، اساطير الاولين است. آن اسطوره‌ها و اباطيل گذشتگان است. الان اين طور شده كه تا فلان حرف را مي‌زنند، مي‌گويند اين آقا سنتي است. اين سنت است. يعني اين مربوط به گذشته است. مربوط به گذشته است، دو معنا دارد، يكي اين كه در گذشته هم واقعيت نداشته، اين اسطوره بوده، خطي بوده كه بر روي يك كاغذ آمده است. ديگر اين كه الان قابل ايجاد به وجود خارجي نيست و مربوط به گذشته است.

متاسفانه در بينش‌هاي متحجرانه نسبت به مقام ولايت همين مشكل وجود دارد. نسبت به ولايت معصومين. يعني گاهي از اوقات، ما در بعضي فعاليت‌هاي اجتماعي استناد مي‌كنيم به سيره حضرت زهرا سلام الله عليها، به سيره حضرت رضا عليه‌السلام، به سيره موسي‌بن‌جعفر عليه‌السلام، به سيره حضرت رضا عليه‌السلام. خوب مي‌گوييم، آقا، شما كه ولايت را قبول داريد، شما كه مقام عصمت را قبول داريد، خودتان را آدم ولايتي مي‌دانيد و علاقه‌مند هستيد، اين روش اميرالمؤمنين بوده، اين روش امام حسن بوده، اين روش امام حسين بوده، خوب ما اين سيره را بايد بگيريم و به عنوان يك آموزه، امروز مطابق او عمل كنيم.

مي‌گويد: آقا، اين مربوط به امام بوده در آن زمان، به امروز ما مربوط نيست!

اين حرف، ظاهرش يك حرفي است كه ممكن است، از يك ديدگاهي هم به عنوان يك منطق مطرح باشد، اما وقتي در عمقش بررسي كنيم، اين همان كلمه است، قال اساطير الاولين! يعني امام حسين نعوذبالله اسطوره بوده! يعني امام حسن اسطوره بوده، مربوط به آن زمان است، مربوط به زمان ما نيست كه ما آن سيره را به عنوان يك آموزه بگيريم و عمل كنيم.

وجود اقدس سيدالشهدا در برابر ظلم آن طور قيام كرد، ما چه طور در مقابل ظلم و استكبار جهاني ساكت بنشينيم، مظلوم را در چنگال ظلم ببينيم و براي منافع خودمان حرف نزنيم. اميرالمؤمنان مي‌فرمايند، يغماگري و غارتي كه «بسر بن ارطاة» در شهر انبار انجام داده است، شنيده‌ام خلخالي را از پاي يك يهوديه ذميه در آورده‌اند و آن زماني كه لشكر بسر بن ارطاة اين خلخال را در مي‌آوردند، اين يهوديه فرياد مي‌زده «ياللمسلمين» و كسي به فرياد اين يهوديه نرسيده، اميرالمؤمنين مي‌فرمايند اگر در اين غصه انسان بميرد، جا دارد. خوب مي‌گوييم اميرالمؤمنين اين است.

الان مردم غزه در زير مظالم صهيونيست‌ها، به چه وضعي در آمده‌اند؟ مي‌گويد، حرف ما در مورد غزه با منافع ملي ما نمي‌سازد!

چه فرقي مي‌كند؟! منافع ملي و منافع شخصي به چه معناست؟ چه ما بگوييم يك ملتي هستيم، مي‌خواهيم منافع اقتصادي خودمان، منافع سياسي بين‌المللي خودمان را حفظ كنيم، چه ما بگوييم من يك فردم مي‌خواهم منفعت پول و درآمد خودم را حفظ كنم. در برابر امت اسلام و در برابر مظلومي كه به چنگ ظالم گرفتار است، چه ما يك جمعي هستيم مي‌خواهيم منافع خودمان را حفظ كنيم، چه من يك نفرم مي‌خواهم منفعت خودم را حفظ كنم. اين هر دو مي‌شود يكي.

اين سكوت با اميرالمؤمنين نمي‌سازد، ماها علي را قبول داريم، چه طور ما مي‌توانيم سكوت كنيم؟! مي‌گويد: ايشان اميرالمؤمنين بود، امام بود، حجت خدا بود، خودش مي‌دانست! به ما چه! ما چرا اين كار را بكنيم؟! ما چه كار كنيم؟، معني‌اش اين است كه اميرالمؤمنين اسطوره بود. هذا اساطير الاولين. يعني در واقع اين نوع تفكر به اين منتج مي‌شود كه اين‌ها اسطوره است! تفكر سنت است!  

لذا عزيزان ما الان در جامعه طرفدار مدرنيته خودمان، در بين جريان‌هاي مختلف اجتماعي و سياسي كه در عرصه‌هاي مختلف ظهور پيدا مي‌كنند، از فضاهاي باز سياسي اجتماعي استفاده مي‌كنند، با اين مشكل روبه‌رو هستيم.

ببينيد! يك وقت يك مسأله اختلاف‌نظر سياسي هست، خوب دو تا برادر هم اختلاف سياسي پيدا مي‌كنند، پدر و پسر با هم اختلاف سياسي پيدا مي‌كنند. اين قابل تحمل است، مثل سليقه است. جناب‌عالي سليقه‌تان اين است كه لباس سفيد بپوشيد، يك آقايي سليقه‌اش اين است كه لباس سورمه‌اي بپوشد. در مسايل اجتماعي هم گاهي اوقات تفاوت‌ها و اختلافات در سليقه است. آْنجايي كه اختلاف و تفاوت در سليقه است، اين قابل تحمل است. بنده يك آقايي را مي‌پسندم، شما آقايي ديگر را مي‌پسنديد. من اين مسوول را مي‌پسندم، شما آن مسوول را مي‌پسنديد، اما گاهي از اوقات، مساله در اين حد نمي‌ماند مي‌آيد بالا و مساله چهره برخورد و چهره اختلاف در مباني پيدا مي‌كند. آنجايي كه مساله به مباني كشيده مي‌شود، آدم نمي‌تواند تحمل كند.

طبيعي است كه يك عرصه انتخابات رياست‌جمهوري پيش آمده است، عده‌اي هم كانديداي اين سِمَت هستند، به هر نحوي هم شوراي نگهبان آمده سه نفر چهار نفر را صلاحيتشان را تاييد كرده است، اينها كانديدا شده‌اند، مردم هم بيايند هر كدام از اينها را مي‌پسندند راي بدهند.  هر كدام از اينها هم بر حسب ذوق و سليقه و روش خاص و راهكار اجرايي و مديريتي ويژه‌اي كه دارند، روش خودشان و خط خودشان را ارايه مي‌دهند. يك وقت اين هست، كه اشكالي ندارد.

اما يك وقت يك فضاي باز دست افراد مي‌آيد، قصه كشيده مي‌شود به اختلاف مباني. ما متاسفانه اين چند روز به اين مشكل مبتلا شديم. در اين عرصه تبليغات مسايلي مطرح شده كه ما به اختلاف مباني كشيده شديم.

اين كه بيايند در يك فيلم تبليغاتي، يك ميزگرد بگذارند، حرف‌هاي فمنيستي بزنند و حكم‌الله را دست بياندازند. اين قابل تحمل نيست، اشكال به مباني كشيده شده است. يك عده نشسته‌اند، در هر شرايطي ما كار نداريم، به اشخاص هم كار نداريم، دو سه تا خانم نشسته‌اند در اين ميزگرد نشسته‌اند، اين حكم‌الله را مسخره كنند، كه يك زني را مي‌خواهند جراحي كنند، اين خودش حق تصميم‌گيري ندارد، بايد يك مردي براي او تصميم بگيرد. اين فتواي فقها است. فتواي فقيه مبنا دارد، فتواي فقيه نظريه كه نيست كه بگوييم اين فقيه نظريه داده است. فتواي فقيه از منابع استخراج شده است. منابع هم قرآن و حديث است، كتاب الله است، حديث معصوم عليه‌السلام است. فقها فتوا داده‌اند، يك خانم حامله بارداري كه مي‌خواهد تحت عمل جراحي قرار بگيرد، بايد همسرش اجازه بدهد، علتش هم اين است كه اين باردار است. اين بچه متعلق به دو نفر است، مربوط به خانواده است، جان انساني كه ولايت شرعي اين انسان با اين پدر است، شارع مقدس ولايت فرزند را با پدر قرار داده، در رحم اين خانم، موجود زنده هست! اين موجود زنده يك جنين است. طفل است و روح در او دميده شده، و تحت ولايت ولي قرار دارد. وليِ شرعي او پدر است. خوب اين را كه مي‌خواهند عمل جراحي كنند، سرنوشت آن بچه هم مطرح است، آن وليّ آن بچه كه ولايت دارد، بايد بيايد نظر بدهد.

ببينيد آقا! يك حكم فقهي اين‌چنيني را كه متكي بر منابع است، متكي بر روايات و آيات قرآن است، اين را بيايند در يك ميزگرد فمنيستي بگذارند و اين را دست بياندازند و مسخره كنند و بگويند اين چه قانوني است در اين مملكت، اين قانون بايد درست بشود. كار كشيده شده است به جايي كه مباني را دارند سلاخي مي‌كنند.

ما الان در مسايل موجود جامعه خودمان، با دو مسأله روبه‌رو هستيم، يكي سلاخي ارزش‌ها، سلاخي هنجارها. دست به يك ناهنجاري‌هايي بزنند. يكي هم سلاخي مباني ديني ما. يك چيزي كه جزو مباني فقهي ماست. ما تابع فقيه هستيم، فقه يك تخصص است، فقه يك چيزي نيست كه هر كس بيايد دست‌اندازي كند، رويش نظر بدهد. جز فقيه در فتاواي فقهي كس ديگري نمي‌تواند نظر بدهد. آن هم يك مسأله اين چنيني كه مباني‌اش مشخص است، اجماع فقها هم هست. كه وليّ طفل پدر است، پدر بر فرزند ولايت دارد، و در اين مسأله سرنوشت فرزند مطرح است و بايد با نظر وليِ او باشد. اين مساله روشني است و اين را بيايند با يك انديشه فمنيستي سلاخي‌اش كنند، يك مسأله مبنايي را، اين براي ما قابل تحمل نيست. هر چه فضا باز باشد، نمي‌توانيم تحمل كنيم كه مباني ما سلاخي بشود.

برادران! اين قضايا را كه من مطرح مي‌كنم، به عنوان يك طلبه مي‌گويم. آن هم طلبه‌اي كه صريحا فرمودند: «اذا ظهر البدع في الاسلام فللعالم ان يظهر علم و الا فعليه لعنة الله» ما وقتي كه كار بناست به اينجا بكشد، حرفمان را مي‌زنيم به عنوان يك طلبه. باكي هم نداريم، براي خودمان هم هيچ شخصيت و موقعيتي هم قائل نيستيم، ديگر مصلحت‌انديشي در برابر حفظ شخصيت را هم قبول نداريم.

ببينيد عزيزان! اين اصل مساله است. اينجا ما يك چيزهايي به دست مي‌آوريم. گاهي اوقات آدم عقل‌اش به يك چيزهايي مي‌رسد، به اين كه خوب، ما امروز زبانمان بسته است درباره كسي نمي‌توانيم بد بگوييم، چون شرعا جايز نيست. چون آن بدي كه مي‌گوييم، اگر دروغ بگوييم افترا است، اگر راست بگوييم غيبت است، هر انساني كه مهدور‌الدم نيست، مهدورالعرِض هم نيست. عِرض او را هم نمي‌شود به هدر داد، چون مهدورالدم نيست. اما يك چيزهايي عقل آدم كه مي‌رسد، به آن مقداري كه عقل آدم مي‌رسد بايد بيايد بگويد. اين كه بيايند به عنوان تبليغات انتخاباتي يك عده جمع بشوند، ضد اسلام حرف بزنند جاي تحمل نيست.

بنده به اين آقاياني كه كانديدا هستند كاري ندارم، آدم‌هاي خوبي هستند، صلاحيتشان را هم شوراي نگهبان تاييد كرده است، به شخصيت‌شان هم من كاري ندارم. برادران ببييند! بحث من روي جريان‌هاست. پشت سر اين‌ها يك جريان‌هاي وجود دارد، كه اين جريان‌ها دو چيز را مورد تهاجم قرار داده‌اند.

مجموعه كارنامه تبليغاتي اين چند روز، بلكه اين چندماه، چون بيش از سه ماه است كه ما در انتخابات، كار تبليغاتي داريم در اين مملكت، اسمش اين است كه بيست روز است تبليغات انتخاباتي ولي خير! اصلش سه ماه است. دو ماه قبل از اين كه قانوني بشود هم شروع شده بود.

شما كارنامه تمام فعاليت‌هاي تبليغاتي انتخاباتي كه در اين سه ماهه انجام گرفته است، را بررسي كنيد، از مجموعه تبليغات سه كانديدا، احساس تهاجم مي‌كنيم، تهاجم به دو چيز، يكي تهاجم به رأس‌الخيمه نظام ما، كه مقام ولايت است، يكي تهاجم به اصول و ارزش‌ها و مباني خودمان. اين دو چيز را ما داريم احساس مي‌كنيم، الان در هر سه تبليغات، يك جريان حاكم است. و يك مشتركات جرياني دارند.

در حرف‌ها و سخنراني‌ها كه ايراد مي‌شود، يك حرف زده مي‌شود، و آن حرف اين است كه ما آمديم در اين كشور قانون راه بياندازيم، قانون‌مدار هستيم، براي اجراي قانون آمده‌ايم، براي اين كه كشور قانوني بشود، كه خلاصه در اين كشور، هر كسي هر جوري حرف نزند، هر كسي هم هر جوري تصميم نگيرد. اين «هركس» كي است؟

اين «هركس» اگر دولت است كه دولت تصميم‌گيري‌اش مي‌رود در مجلس، مجلس بايد تصويب كند. خودش نمي‌تواند تصميم بگيرد. اگر مجلس است، كه مجلس هر چه تصويب كند مي‌رود در شوراي نگهبان، شوراي نگهبان اينها را كنترل مي‌كند. اگر قوه قضائيه است كه قوه قضائيه هر كار مي‌كند، طبق مقررات و قوانيني است كه تصويب شده است. اين «هركس» كي است؟ اين «هر كس» مقصودشان جريان ولايت يا نهادهاي وابسته به ولايت است و اين حرف را ما در هر سه ستاد و در هر سه منطق داريم مي‌بينيم.

اين كه يك آقايي بگويد بنده بعد از رحلت امام مي‌خواستم از مسووليت خودم در بيايم، يك سال به زور مرا نگه داشتند، معنايش اين است كه وقتي مقام معظم رهبري، فرمانده كل قوا شدند، من فرمانده كل قوا را قبول ندارم. لذا مي‌خواستم در بيايم، يك سال مرا به زور نگه داشتند. پس حمله و تهاجم به شخص رهبر است.

يك آقايي كه مي‌آيد مي‌گويد اين «سياست خارجي» ما را ذليل كرده است، سياست خارجي راهبردش متعلق به رهبري است، در قانون اساسي بخوانيد. راهبرد سياست‌ خارجي وظيفه رهبر است، دولت راهكار دستش است، نه راهبرد. خوب اصل استكبارستيزي يكي از اصول سياست‌خارجي ماست. اصل استكبارستيزي باعث مي‌شود، امريكا اخم كند، امريكا بدش بيايد، امريكا توهين كند، مي‌گويند ما را ذليل كرده است. از آن طرف مقام معظم رهبري مي‌گويند اين عين عزت ماست.

يا يك آقايي مي‌آيد مي‌گويد من مي‌خواهم قانون اساسي را تغيير بدهم. مگر تغيير قانون اساسي، كار رئيس‌جمهور است؟ تغيير قانون اساسي فقط كار مقام معظم رهبري است و جز رهبر كسي نمي‌تواند قانون اساسي را تغيير بدهد.

ببينيد عزيزان! اينها همه تهاجم به مقام ولايت است، ما داريم اين را احساس مي‌كنيم. ما خود كانديداها را بدنام نمي‌كنيم، متهم نمي‌كنيم كسي را، مي‌گوييم خداي ناكرده اينها انگيزه ضدولايت ان‌شاء الله ندارند. اما جريان‌هايي كه آمدند در عرصه و در صحنه، اين كه يك آقايي مي‌آيد به عنوان تبليغات يك كانديداتور مي‌آيد در دانشگاه فردوسي [مشهد] يك ساعت حرف مي‌زند، و در تمام سخنراني از نظام حاكم مي‌گويد و در آنجا توهين صريح به مقام معظم رهبري مي‌كند، ببينيد تهاجم دارد به مقام ولايت مي‌شود.

جريان‌ها آمدند و اين جريان‌ها هر كدام بيايند مسلط بشوند، اول برخورد است. از آن طرف اصول ما هم مورد تجاوز قرار گرفته است. اين حركت‌هايي كه شما داريد مي‌بينيد در خيابان‌ها، در جاده‌ها، اين حركت‌هاي ناهنجار، بنده در نمازجمعه گفتم آقا، بنده وظيفه‌ام در نمازجمعه نهي از منكر است، يكي از وظايف امام جمعه، امر به معرف و نهي از منكر است در نمازجمعه، خوب منكر را بايد نهي كند، نمي‌تواند بگويد چون منكر مربوط به فلان آقا شد، من نهي نمي‌كنم، اگر مربوط به فلان آقا شد من نهي مي‌كنم!

بنده اين حرف‌ها را اينجا مي‌زنم، در نمازجمعه نمي‌زنم، كه فردا نگويند از تريبون نمازجمعه سوء استفاده شده است، خير! اينجا الحمدلله ما آزاديم و يك طلبه‌ايم، داريم تفسير مي‌گوييم و آزاديم. اينجا هم نمازجمعه نيست. بنده به عنوان يك طلبه كه حرفم را بايد بزنم!

ببينيد عزيزان! بنده خيلي صريح مي‌گويم، به عنوان نظر خودم و به عنوان نظري كه به آن پاي‌بند هستم. در اين جريان‌هاي مهاجمي كه اصول ما را مورد تهاجم قرار داده‌اند، مباني ما را مورد تجاوز قرار داده‌اند، اين تجاوز به مبنا، اين هم تجاوز به اصول ما را كه داريد مي‌بينيد. ما در اين جريان، يك سنگ داريم جلو بياندازيم، آن سنگ آقاي احمدي‌نژاد است. غير از اين نداريم، ما حداقل به عنوان يك سنگي كه جلوي تهاجم را بگيرد، مجبوريم به آقاي احمدي‌نژاد راي بدهيم، چاره ديگري نداريم. اين مربوط به اصل جريان.

ولي در مورد اختلافي كه بين ايشان و آقاي هاشمي پيش آمده است، ما بايد حرف‌هاي ايشان را تفكيك كنيم. اين معلوم باشد، آقاي احمدي‌نژاد، فساد اقتصادي را به آقاي هاشمي نسبت نداده است. اين يك اصلي است و آقاي هاشمي فردي نيست كه كسي بخواهد به ايشان فساد اقتصادي نسبت بدهد. آقاي هاشمي يك شخصيت شفاف است. تا ده‌سال قبل برنامه ايشان توسط قوه قضائيه مشخص شده، از ده‌سال قبل هم به اين طرف، ايشان هيچ سِمَتي، مسؤوليتي نداشته است كه بگوييم در آن سمت يا مسؤوليت، ايشان سوء‌استفاده كند و بخواهد خداي ناكرده فساد اقتصادي داشته باشد. ايشان رئيس خبرگان بوده، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بوده، نه در مجمع تشخيص مصلحت نظام آنجا يك بودجه‌اي است، يك اعتباري است، يك فعاليت اقتصادي است، نه در خبرگان يك چنين چيزي است. خبرگان و مجمع تشخيص مصلحت نظام دبيرخانه دارد، اعتبار و بودجه‌اش هم به دبيرخانه مي‌رود، دبيرخانه اين اعتبار و بودجه را هزينه مي‌كند، به ايشان هم مربوط نيست، مربوط به دبيرخانه است. پس، از 75 به اين طرف هم ما نمي‌توانيم بگوييم، ايشان جايي بوده كه خداي ناكرده دچار فساد اقتصادي شده است، و آقاي احمدي‌نژاد هم در حرف‌هايش فساد اقتصادي را به شخص ايشان نسبت نداده است. حالا يك اختلاف سياسي با آقاي هاشمي دارند، اختلاف سياسي را مطرح كرد، آن جاي خود دارد، اما فساد اقتصادي به ايشان نسبت نداده است. به آن كساني هم كه ايشان فساد اقتصادي را نسبت داده است، خوب يك دادگاهي هست، قوه قضائيه‌اي هست، آن هم مربوط به آن جريان است.

علتي كه ايشان اين حرف‌ها را زد، به اين دليل بود كه آنها به ايشان توهين كردند. ايشان هم اين حرف‌ها را زد، اول آنها شروع كردند، حرف‌هايي كه زدند، اهانت كردند به ايشان، ايشان هم خواه ناخواه پاسخ داد. اين قضيه را ما بايد از حريم آقاي هاشمي جدا كنيم. ربطي به حريم آقاي هاشمي ندارد.

اما شكوه‌ و نامه‌اي كه ايشان خدمت مقام معظم رهبري داشته‌اند، چون طرف حساب مقام معظم رهبري هستند، در اين نامه بنده، چهار نكته و حرف دارم.

نكته اول، همان حرفي است كه آخر اين نامه خود ايشان نوشته‌اند، نوشته‌اند هم‌ر‌‌اه، هم‌سنگر و دوست ديروز، امروز و فرداي شما. با توجه به اين خصوصيتي كه در آقاي هاشمي هست، اين قابل قبول است، ديروز بوده، امروز هم هست دوتا سمت دارد كه مربوط به رهبري است. ان‌شاء الله بعدا هم ادامه دارد، اما يك نكته هست، يك كسي كه دوست ديروز و امروز و فرداست، در اين بحران جنگ مغلوبه انتخابات، توپ در زمين رهبري انداختن درست نيست. نبايد توپ را در زمين رهبري و ولايت بياندازيم. آقا دو روز ديگر انتخابات تمام مي‌شود، اگر بنا شد مسأله را رهبري حل و فصل كنند، خوب بله، بعدا بايد مراجعه بشود. الان در اين جريان، توپ را انداختن در زمين رهبري، رهبري را كشيدن وسط، حالا در عرصه انتخاباتي يك عده اين را بگيرند، اين نامه را وسيله كار تبليغاتي خودشان بكنند، اين يك اشكالي است كه ما به ايشان داريم.

نكته دوم كه ايشان در اين نامه ابتدا نوشته‌اند كه امام حلال مشكل بود و شما هم بايد اين مشكل را حل كنيد. ببينيد آقا، امام ديروز حلال مشكل نبود، امام بيست‌سال قبل حلال مشكل بود. از بيست سال قبل تا به امروز چه قدر در اين مملكت مشكل پيش آمده است؟‌ چه مشكلاتي در دوران خود ايشان پيش آمده است. چه مشكلاتي در دولت اصلاحات به وجود آمده است و چه مشكلاتي در گذشته در خارج بود، چه مسائل مختلفي در فتنه‌هاي جهاني بود. ما در اين بيست‌سال، اگر واقعا يك مجالي باشد كه فقط آدم در كارنامه رهبريِ مقام معظم رهبري فتنه‌هايي كه پيش آمده، و اين فتنه‌ها را كه با حكمت و تدبير مقام معظم رهبري حل شده است، بررسي كنيم، خودش يك كتاب قطوري مي‌شود.

خوب! در اين بيست سال ايشان حلال مشكلات بوده است، چه مانعي داشت كه شما در اين عبارت مي‌نوشتيد: «شما، كه در اين بيست‌سال حلال مشكلات بوديد، حالا اين مشكل را هم حل كنيد.» نه اين كه استناد به حلال بودن امام كنيد، امام روي چشم ماست، ما هر چه داريم از امام است، اما اين را به بيست‌سال پيش از اين برگرداندن و مشكلاتي كه ايشان از جلوي پاي نظام، از جلوي پاي مردم، ملت و امت برداشته‌اند، ما اينها را ناديده بگيريم، اين نكته درست نيست.

نكته سوم اين كه ايشان مي‌نويسند، «پنج سال است به من تهمت مي‌بندند، جسارت مي‌كنند، من صبر كردم.» خوب شما كه پنج‌سال صبر كرديد، اين دو شب را هم صبر مي‌كرديد. ايشان خودشان تصريح مي‌كنند كه «يك عده‌اي از نزديكان من و بعضي از آقايان به من فشار آوردند كه من اين نامه را بنويسم.» پس معلوم مي‌شود ايشان در فشار داخلي اين نامه را نوشته‌اند. مشكل ما همين داخل است كه به ايشان فشار مي‌آورند. آن داخل نبايد در سرنوشت نظام اين قدر دخيل باشد. همه مشكلات ما با همين داخل است كه به شما فشار آورده‌اند كه اين نامه را بنويسيد.

نكته چهارمي كه ايشان فرمودند: «الان دودي فضا را گرفته است از مشكلات و نارضايتي‌ها». ببينيد اين سر و صداهايي كه الان در مملكت برپا است، واقعا سر و صداي مردمي است؟!‌ يا اين سر و صداي تبليغات انتخاباتي است؟‌ همه اذعان دارند اين سر و صدايي كه هست از چهار طرف، اين كار تبليغات است. اين را همه مي‌دانند. يك حركتي و يك برخوردي در جامعه به وجود آمده آن هم از فضاي انتخاباتي است. اين را نبايد به حساب اين گذاشت كه واقعا شكست‌ها، خرابي‌ها، مفاسد، جامعه را به يك نقطه استيصال كشانده است كه دودي فضا را پر كرده است. چه كسي به اين قائل است؟ يعني واقعا وضعيت ما اين است؟! اين مردم ما كه مي‌دانند، اين مردمي كه دارند از بيرون ما را مي‌بينند در دنيا، درباره ما اين طوري دارند قضاوت مي‌كنند؟! كه الان مردم ما به نقطه استيصال كشانده شده‌اند؟!

اين نوشته‌ها، اين تحليل‌ها و اين گفته‌هاي انديشمندان سياسي دنيا، حتي انديشمندان سياسي خود امريكا، درباره قدرت ايران، درباره عزت ايران، درباره رشد ايران، درباره توسعه ايران، در مجموع، از آن طرف دنيا ما را دارد به اين چشم مي‌بيند، از اين طرف ما بگوييم، ما به نقطه استيصال رسيده‌ايم، دود فضا را پر كرده است! اين هم نكته ديگري است.

ولي در مجموع آخرين عرضي كه مي‌خواهم داشته باشم، برادران توجه داشته باشيد، قائمه نظام ما رهبري است و اين قائمه نظام از نظر استحكام با روزي كه امام بوده است، يكي است. ما امروز با روز حضور امام، در قائمه نظاممان هيچ‌گونه تفاوتي و هيچ‌گونه فرقي احساس نمي‌كنيم. اين ما هستيم كه در كنار رهبري بايستي هوشيار باشيم، قائمه نظام با اين چيزها تكان‌خوردني نيست. بيدي نيست كه به اين بادها بلرزد. اصلا دشمن‌ها فكر مي‌كنند با يك همچنين سوء استفاده از فضاهاي باز سياسي مي‌توانند قائمه نظام را تكان بدهند. اين جرياني نشدني است. واقعا ما امروز در قدرت رهبري با روزي كه اين رهبري دست خود امام بود، هيچ تفاوتي نمي‌بينيم.

شما سال60 را در نظر بگيريد. تهاجم خارجي از يك طرف، جنگ از يك طرف، درگيري‌هاي داخلي، درگيري‌هاي سياسي در داخل كشور به جايي رسيد كه آدم هم مي‌كشتند! منافقين دست به قيام مسلحانه زدند، همه اين جريان‌هاي فاسد امروز كه پشت سر يك كانديدا پنهان مي‌شوند و شروع مي‌كنند سنگ زدن، همه‌شان را روي هم بريزيم، يك دهم عرُضه منافقين را نه در كفر دارند، نه در نفاق دارند، نه در محارب‌بودن دارند. همه اينها را روي هم بريزيم. اينها فقط يك روباه زبون و ضعيف‌النفسي هستند كه دنبال يك فضاي باز مي‌گردند، يك فضاي انتخاباتي درست بشود، يك عده‌اي بيايند كانديدا بشوند، بعد اين جريان‌ها بروند پشت سر يك كانديدا، از آن پشت شروع كنند به سنگ زدن. سنگ به رهبر بزنند، سنگ به قرآن بزنند، سنگ به دين بزنند، سنگ به اسلام بزنند. حداكثرش اين است. بيشتر از اين چيزي گيرشان نمي‌آيد. در حالي كه در آن زمان كار به جايي رسيد كه هفتاد و دو نفر عزيزترين عزيزان اين نظام را يكجا از بيخ و بن كندند، رئيس‌جمهور و نخست‌وزير اين مردم را يكجا كشتند، دست به اين كارها زدند، در عين‌حال رهبري مقاوم، قوي و ايستاده بود و ما بين آن رهبري و اين رهبري در قوت و قدرت هيچ تفاوتي را احساس نمي‌كنيم خوشبختانه. معلوم مي‌شود كه اصل قائمه رهبري و هم امام و هم مقام معظم رهبري، اينها دو پرچم هستند، اين پرچم‌ها به دست توانمند خود امام زمان است. و دست توانمند خود بقية الله اينها را محكم نگه داشته است. لذا امروز اين استحكام در رهبري‌مان هست. منتها ما وظيفه‌مان اين هست كه با هوشياري در برابر جريان‌هاي مهاجم بايستيم و نگذاريم جريان‌هاي مهاجم، به اين حريم نزديك بشوند. نه به حريم رهبري، نه به حريم ولايت.

عزيزانِ ما هم در انقلاب و اين نظام همه عزيزند. اما چشم ما به مقام ولايت است، و  چشم ما به رهبري است، و ما تمام نظر به آنجا داريم. گاهي اوقات هم ممكن است بنده به عنوان يك طلبه مقابل يك بزرگي انتقاد كنم، نظريه‌ام را بگويم، اين به معناي اين نيست كه با هم در خط براندازي بيافتيم. خوشبختانه ما روحانيت اين روحيه را داريم.

يك خاطره‌اي آيت الله مهدوي كني نقل مي‌كردند، مي‌فرمودند، كه امام دستور دادند بعد از آغاز به كار مجلس، جلسات شوراي انقلاب ادامه داشته باشد. در اين جلساتي كه ادامه داشت. مي‌فرمودند يك جرياني پيش آمد و آن اين كه بازرگان گفت كه خوب! شما آقايان كار خودتان را كرديد، شاه را كه بيرون كرديد، برگرديد به مسجدهايتان. آنجا نماز بخوانيد و روضه‌ بخوانيد، منبر برويد، مملكت را بدهيد ما اداره كنيم.

آقاي مهدوي فرمودند كه آقاي بازرگان يادت هست؟ قبل از سقوط شاه، آن روزي كه ما در فلان تاريخ، در مسجد هدايت همه جمع شده بوديم، شما آمدي سخنراني كردي، شما مي‌گفتي آقايان اسلام اقتصاد دارد، اسلام سياست دارد، اسلام مديريت دارد، همه اسلام مسايل حيض و نفاس و غسل و تيمم نيست كه شما به اين مسايل مي‌پردازيد، بياييد سياست و اقتصاد اسلام را اداره كنيد. شما مدير امت اسلام باشيد. يادت هست؟‌ خوب حالا ما آمده‌ايم مي‌خواهيم اسلام را اداره كنيم. خوب معلوم شد آن روز كه تو  اينها را مي‌گفتي، مي‌خواستي ما را بياوري در عرصه، كه ما بزنيم، جنگ كنيم، شهيد بديم، مردم دنبال سر ما فداكاري كنند، بعد شما خودتان قدرت را به دست بگيريد، بعد ما را بگذاريد كنار!

الان بحث اين جريان‌ها اين است، آخرش جريان‌هاي مهاجم حرفشان اين است، اينها پشت هر كسي هم پنهان مي‌شوند و سنگ مي‌اندازند، حرف اصلي‌شان اين است كه رهبري، ولايت، روحانيت، اجتهاد اينها همه بروند كنار، ما بياييم، يك مدتي آقاي بلر بخورد، يك مدتي آقاي براون بخورد، يك مدتي ما بخوريم، يك مدتي يك گروه ديگري بيايند بخورند، بچاپند و ببرند. اينها حرفشان اين است.

ولي حرف ما كه اين نبود، حرف ما اين مملكت نبود در اين انقلاب، بحث اسلام بود، دين بود و ما بايد توسعه بدهيم اين انقلاب را و اين نظام را و تا روزي كه اين پرچم را به دست حضرت بقية الله بدهيم. پاي اين پرچم ايستاده‌ايم، سفت و سخت هم بايد بايستيم. اما بايد مراقب بود، دقيق بود كه اين جريان‌هاي مهاجم نيايند بخواهند با اصول و مباني ما درگير بشوند.

بايد محكم بايستيم.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:29 توسط شاهین |

بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق در واکنش به نامه هاشمي رفسنجاني به رهبر معظم انقلاب با صدور بيانيه اي اعلام کرد:

نامه سرگشاده جناب عالي به رهبر معظم انقلاب اسلامی )دام ظله الشريف) مشاهده و موجب تاسف فراوان گرديد.
درباره اين نامه، نکات بسياري وجود دارد که در ذيل به اهم آنها اشاره مي شود:

1- اصل نگار ش نامه به رهبر انقلاب از سوي مسئولين، امري غيرمعمول نبوده است، اما نگارش نامه اي سرگشاده به رهبري معظم و استفاده از تعابير تعريض آميز به مقام ولايت، گستاخي کم سابقه اي است که در وقت مناسب با برخورد شديد جنبش دانشجويي مواجه خواهدشد. براي مثال در جايي نوشته ايد "رهبري معظم صلاح را در سکوت ديده اند" و در جاي ديگر آورده ايد: "از جناب عالي با توجه به مقام و مسئوليت و شخصيتتان انتظار است براي حل اين مشکل و براي رفع فتنه هاي خطرناک و خاموش کردن آتشي که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهد است، هرگونه که صلاح مي دانيد اقدام موثري بنماييد."

اگر رهبر انقلاب صلاح را در سکوت دانسته اند، نگارش جملات طلبکارانه اينچنيني چه معنايي دارد؟

2-  مقايسه دولت خدمتگزار نهم، که بارها و بارها مورد حمايت هاي بي دريغ و ويژه رهبر معظم انقلاب قرارگرفته است با منافقان و گروه هاي ضد انقلاب و دولت بني صدر از سوي جنابعالي از تعابيري است که حقيقتاً موجب تاسف و تاثراست و ميزان انطباق نظرات شما با رهبر انقلاب را نمايش مي دهد.

3- جناب عالي در جاي جاي اين نامه، خود را با شهيد مظلوم آيت الله بهشتي مقايسه کرده ايد که حقيقتاً اين مقايسه مظلوميتي مضاعف براي آن شهيد بزرگوار است. متاسفانه تذکرات مکرر دلسوزان نظام و انقلاب به شما درباره نحوه زندگي جنابعالي و اطرافيانتان و بي توجهي جنابعالي به اين نصيحت هاي خيرخواهانه کار را بدانجا رساند که يکي از مسئولان نظام اسلامي مجبور به افشاگري اين حقايق در تريبوني عمومي گشت؛ به عبارت ديگر نظام اسلامي چنان ضربه اي از اين بي توجهي و تغافل نسبت به سو استفاده مختلفي که درچارچوب هاي معيوب و ناقص قانوني کشور انجام شده، خورده سات که براي دغدغه مندان انقلاب راهي جز دادخواهي از محضر ملت بزرگ ايران باقي نگذاشته است.

بسيج دانشجويي صراحتاً و از روي دلسوزي به جناب عالي توصيه مي کند که مراقب اطرافيانتان باشيد تا انقلاب اسلامي شاهد حوادث تلخ مشابهي نظير آن چه تاکنون اتفاق افتاده نباشد.

4- جناب عالي هم چنين در سرتاسر اين نامه فضايي سياه و تاريک از وضعيت موجود کشور نمايانده ايد که علي رغم مخالفت با واقعيت موجود و بيانات صريح رهبر معظم انقلاب، جنبش دانشجويي را به يادنامه امام جمعه مستعفي اصفهان مي اندازد که با پاسخ انقلابي مردم غيور اصفهان مواجه شد.

5- جنبش دانشجويي ايران – همان گونه که بارها و بارها نيز اعلام کرده است خواهان بررسي وضعيت اقتصادي حضرت عالي و اطرافيان و برخي از مديران کشور در گذشته و در حال در دادگاهي صالحه بوده و هست و اکنون نيز که در برخي از مديران کشور در گذشته و حال در دادگاهي صالحه بوده و هست و اکنون نيز که در فضاي انتخابات تنها سرفصل برخي از مفاسد راجع به خانواده جناب عالي و برخي ديگر از مديران مطرح شده است فرصت را مناسب تر از هميشه ديده و از دستگاه قضايي مي خواهد در دادگاهي علني و در محضر ملت شريف ايران به اتهامات مطرح شده رسيدگي کند و بي ترديد در صورت کوتاهي دستگاه قضايي – همان گونه که تاکنون اتفاق افتاده است دادگاه افکار عمومي در اين باره به قضاوت خواهد نشست

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:27 توسط شاهین |

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به صدور نامه‌اي سرگشاده از سوي اكبر هاشمي رفسنجاني خطاب به رهبر فرزانه انقلاب، تأكيد كرد: در اين شرايط نامه‌ سرگشاده ضروري به نظر نمي‌رسد، ضمن اينكه اين نامه در تناقض با تلاش براي تشويق به انجام انتخاباتي سالم، با ابهت و حداكثري است.

آيت‌الله عباس كعبي عضو مجلس خبرگان رهبري در گفتگو با فارس با اشاره به نامه هاشمي رفسنجاني خطاب به رهبر فرزانه انقلاب خاطرنشان كرد: نكته اول اين است كه تدوين نامه سرگشاده به رهبر معظم انقلاب، در شرايط فعلي زيبنده هاشمي باهوش و دلسوز مصالح نظام نيست.

وي با بيان اينكه ولايت فقيه ميراث امام راحل است و در اثر مجاهدت‌ها و دلسوزي‌هاي امثال هاشمي پا گرفته و امام مي‌فرمايد "پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد " افزود: مطرح كردن اعتراضات، اشكالات و ابهامات در فضايي كه دوست و دشمن مي‌شنود، مي‌خواند و مي‌بيند، باعث رخنه دشمنان در صفوف ملت و تحريك و فتنه‌گري مي‌شود و از سوي ديگر باعث دلسرد شدن نيروهاي انقلاب و نظام مي‌شود.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري با تاكيد بر اينكه در اين شرايط لزوم توجه به آرام كردن فضاي انتخاباتي و عدم اخلال در روند انتخابات، بسيار لازم و ضروري است، اظهار داشت: پيگيري پاسخ‌ها، ادعاها و مطالبات از مجاري قانوني و شرعي امكان‌پذير است و راه باز است و بن‌بستي وجود ندارد، لذا در اين شرايط نامه‌ سرگشاده ضروري به نظر نمي‌رسد، ضمن اينكه اين نامه در تناقض با تلاش براي تشويق به انجام انتخاباتي سالم، با ابهت و حداكثري است. آيت‌الله كعبي تاكيد كرد: لازم است امثال هاشمي به وحدت ملي و انسجام اسلامي و ايجاد روحيه اميدواري در ميان صفوف مدافعان نظام با خويشتن‌داري و پيگيري خواسته‌ها و مطالبات در فضايي عاري از تهييج احساسات عمومي و كاملا مناسب، بپردازد.

وي افزود: در روزهاي باقيمانده تا انتخابات و اوج تبليغات انتخاباتي توسط نامزدها بايد متوجه پروژه دشمن براي دامن زدن به التهابات سياسي و اجتماعي و فتنه‌گري باشيم.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري خاطرنشان كرد: آقاي هاشمي مي‌توانست در جلسات خصوصي و با حوصله بيشتر به گفتگو با دوست، همراه و همسنگر ديروز، امروز و فرداي خود بپردازد و او را در پيشبرد نظام و برگزاري انتخابات سالم و پرابهت و حداكثري ياري كرده و البته ناملايمتي‌ها را معالجه كند.

آيت‌الله كعبي با تاكيد بر اينكه ما از هاشمي در برابر مشاركت، مجاهدين انقلاب، ليبرال‌ها، سكولارها و دشمنان نظام دفاع مي‌كنيم، تاكيد كرد: از سوي ديگر از ايشان خويشتن‌داري و همراهي بيشتر با مقام معظم رهبري را انتظار داريم

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:26 توسط شاهین |

نامه هاشمي مورد تمجيد مخالفان امام(ره) و انقلاب است

انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر كشور با صدور نامه‌اي سرگشاده خطاب به اكبر هاشمي رفسنجاني، تأكيد كردند: نامه هاشمي رفسنجاني مورد تمجيد مخالفان امام(ره) و انقلاب بوده و دل‌هاي مردم مسلمان و انقلابي را پر از درد و غصه كرد.

به گزارش فارس متن اين نامه به اين شرح است:
جناب آقاي هاشمي رفسنجاني
سلام عليكم

نامه شما كه ظاهراً خطاب به رهبر معظم انقلاب است، اما از رسانه‌ها و سايت‌هاي خبري سربرآورد را ديديم. نامه‌اي پر از تهديد، اولتيماتوم و در يك كلام فرمان به آشوب. باورش برايمان سخت بود، به نامه شك كرديم و آن را جنگ رواني براي تخريب شما و فضاي انتخابات تصور كرديم. اما وقتي متن كامل نامه را در يكي از سايت‌هاي متعلق به فرزندتان مشاهده كرديم، متاسفانه يقين جاي شك را گرفت.

آقاي هاشمي!
فاين تذهبون! بارها نسبت به اطرافيانتان به شما هشدار داده شده بود. از تجربه‌هاي تلخ ديگران در اين باره، هم خود مطلعيد و هم از سوي ديگران و دوستان واقعي به شما تذكر داده مي‌شد.

آقاي هاشمي!
اگر خود را مورد اتهام مي‌دانيد، باور كنيد راهش فرمان به آشوب‌هاي خياباني نيست، بر هم زدن نظم و امنيت جامعه نيست، زير سوال بردن سلامت انتخابات و خراب كردن اين فضا نيست. راه‌حل اين مشكل يك شكايت ساده در دستگاه قضايي است، كه قطعا با توجه به نفوذي كه شما در دستگاه قضايي داريد، تا اين حد كه يكي از مسئولين قضايي به صراحت و علني نامه مي‌نويسد و رئيس قوه قضائيه را از دعوت رئيس جمهور براي سخنراني در هفته قوه قضائيه در دفاع از شما بر حذر مي‌دارد ، كاري بسيار ساده‌تر از نوشتن نامه‌اي بلند بالا مي‌نمايد.

آقاي هاشمي!
آيا تنها شما هستيد كه مورد تهمت و اتهام قرار گرفته‌ايد؟ مگر دكتر احمدي‌نژاد فردي نبودند كه 4 سال در مقابل موج اتهامات، تمسخر‌ها، ناسزاگوئي‌ها و هرگونه ولنگاري‌ اخلاقي و سياسي عليه دولت مردمي كه پشتوانه‌اش 17 ميليون راي از آحاد جامعه بود، ايستادند؟ آيا ايشان هم روشي مشابه شما اتخاذ نموده‌اند؟ آيا براي ديگران، براي افراد عادي جامعه، كه دستي در قدرت و پشتوانه‌اي از ثروت ندارد، اين حق را قائل مي‌شويد كه هر زماني كه مورد اتهام و تهمت قرار گرفتند، فرمان شورش بدهند؟

آقاي هاشمي!
نوشته شما اينك مورد تمجيد مخالفان امام و انقلاب و راهي است كه در ابتداي نامه به پيمودن آن و فداكاري در راه آن افتخار كرده‌ايد، نامه جنابعالي دل‌هاي مردم مسلمان و انقلابي را پر از درد و غصه و قلب‌هايشان را پر از اندوه و آزده خاطر كرده است.

شك نكنيد آتشفشان‌هايي كه از درون سينه‌هاي سوزان ملت انقلابي و ولايت‌مدار ايران تغذيه مي‌شوند، چندين سال است در جامعه شكل گرفته و نمونه كوچكي از آن در 23 تير 78 در برابر فشفشه‌هاي عده قليل فريب خورده به نمايش درآمد، ولي اين بار اگر به اشارت مقتدايمان به عرصه بيايد نه تنها دامان آنان بلكه تمامي مفسدان و حاميان آنها و غارتگران بيت‌المال را در آتش خشم خود خواهد سوزاند.

سخن بسيار است اما صرفا به همين چند خط بسنده مي‌كنيم.
در آخر؛ آقاي هاشمي! فاين تذهبون! به اصول برگرديد!
والسلام عليكم
اين نامه از سوي انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان دانشگاه‌هاي زير صادر شده است:
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه يزد
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي بابل
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تربيت معلم تهران
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي ايلام
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه صنعتي شريف
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه سيستان و بلوچستان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه سمنان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي همدان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي زابل
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه بوعلي سينا همدان
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران
انجمن اسلامي دانشجويان مركز آموزش عالي فني كرمانشاه
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشكده علوم قضايي
انجمن اسلامي دانشجويان پرديس قم دانشگاه تهران
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي آمل
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه اراك
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي اروميه
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه مازندران
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه قم
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي سبزوار
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه آزاد اهواز
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه هرمزگان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي زاهدان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه نيما محمود آباد مازندران
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شاهرود
انجمن اسلامي دانشجويان آموزشكده فني دختران كرمانشاه
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه مهرگان محلات
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه ياسوج
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه شهركرد
انجمن اسلامي دانشجويان مركز آموزش عالي فني اميركبير اراك
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه شهيد چمران اهواز

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:25 توسط شاهین |

کشور رهبر دارد
در حال حاضر تشدید التهاب مخالفت با نظام است

رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم در واكنش به نامه آيت الله هاشمي رفسنجاني خطاب به مقام معظم رهبري گفت: در حال حاضر هر نوع تشديد التهاب در جامعه، مقابله و مخالفت با نظام و اهداف مقدس آن است.

آيت الله شيخ محمد يزدي درپاسخ به فارس كه درباره صحت و سقم اين جمله هاشمي رفسنجاني كه خطاب به رهبري نوشته بود: « رئيس قوه قضاييه وقت جناب آقاي يزدي در پايان كار رياست جمهوري اينجانب، رسما اعلام پاكي و منزه بودن خانواده رئيس جمهور و حتي كم شدن دارايي ها در دوران مسئوليت را نمودند» افزود: اين سئوال در جاهاي ديگر هم از من سوال شده كه اين جمله كه آقاي هاشمي در نامه سرگشاده خطاب به مقام معظم رهبري نوشته‌اند كه فلاني يعني من به عنوان رئيس قوه قضائيه گفته است كه مثلا درباره اموال ايشان بحثي نبوده است مربوط به 10 سال قبل است.

وي اضافه كرد: از ده سال به اين طرف، من ديگر در دستگاه قضايي نبودم. اين انتساب براي 10 سال پيش است. در زندگي هم مي دانيم و تاريخ نشان مي‌دهد خيلي حوادث مختلف پيش مي‌آيد. بنابراين بايد مشخص شود كه اين جمله مال الان نيست و نبايد الان مورد استناد قرار گيرد.

رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم يادآور درباره برخي تعابير در نامه هاشمي مبني بر آتشفشان هاي سوزان و اجتماعات خياباني شد: مردم ما به راحتي مي‌توانند قضاوت كنند. وقتي مقام معظم رهبري در آخرين سخنراني‌شان در روز 14 خرداد در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) با صراحت همه مردم را به شركت در انتخابات دعوت كردند و امر به خودداري از درگيري و برخوردها فرمودند و تصريح كردند كه اگر جايي كساني دنبال ايجاد درگيري هستند يا خائن يا غافل هستند، ديگر چه عبارتي بالاتر از اين است؟

وي اظهار داشت: اين عبارت خيلي مفهوم دارد. مردم ما از اين عبارات به راحتي مي‌توانند بفهمند كه منظور چيست؟ بنابراين هر كس در جريان انتخابات به عنوان تبليغات انتخاباتي بخواهد در هر گوشه مملكت تشنجي با هر درجه‌اي ايجاد كند، به تعبير مقام معظم رهبري يا خائن است و يا غافل.

آيت الله شيخ محمد يزدي اظهار داشت: معلوم است كه اين صلاح مملكت نيست و به نظر ما هيچ آتشفشاني هم وجود ندارد. جواناني طرفدار اين طرف و يا آن طرف هستند، يك شعاري هم مي‌دهند. اما به معني اينكه آتشفشاني وجود داشته باشد، من اين مسئله را احساس نمي‌كنم. اما اگر ايشان احساس مي‌كنند خودشان مي‌دانند.

وي افزود: من در صدد پاسخگويي به حرف‌هاي ايشان و نامه ايشان نيستم. من به طور كلي مي‌توانم بگويم كه كشور رهبر دارد، مسئول كشور رهبر است و مسلما مردم و همه علما ، روحانيت و مسئولان نظام به رهبري ايشان اعتقاد داشته و جملگي تابع فرامين و منويات ايشان هستند.

وي يادآور شد: آقاي هاشمي رفسنجاني مسئوليت مجمع تشخيص مصلحت را دارند و سمتي به عنوان رهبري ندارند. رهبر كشور مسئول كل كشور است و امنيت كشور به عهده ايشان است. آرامش كشور به عهده ايشان است. ايشان دستورات لازم را صادر فرموده‌اند و مي‌فرمايند: اگر كسي هم خلافي كرده يا خلافي كند، در جاي خود تذكرات لازم را به او مي‌دهند.

رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم يادآور شد: مقام معظم رهبري اقدامات لازم را انجام مي‌دهند. ايشان در جريان انتخابات براي پيشگيري از هرگونه التهاب و درگيري به صراحت دستوراتي به مقتضاي رهبري‌شان داده اند. اجراي آنچه ايشان فرموده اند، وظيفه همه ماست و ديگر ما نبايد در اين جريانات تابع آنچه در برخي كشورهاي خارجي و جاهاي ديگر مي‌گذرد كه در ايام انتخابات درگيري، زد و خورد و كشت و كشتار به راه مي اندازند، باشيم. وي گفت: مردم ما هر سال يك انتخابات برگزار كرده اند كه همه اين انتخاب ها با آرامش و صحت و سلامت برگزار شده است. مقام معظم رهبري چندي پيش هم راجع به اظهارات برخي افراد كه انتخابات گذشته را خلاف دانسته بودند، تصريح كردند؛ انتخابات با صحت و سلامت برگزار شده است.

رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت:من هم به عنوان عضو شوراي نگهبان عرض مي‌كنم شوراي نگهبان ناظر است، بر اساس وظيفه شرعي خود و وظيفه قانوني خود حاضر در انتخابات است و نظارت كامل خواهد داشت. اگر شورا تخلفي ببيند اين تخلف را به قوه قضائيه منعكس مي‌كند و قوه قضائيه مسئوليت دارد و رسيدگي مي‌كند. ما نبايد بدون جهت جو را ملتهب كنيم.

وي يادآور شد: فرض كنيد كسي هم جمله‌اي گفته است و نمي‌بايست مي‌گفت، پيگيري آن روال قانوني دارد. معمولا شكايت مي‌كنند و شكايت به دستگاه قضايي مي‌رود؛ دستگاه‌ قضايي هم رسيدگي مي‌كند و آنچه كه تكليف است انجام مي‌دهد. به هر حال تصور من اين است در حال حاضر هر نوع تشديد التهاب در جامعه مقابله و مخالفت با نظام و اهداف مقدس آن است.

در كل به هر حال من آنچه كه بايد عرض كنم همين است كه به حمدالله كشور رهبر دارد و رهبر هم به حمدالله امام‌گونه عمل كردند و در تاريخ پس از رحلت حضرت امام در طول اين 20 ساله رهبر عظيم‌الشان امام گونه عمل كردند. ملت ما كاملا تشخيص مي‌دهند و بحران‌هايي كه در طول اين مدت كشور پشت سر گذاشته با هدايت و رهبري مقام معظم رهبري گذاشته است.

عضو فقهاي شوراي نگهبان تاكيد كرد: مردم ما در سايه تدين و وحدتشان پشت سر مقام معظم رهبري هستند. تعابيري كه موجب تفكيك جامعه و تفرقه جامعه شود به نظر من اين تعابير مصلحت نظام و انقلاب نيست. حالا به هر حال آقاي هاشمي نامه را خطاب به رهبري نوشته اند و ايشان آنچه كه به نظر شريفشان باشد اقدام خواهند فرمود.

آيت الله شيخ محمد يزدي تاكيد كرد: در كل، آنچه كه آدم مي‌فهمد، مردم كشور ما رشد سياسي خودشان را يافته‌اند و تشخيص خودشان را داده‌اند و ايشان را رهبر، مدير، مدبر و واجد همه شرايط مي‌دانند و پشت سر رهبري خودشان هم حركت مي‌كنند.

وي در پاسخ به اين سئوال كه هاشمي در نامه اش خطاب به مقام معظم رهبري نوشته است كه «براي رفع فتنه هاي خطرناك و خاموش كردن آتشي كه هم اكنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هر گونه كه صلاح مي دانيد اقدام موثري بنماييد»گفت: ما چيزي به عنوان آتش و دود و اين چيزها نمي‌فهميم. مگر خداي ناكرده كساني بخواهند فتنه‌اي برپا كنند. فتنه بر پا كردن غير از اين است كه انسان بخواهد تبليغ فتنه بكند.وي اظهار داشت: در هر صورت مطالبي كه من عرض كردم از روي دلسوزي و احساس تكليف بود. آيت الله شيخ محمد يزدي رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پايان گفت: ان‌شاءالله مردم در جمعه 22 خرداد 88 در انتخابات شركت خواهند كرد و همانگونه‌ كه مقام معظم رهبري فرموده‌اند، هر كس به كسي كه تشخيص داده راي خواهد داد و كشور به راحتي و خوبي اداره خواهد شد

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:22 توسط شاهین |

خبرگزاري فارس: جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در پي نامه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني خطاب به مقام معظم رهبري رنجنامه اي منتشر كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، متن اين رنج نامه به شرح زیر است:
بسم‌ الله الرحمن الرحيم
حضرت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني
با سلام
مرقومه بدون سلام و تحيت جناب عالي خطاب به مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي ساعت 30:17، مورخ 1387.3.19 با اينكه امكان ملاقات حضوري داريد، باعث تعجب شد و با تعجب فراوان برخلاف نظر شما كه براي ثبت در تاريخ مطالبي ذكر كرديد به عنوان تكليف و وظيفه الهي عرض مي‌كنيم. درست سه روز قبل از شروع رأي‌گيري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري نامه‌اي چنين تحريك‌آميز چه مفهومي دارد؟ اين كه از همان طليعه متن، جناب آقاي دكتر احمدي‌نژاد را متهم به لجن‌پراكني برنامه‌ريزي شده مشابه با منافقان و گروهك هاي ضد انقلاب كرده‌ايد و هزاران تخلف در اجراي بودجه را متوجه ايشان مي‌نماييد، موجب تأثر و تألم آحاد مردم گرديد. اين امر حضور و نقش پنهان جانب‌دارانه شما را در اين صحنه علني كرد.
جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي از 10 سال پيش نسبت به مسائل پيراموني شما، فرزندان، اطرافيان و حزب منتسب به شما يعني كارگزاران سازندگي حضوراً تذاكراتي را داد. اما افسوس از هر گونه اقدام اصلاحي!!! مجدداً در آستانه انتخابات نهم رياست جمهوري اين مطالب را حضوري متذكر شديم. در بدو انتخابات اخير نيز تقاضاي ملاقات كرديم ولي به هر دليل پذيرفته نشد. با اين اوصاف انتظار داريم در نكات زير تأمل جدي نماييد:
1- آيا نوشتن اين نامه و بيان مطالبي مانند «آتشفشان هاي درون سينه‌هاي سوزان در اجتماعات انتخاباتي در ميدان ها و خيابان ها»، «فتنه‌هاي خطرناك و آتشي كه هم‌اكنون در فضا قابل مشاهده است» چراغ سبزي جهت بحراني كردن شرايط نيست؟ آيا اين بيانات به رفتار ضد اخلاقي و هنجار شكني عده‌اي معلوم‌الحال فرصت طلب مشروعيت نمي‌دهد و زمينه بحران را در آستانه انتخابات فراهم نمي‌كند؟
2- آقاي هاشمي شما گفته‌ايد «بر فرض كه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم» به راستي در طي اين چهار سال از كدام فرصت براي نقد غير منصفانه دولت استفاده نكرديد؟ شما دفاع از اين دولت را حرام مي‌دانستيد. شما در اين نامه هم به صراحت «ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و كشور ندانستيد» كجا صبر كرديد؟ هر‌آنچه نبايد گفته شود در اين نامه و سايت‌ها رسانه‌هاي منتسب به شما در اين چهار سال گفته شد. پس چگونه ادعاي صبر و صبوري داريد به راستي ولايت‌پذيري اين‌گونه است؟
3- با چه حجتي سرنوشت انقلاب را با سرنوشت فرزندان خود و عده‌اي افراد خاص يكي دانسته‌ايد؟
4- به‌رغم تأكيدات مكرر مقام معظم رهبري بر سلامت انتخابات و حفظ آرامش آيا زير سؤال بردن سلامت انتخابات، مشابه مواضع سال 76، و القاي تقلب و ايجاد بستر بحران با نوشتن اين نامه ولايت‌پذيري است؟
5- شما را چه شده است كه مشي تخريب و سياه‌نمايي را براي دولتي با «جهت‌گيري ديني و ارزشي»، «سخت‌كوش و پرتلاش»، «عدالت‌ورز»، «ساده‌زيست و مردم‌گرا»، «داراي روحيه‌ تحول‌گرا»‌ كه مايه «اميد دادن به مردم، اعاده عزت ملي و استقلال حقيقي» شده برگزيديد و چشم خود را بر دستاوردهاي خيره‌كننده آن در عرصه‌هاي مختلف بسته‌ايد؟
6- لحن تند و نگاه تيره حاكم در اين نامه كه حكايت از عصبانيت شما دارد، ما را نسبت به رفتارهاي بعدي شما به جد نگران كرده است. آقاي هاشمي تا دير نشده نگاه خود را در قبال گفتمان انقلاب اسلامي و اصول اساسي مواضع حضرت امام (س) همچون عدالت‌خواهي، استكبار‌ستيزي و انزجار نسبت به ليبرال‌ها و منافقين و مبارزه با فقر و فساد و تبعيض و اشرافي‌گري و توجه به محرومين و پابرهنه‌ها و... و همچنين مواضع حكيمانه رهبري اصلاح كنيد و اجازه سواستفاده به دشمنان خارجي و افراطيون داخلي را ندهيد. آقاي هاشمي آيا مي‌دانيد با اين نامه در زمين فتنه‌گران، كينه‌توزان، سكولارها، ليبرال‌ها، دگرانديشان و كانون فتنه‌ بازي مي‌كنيد؟ آيا مي‌دانيد اين كانون بنا دارد شما و سوابق شما را براي اميال نامشروع خود هزينه كند؟
مردم آگاه، مسلمان و انقلابي ايران در فراز و نشيب‌هاي انقلاب اسلامي هميشه هوشمندانه داور و بازي‌گردان اصلي بودند. آنها هميشه آمادگي دفاع از ارزش ها و تداوم انقلاب اسلامي و تبعيت از ولايت را داشته‌اند. ملت افتخار پاسداري از ارزش ها و دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي را با رشادت و شجاعت به اثبات رسانده‌اند. بي‌شك اين بار نيز مردم گفتماني را برخواهند گزيد كه پاسدار ارزش ها باشد و با آفت‌ها و ناخالصي‌هاي انقلاب به طور جدي مبارزه كند. امروز روزي است كه ملت بزرگ ايران تصميم دارد فرمان تاريخي رهبري را براي مبارزه با فقر و فساد و تبعيض، و تحقق گفتمان پيشرفت و عدالت عملي كرده و حماسه ديگري بيافريند.
آقاي هاشمي ما به عنوان جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي مطالب زيادي پيرامون نامه شما داريم كه به بعد موكول مي‌كنيم. ولي خاطرنشان ساخته كه آمادگي داريم در هر كجا و هر زماني كه لازم بدانيد در مورد رفتار و عملكرد نزديكان شما خصوصاً آن فرد هتاكي كه بيان و رفتارش شهره خاص و عام است، به مناظره پردازيم. تا معلوم شود اين نزديكان شما هستند كه با اعمالشان موجبات تضعيف و تخريب شما را فراهم مي‌كنند و لازم نيست به دنبال دليل وضعيت خويش از بيرون بستگانتان باشيد.
والعاقبه للمتقين
جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:21 توسط شاهین |

بسم‌الله الرحمن الرحيم
مقام معظم رهبري آيت‌الله خامنه‌اي زيده عزّه
متأسفانه اظهارات عاري از حقيقت و غيرمسئولانه آقاي احمدي‌نژاد در جريان مناظره با مهندس موسوي و مقدمه‌چيني‌هاي قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهك‌‌هاي ضدانقلاب در سال هاي اول بعد از پيروزي انقلاب و نيز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات 84 و انتخابات مجلس ششم و لجن‌‌پراكني‌هاي باند پاليزدار كه در دادگاه محكوم شده را به نمايش گذاشت و از آن جا كه بخشي از اين اظهارات قبلاً در رسانه‌هاي دولتي و آتش تهيه آن در سخنراني مشهد مقدس مطرح شده، ادعاي اين كه مطالب او تحت تأثير فضاي مناظره گفته شده و فاقد برنامه‌ريزي قبلي است، پذيرفتني نيست و گويا براي تحت‌الشعاع قرادادن گزارش هاي مستند و مكرر ديوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن يك ميليارد دلار و ارتكاب چند هزار تخلّف در اجراي بودجه‌ها مي‌باشد و شايد هم رقيب اصلي خود را افتخارات ربع قرن انقلاب اسلامي مي‌داند.ده‌ها ميليون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازي‌ها و خلاف گويي‌هايي بودند كه برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامي‌مان را نشانه گرفته بود.زير سوال بردن تصميمات بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و تلاش هاي امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانيت عظيم‌القدر كه در نيم قرن گذشته با مجاهدت‌هاي خويش توانستند بناي باشكوه نظام اسلامي را ايجاد و مستقر و بالنده كنند، از اين بدتر نمي‌شد. دوران مشعشعي كه خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پيشتاز، رئيس‌جمهور و نهايتاً رهبري نظام نقش و مسئوليت‌هاي ممتازي به عهده داشته‌ايد.نقطه قابل توجه دراين تهمت‌ها اين است كه غيرمستقيم، مقام ولايت در زمان رهبري امام راحل و جناب‌عالي كه هادي دولت‌ها بوده‌ايد و با اظهارات صريح، مديريت‌ها را مورد تأييد و تحسين قرارداده‌ايد، نشانه گرفته است.
* * *
بعد از جريان شوم 14 اسفندماه 1359 با ارشاد امام و بنيان‌گذار جمهوري اسلامي، شهيد مظلوم دكتر بهشتي و جناب‌عالي و اينجانب كه در شعارهاي مردمي به عنوان «سه ياور خميني» شناخته شده بوديم، با همراهي نيروهاي انقلابي و به خصوص نمايندگان متعهد مجلس اول و حزب جمهوري اسلامي توانستيم در جهت زدودن غبارهاي ابهامات و سم‌پاشي‌ها اقدامات مؤثري انجام دهيم و امام راحل درد آشنا با تشكيل گروه حقيقت‌ياب و داور، بخشي از حقايق را آشكار ‌كردند. نتايج آن، آگاهي بيشتر مردم و رسوايي فتنه‌گران و در نهايت نجات كشور از خطري بود كه دشمنان استكباري و ضد انقلاب طراحي كرده بودند.البته اينجانب قصد ندارم كه دولت موجود را مثل دولت بني‌صدر معرفي كنم و يا سرنوشتي شبيه آن دولت را براي اين دولت بخواهم، بلكه مقصود اين است كه بايد مانع گرفتار شدن كشور به سرنوشت آن روزگار شد.

* * *
اينجانب براي پرهيز از آلوده‌شدن فضاي سياسي كشور در آستانه انتخابات به تشنجات بيشتر، از عكس‌العمل فوري كه مورد انتظار ملت است، خودداري كردم.در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقاي احمدي‌نژاد گفتم كه در اظهارات او خلاف‌گويي‌‌هاي فراواني وجود داشته و ادعاي كذب تماس تلفني من با يكي از سران عرب و ادعاي كارگرداني مبارزات انتخاباتي رقبا و اتهامات ناروا به جمعي از بزرگان نظام، از جمله جناب آقاي ناطق نوري و فرزندان من و بدتر از همه زيرسوال بردن اقدامات امام راحل را يادآوري و پيشنهاد كردم با صراحت اتهام‌هاي نادرست را پس بگيرد كه نيازي به اقدامات قانوني افراد و خانواده‌هايي كه ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تيرهاي ناسزاگويي قرار گرفته‌اند، نباشد.

از صدا و سيما هم خواسته شد كه فرصتي در اختيار طرف هاي ذيحق براساس مقررات سازمان قرار دهد كه از خود دفاع نمايند. گرچه در گذشته به بخشي از اين اتهامات پاسخ داده شده و رئيس قوه قضاييه وقت جناب آقاي يزدي در پايان كار رياست جمهوري اينجانب، در عمل به اصل 142 قانون اساسي رسماً اعلام پاكي و منزّه بودن خانواده رئيس‌جمهور و حتي كم‌شدن دارايي‌ها در دوران مسئوليت را نمودند، ولي تكرار اتهام تكرار جواب را مي‌طلبد.مع‌الاسف، اين دو پيشنهاد خيرخواهانه عملاً پذيرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سكوت‌شان ديدند و بي‌شك جامعه و به خصوص نسل جوان نيازمند اطلاع از حقيقت است. حقيقتي كه با اعتبار نظام و همدلي ملت ارتباط جدّي دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛اقدام به نوشتن چنين نامه اي نمي كردم.معتقدم جناب‌عالي به خوبي مي‌دانيد كه اينجانب و بسياري از بزرگان تأثيرگذار انقلاب و حتي خود جناب‌عالي از دوران مبارزه و سال هاي اول انقلاب و در تعدادي از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالي و ضدانقلاب بوده‌ايم و هميشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ايم و در دور جديد تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود پنج سال پيش تاكنون دندان روي جگر دارم و به خاطر خداوند و مصالح انقلاب و كشور اندوه خويش را مكتوم مي‌د‌ارم و از اين جهت هم مورد گلايه بسياري از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار مي‌گيرم و مهم اين است كه اين بار اين تهمت‌ها توسط رئيس جمهور و در رسانه ملي مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌كشي‌هاي ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختيار مردم و تاريخ قرار خواهد گرفت،تاريخ گواه است كه اكثريت مردم متعهد و انقلابي مان كمتر تحت تأثير خلاف‌گويي‌ها قرار مي‌گيرند و دليل آن آراء افتخارآميز مردم به اينجانب در آخرين انتخابات مجلس خبرگان رهبري است و نيز خوب مي‌دانيد كه در جريان انتخابات جاري، تاكنون به خاطر مسئوليت‌هاي رسمي ام در رسانه ها مطلبي به نفع يا ضرر افراد و جريان هاي درگير در انتخابات نگفته‌ام و در موارد ضروري به كلياتي مبتني بر حضور حداكثري مردم در پاي صندوق‌ها و سلامت انتخابات اكتفا كرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شركت در انتخابات ندارم.چهار نامزد موجود براي آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سياست اينجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدي هم از اينجانب درخواست حمايت نكرده‌اند و اگر هم در جلساتي بهم رسيده باشيم، چيزي جز همان كليات فوق‌الذكر را از من نشنيده‌اند و اگر حزب يا گروهي در مورد جهت‌گيري در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آيين‌نامه خود عمل كنند و حقيقتاً آنها با تصميم‌خودشان و همكارانشان در صحنه‌اند و عمل مي‌كنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بي‌حرمتي غيرقابل توجيه است.به جاست كه به اين حقيقت هم توجه شود كه احتمالاً عوامل دولت از نظر اينجانب مطلعند كه من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و كشور نمي‌دانم و خود جناب‌عالي هم از اين نظر من مطلعيد و دلايل آن را هم مي‌دانيد. ولي اين نظر را رسانه‌‌اي نكرده‌ام و خود عوامل دولت در اين مورد بزرگنمايي كرده‌اند كه هدف بزرگنمايي در آن مناظره روشن شد.

با اين همه بر فرض اينكه اينجانب صبورانه به مشي گذشته ادامه دهم، بي‌شك بخشي از مردم و احزاب و جريان ها اين وضع را بيش از اين بر نمي‌تابند و آتشفشان هايي كه از درون سينه‌هاي سوزان تغذيه مي‌شوند، در جامعه شكل خواهد گرفت كه نمونه‌هاي آن را در اجتماعات انتخاباتي در ميدان ها، خيابان ها و دانشگاه‌ها مشاهده مي‌كنيم.اگر نظام نخواهد يا نتواند با پديده‌هاي زشت و گناه‌آلودي مثل تهمت‌ها، دروغ‌ها و خلاف‌گويي‌هاي مطرح شده در آن مناظره برخورد كند و اگر مسئولان اجراي قانون نخواهند و يا نتوانند به تخلّف‌هاي صريح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد كه فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسيدگي كنند و اگر فردي در موقعيت رياست جمهوري بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتكاب چنين گناهان كبيره و اخلاق‌شكن علي رغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه مي‌توانيم خود را از پيروان نظام مقدس اسلامي بدانيم؟

رهبري معظم انقلاب؛اكنون كه امام راحل (ره) آن پير فرزانه و حلّال مشكلات و ملجاء همه و يار صبور و ديرينه هر دوي ما آيت‌الله شهيد مظلوم دكتر بهشتي و بسياري از همسنگران قديم كه يا به فيض عظماي شهادت رسيدند و يا به ديار باقي شتافتند ؛ در بين ما حضور ندارند، شما مانده‌ايد و من و معدودي از ياران و همفكران قديم. از جناب‌عالي با توجه به مقام و مسئوليت و شخصيتتان انتظار است براي حل اين مشكل و براي رفع فتنه‌هاي خطرناك و خاموش كردن آتشي كه هم اكنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه كه صلاح مي‌دانيد اقدام مؤثري بنماييد و مانع شعله‌ورتر شدن اين آتش در جريان انتخابات و پس از آن شويد.لذا در فرصت باقي‌مانده ضروري به نظر مي‌رسد خواسته حق حضرت‌عالي و مردم در خصوص انجام انتخاباتي سالم و پرابهت و حداكثري تحقق يابد. كاري كه مي‌تواند عامل نجات كشور از خطر و باعث تحكيم وحدت ملي و اعتماد عمومي باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پيامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحريف كنند و با ناديده گرفتن قانون، بنزين بر آتش‌افروخته بريزند.سرچشمه شايد گرفتن به بيل چوپر شد نشايد گرفتن به پيل

دوست، همراه، و هم سنگر ديروز، امروز و فردايتان

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:16 توسط شاهین |

حسينيان در همايش بزرگ حاميا‌ن احمدي‌نژاد در اصفهان

خبرگزاري فارس: نماينده مر‌دم تهران در مجلس در خصوص رشوه‌گرفتن پسر كسي كه در نامه‌اش مدعي مي‌شود از كسي حمايت نمي‌كند از شركت استات اويل نروژ اشاره كرد و گفت: پسر اين فرد 15 ميليون دلار از اين شركت رشوه گرفته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، روح‌الله حسينيان بعدازظهر امروز در جمع گسترده حاميان احمدي‌نژاد در اصفهان با اشاره به اينكه در طول سخنراني‌ام مي‌خواهم براي دلايل رأي به احمدي‌نژاد و حمايت از او صحبت كنم افزود: در جنگ جمل عده‌اي از مسلمانان كم‌عمق نگاه مي‌كردند طلحه و زبير دو صحابي پيامبر (ص) و عايشه يك طرف ميدان و حضرت علي (ع) در يك طرف ميدان هستند و با ديدن اين مناظر به ترديد افتادند و نتوانستند انتخاب كنند.
وي اظهار داشت: اين گروه نزد حضرت علي (ع) آمدند و گفتند كه اجازه مي‌دهيد ما راه بي‌تفاوتي را پيش بگيريم كه امام علي (ع) فرمودند نه اعتزال در بين جدال حق و باطل شايسته مؤمن نيست و سعيد و عبدالله عمر نه حقي را حمايت كردند و نه از حقي دفاع كردند و نه باطلي را باطل كردند. حسينيان خاطرنشان كرد: حضرت علي (ع)‌ مي‌فرمايند شيعه همواره در جدال حق و باطل بايد حمايت‌خواه حق باشد و همواره خوار كننده باطل باشد.
رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه حال بايد بياييم و ببينيم ملاك حق و باطل از ديدگاه اسلام چيست تصريح كرد: قرآن كريم در خصوص هدف آفرينش مي‌فرمايد ما زمين و آسمان و هر آنچه بين آنان است را بيهوده نيافريديم و زمين و آسمان را فقط بر مبناي حق آفريديم. وي اظهار داشت:‌ قرآن در خصوص انسان نيز مي‌فرمايد اي انسان آنچه در زمين و آسمان است را براي تو انسان آفريديم، خورشيد و ماه چرخنده را به خاطر تو آفريديم.
حسينيان با اشاره به اينكه كساني كه كافر شدند خيال مي‌كنند زندگي فقط خورد و آشاميدن است خاطرنشان كرد:‌ قرآن كريم مي‌فرمايد اي انسان تو آفريده شده‌اي همه هستي بخاطر تو آفريده شده تا تو به لقا‌الله بشتابي پس حق و باطل ملاكش اين است كه كه هرچيزي كه شما را به سوي خدا نزديك‌تر مي‌كند است حق است و هرچيزي كه شما را از خدا دور مي‌كند باطل است. وي با تأكيد براينكه امروز احمدي‌نژاد را حمايت مي‌كنيم چون احمدي‌نژاد راه خدا را طي مي‌كند اظهار داشت:‌يكي از دلايل اصلي ما براي اينكه چرا از مخالفين احمدي‌نژاد ابراز تنفر مي‌كنيم اين است كه مخالفان احمدي‌نژاد راه طاغوت را در پيش گرفته‌‌اند.
وي با اشاره به حضور گسترده مردم اصفهان چه در دور قبل و چه در سفرهاي احمدي‌نژاد، افزود: امروز جدال بين دو نفر نيست، جدال و رقابت امروز بين دو جريان فكري كه احمدي‌‌نژاد نماينده يكي از تفكرات اصيل اسلام است.
رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي اظهار داشت: شما ببينيد 16 سال گذشته را و امروز هم ببينيد چه كساني پشت موسوي قرار گرفته‌اند. وي خاطرنشان كرد:‌ در طرف ديگر جريان فكري كه در برابر احمدي‌نژاد قرار دارد شما اسلام آمريكايي، اسلام ليبرال و اسلام لاابالي‌گري‌ را مي‌بينيد و اين در حالي است كه احمدي‌نژاد در خط امام، رهبري و ولايت قرار دارد. حسينيان با اشاره به اينكه در 8 سال دوران اصلاحات شما ديديد كه با ارزش‌هاي اسلام و انقلابي مردم چه رفتاري كردند تصريح كرد:‌ همين جناح دوم خردادي كه پشت سر موسوي هستند يك روز نوشتند افكار و انديشه‌هاي امام (ره)‌ به موزه تاريخ پيوسته و شما ديديد كه خودشان به موزه‌ها پيوستند.
وي افزود: حتي اين گروه به امام حسين (ع) نيز رحم نكردند و در روزنامه‌هاي زنجيره‌ايشان نوشتند كربلا و عاشورا نتيجه خشونت پيامبر (ص) در جنگ بدر است. رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه اينهايي كه وقتي به حكومت رسيدند بزرگاشان اين را گفت كه بايد اختيارات رهبر را محدود كنيم تصريح كرد: اينان در همان روزهاي نخست به قدرت رسيدنشان خواهان محدود كردن قدرت رهبري شدند. وي با اشاره به اينكه احمدي‌نژاد نماد و نماينده اسلام محرومين، اسلام مستضعفين و اسلام ناب محمدي است اظهار داشت: امروز مي‌بينيد كه اسلام اشرافيت و نماينده‌هاي آن در برابر احمدي‌نژاد ايستاده‌اند. حسينيان با تأكيد اينكه يكي از همين شخصيت‌ها با تمام وجود و توانش آمده و مي‌گويد مي‌خواهيم كمر احمدي‌نژاد را به خاك بماليم افزود: اين فرد در يك زماني با 70 و چند نفر از اعضاي خانواده خود و در يكي از اياد به جزيره كيش رفتند و پس از تمام شدن تفريحاتشان تماس گرفتند كه پول اينها را شما بايد پرداخت كنيد كه احمدي‌نژاد در پاسخ آنان گفت من نمايندگي ندارم بيت‌المال را خرج اينها كنم كه وقتي صورت حساب را براي اين فرد بردند گفت اين توهين است و ما بايد بگوييم امروز زمان اجراي عدل علوي است كه 16 سال پيش از دولت نهم اينان با بيت‌المال چكار كرده‌اند. وي با اشاره به اينكه در دولت خاتمي ميلياردها تومان پول از بيت‌المال به حساب ايران‌خودرو گذاشته بودند تصريح كرد:‌آنها تمام زن‌ها و بچه‌هايشان را براي گرفتن خودرو معرفي كردند و احمدي‌نژاد يكي از كارهايشان پس از به قدرت رسيدن اين بود كه آن را حذف كرد. رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه در دولت موسوي مصوبه‌اي را گذرانده بودند كه وزراي هر دولت پس از اينكه زمان وزارت‌شان تمام مي‌شود مادالمعمر حقوق بگيرند تصريح كرد: احمدي‌نژاد وقتي كه به حكومت رسيد يكي از كارهايش حذف اين مصوبه بود و او در برابر كساني كه از بيت‌المال همچنان پس از دوران خدمتشان حقوق مي‌گرفتند ايستاد و گفت چرا بايد اينان پول بيت‌المال را بگيرند و مي‌بينيم كه اينان امروز در صف اول دشمنان احمدي‌نژاد قرار دارند. وي در خصوص رشوه‌گرفتن پسر كسي كه در نامه‌اش مدعي مي‌شود از كسي حمايت نمي‌كند از شركت استات اويل نروژ اشاره كرد و گفت: پسر اين فرد 15 ميليون دلار از اين شركت رشوه گرفته است و در حالي كه پليس و وزارت اطلاعات ما در اين خصوص هيچ حرفي نگفته پليس نروژ بود كه اين آقا را تحت تعقيب قرار دارد كه چرا از اين شركت نروژي رشوه گرفته است كه من اينجا از وزارت اطلاعات مي‌خواهم اين اسناد را منتشر كند تا اينها اينقدر طلب‌كار نظام و انقلاب نباشند.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۳ساعت 9:11 توسط شاهین |

احمدی نژاد: در اولین وقت خود ابتدا از مردمی که به مصلی آمده بودند تشکر کرد و گفت فردا به مازندران و خوزستان می رود. وی درباره مباحث دو کاندیدای غائب که اظهاراتی درباره وی مطرح کرده بودند گفت: در مورد مباحث دیشب، وقتم محفوظ است اما این را می گویم آمارها از مرکز آمار و بانک مرکز استخراج می شود. دروغگو، خائن است و خائن ترسو. بد است که به مسئول توهین کنند. احمدی نژاد در ادامه افزود: تئوری اقتصادی ما، پیشرفت و عدالت ماست و فرصت ها را بر اساس عدالت توزیع می کنیم. در تمامی عرصه ها باید از ظرفیت ها استفاده شود. وی ادامه داد: غیر از آن 2 نفر، آقای رضایی ایده های نوعی را مطرح کردند که این جا آن را باز می کنیم. وی در ادامه خطاب به رضایی پرسید: شما گفتید فدرالیسم اقتصادی، سازوکارش چگونه است؟ و رابطه مدیریت سیاسی و اقتصادی و اجتماعی با این نوع مدیریت چگونه است؟ چه ربطی به تقسیمات کشوری دارد؟
رضایی: اما رضایی در اولین وقت خود با اشاره به نحوه حضورش و رمزی که انتخاب کرده است گفت: ملت عزیز می دانند که با رمز یازهرا(س)به صحنه آمدم و از هوادارانم هم می خواهم که با همین رمز به پای صندوق ها بروند. رضایی در ادامه به نقد مناظره های شب گذشته پرداخت و گفت: مناظره ابتکار خوبی بود که از دور قبل باید شروع می شد، ولی در آن باید بیشتر در مورد دولت آینده و توانائی ها و برنامه ها سخن گفت. وی ادامه داد: مناظره باید به پیشرفت ختم شود. اگر در مناظره سعی کنیم زمین بازی را عوض کنیم یعنی این که نمی خواهیم به ابهامات و سئوالات پاسخ دهیم. رضایی در ادامه به بررسی وضعیت اقتصادی کشور پرداخت و گفت: ما امروز هم تورم داریم و هم رکود. آقای احمدی نژاد در 50 باری که صحبت کردند، 48 درصد از تورم گفتند که یعنی الان 25 درصد است. الان بیکاری هم 12 درصد است که وضع خوبی نداریم. 2 بازار اصلی پول و سرمایه هم دچار مشکل است؛ گردش پول قفل شده یا کند شده است و بازار بورس کشش لازم را ندارد. وی افزود: رشد سرمایه گذاری هم 4.7 درصد بوده و متوسط رشد اقتصادی 2.6 یعنی اقتصاد ما وضع خوبی ندارد. نهادهای بین المللی می گویند که آینده خوب نیست. رضایی ادامه داد: بر اساس پیش بینی ها ممکن است که دو سال آینده هم وضع خوب نباشد. تراز الان +18 است ولی پیش بینی این است که -13 خواهد شد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مصلحت نیست عدد صندوق ذخیره ارزی را بگوئیم ولی 20 درصد کاهش داشتیم. وضعیت الان و آینده ما خوب نیست، از چشم انداز هم عقب هستیم. اما باید ببینیم راهکار خروج از این وضعیت چیست؟ رضایی ادامه داد: هیچ رئیس دولتی را سیاه و سفید نمی بینم. در زمان آقای احمدی نژاد کارهای مثبتی هم انجام شده اما اگر فکر جدی نکنند برای آینده مجموعه خوبی نیست و از رسیدن به اهداف چشم انداز بازمی دارد. رضایی اما در پاسخ به احمدی نژاد به توضیح طرح خود پرداخت و گفت: در مسائل سیاسی، دفاعی و امنیتی، امور را از تهران اداره می کنم، اما مسائل اقتصادی را نه. ممکن است 40 استان هم درست کنیم. در بعد هماهنگی ها هر منطقه 5 استانی است با موضوع اقتصاد.
احمدی نژاد: در جواب به رضایی گفت: طرح فدرال اقتصادی همان تقسیم بندی 9 گانه سپاه است. مدیریت اقتصادی در کنار مدیریت سیاسی و فرهنگی است. وی افزود: الان تورم رو به کاهش است و رکود نداریم و حدود 15 درصد است و دلیل آن هم تورم جهانی است که در رشد اقتصادی تاثیری نداشت. یک دلیل این موضوع هم این است که در سند چهارم اعداد را دست بالا گرفتند. احمدی نژاد ادامه داد: ما فکر می کنیم رشد اقتصادی 6.2 فعلی ما در مقایسه با جهان و گذشته خیلی خوب است. دریافتی کارکنان هم جبران شد الا یک گروه کارگران. بازار بورس هم راکد نیست و الان فعال است. وی درباره وضعیت بورس ادامه داد: قبل از دولت یک حباب تقلبی را وارد بورس کردند که ما آن را حذف کردیم. نهادهای بین المللی می گویند که اوضاع خوب است. حتی در سرمایه گذاری های ما هم نرخ ها تغییر کرد و مثبت شد. رشد سرمایه گذاری ما هم بهتر شده است. احمدی نژاد در ادامه خطاب به رضایی گفت: شما مدیر بودی من هم بودم. نمی خواهم حلقه مدیریت جدید وارد شود و توضیح دهید. شرایط اقتصادی با توجه به جهان، خوب است. مدیریت اقتصادی ما روشن است و نشان می دهد مدیریت خوبی داریم. وی از رضایی پرسید: صندوق توسعه ملی شما آیا همان برنامه چهارم است و منبع تامین آن کجاست؟
رضایی: در جواب به احمدی نژاد گفت: آمار باید دقیق تر گفته شود، نمی خواهم مانند دیگران از لفظ دروغ استفاده کنم اما نمی شود آمار مبانی متغیری داشته باشد. وی ادامه داد: تورم نقطه به نقطه را کاری نداریم، می خواهیم بدانیم پنیر آن موقع با اکنون چه فرقی دارد. مردم هم می فهمند. مرتب تورم از سال 84 بالا رفته است. رضایی ادامه داد: ازسال 84 به بعد که مدام تورم بوده است. مقایسه قیمت ها هم با حرف من جور است، یعنی تورم 25درصد. البته در 5 یا 6 ماه اخیر شما زحمت کشیدید و کار خوبی هم انجام دادید و طبق برنامه دستمزدها و به ویژه دستمزد بازنشستگان تا حدودی بالارفته و قدرت خرید مردم هم تا حدودی بالاتر رفته است. وی خطاب به احمدی نژاد گفت: ایشان قوانینی که قبلاً اجرایش را مصلحت نمی دانستند، در زمان انتخابات اجرایی می کنند. ایشان زحمت کشیدند با افزایش حقوق، قدرت خرید را افزایش داده اند اما شاخصی در اقتصاد جهانی داریم به نام شاخص فلاکت. رضایی افزود: شاخص فلاکت در سال 84 پائین بود و در فصل دوم 85 تا پائیز 87، فشار بر مردم افزایش پیدا کرد. شاخص فلاکت یعنی نرخ تورم + بیکاری. وی افزود: وقتی ما می گوییم وضع خوب نیست، یعنی همین! تورم نقطه به نقطه مهم نیست، مهم وضع مردم است. مردم هم می دانند. نمی شود دولت صبح تا شب برود استان ها. مدیر اجرایی استانی قدرت ندارد. مثلاً برای یک جوی آب، دولت تصمیم باید بگیرد که این یک پروژه است یا نه!؟ این که در شان دولت نیست! رضایی با بیان این که انتقادات باید رودررو باشد گفت: به همین دلیل انتقاداتم را برای این جا گذاشتم. درست نیست پشت سر کسی حرف بزنیم. من برنامه ها را قبلاً گفتم، الان هم دولت را نقد می کنم. وی افزود: اشکال مدیریت احمدی نژاد، بی ثباتی است که وزراء زیادی عوض شدند. ثبات اقتصادی مهم است و به عنوان مثال در دوره ایشان مثلث اقتصادی بارها تغییر پیدا کرد. رضایی در ادامه به مسئله خرید گاز از ترکمنستان اشاره کرد و گفت: گاز ترکمنستان را 4 سنت می خریدیم، ولی الان به دلیل عدم پیش بینی مناسب، آن را 35 سنت می خریم. البته منظورم این نیست که قبل از این 4 سال همه چی درست بود. ما در بحث امنیت هم مشکل داریم و این جاست که باید بدانیم الگوی مدیریتی مد نظر ما چیست؟
احمدی نژاد: در پاسخ به رضایی گفت: آقای رضایی در مناظره ها نیز علیه دولت حرف زدند. ایشان عدد تورم و بی کاری را جمع می زنند، در حالی که این 2 هم جهت حرکت نکرده است. حقوق کارکنان هم بر اساس تورم بود. الان هم یک فلاکت به آن اضافه کردید و طوری می گوئید فلاکت، انگار مردم بدبخت اند. نمی گویم نقطه ایده آل است. نرخ تورم متوسط دور اول ما از همه بهتر است ولی در وضعیت فعلی تورم جهانی و سهمیه بندی بنزین موثر بود. وی درباره اتهام بی ثباتی دولت افزود: تعهد من با مردم در زمان انتخابات گذشته تغییر وزراء و معاونان بود و الان هم همین است. ببینید ما که معصوم نیستیم، طبق برنامه جلو می رویم. هرکس نکشید عوض می شود. برای تعرفه هم دفترچه گذاشتیم.احمدی نژاد ادامه داد: بدانید که متوسط تعرفه در دولت قبل 29 درصد و الان 33 درصد است.وی افزود: نسبت صادرات غیرنفتی به نفتی رشد کرده، معلوم است مدیریت خوبی بوده است. تولید داخل و ناخالص رشد داشته است و لذا با توجه به وضع جهان و وضعیت قبل، خوب اداره کرده ایم. احمدی نژاد گفت: اما شما گفتید مالیات را کم می کنید، بودجه را بدون نفت می بندید و حقوق افزایش پیدا می کند، چگونه؟ فدرالیسم اقتصادی شما کارساز نیست. احمدی نژاد در پایان این وقت خود گفت: اگر می دانستید بروکراسی چیست، نمی گفتید ما جوی آب درست می کنیم. وی به رضایی گفت: شما تجربه کار نظری کردید ولی تجربه کار اجرایی اصلاً ندارید.
رضایی: درجواب به احمدی نژاد پیرامون طرح اقتصادی خود گفت:چطور نمی شود پست های سیاسی و اقتصادی را جدا کرد؟ دنیا چطور انجام داده؟ صندوق توسعه ملی من همان مصوبه مجلس است که اگر اجرائی می شد خوب بود. رضایی ادامه داد: بله من همان طور که گفتم مالیات ها را کم می کنم. در وضعیت فعلی دولت از بنگاه ها انتقام می گیرد، مثلاً برخی از متولیان بنگاه های اقتصادی به من می گویند در مواقع بحرانی گاهی دولت کمک که نمی کند هیچ، پس گردنی هم می زند. رضایی خطاب به احمدی نژاد گفت: اگر اطلاع داشتید نمی گفتید من بی اطلاع ام. تجربه من را با خودتان را مقایسه کنید. اطلاعات من از شما در مورد وزارتخانه ها بیشتر است. اگر قابلیت اجرایی ام از شما بالاتر نباشد، پائین تر نیست. شما هم این را خوب می دانید. وی درباره مشکلات شکر در کشور گفت: آقایان در نیمه دوم 84، تعرفه شکر را از 120 درصد به 4 درصد بردند. در نتیجه حدودا 2 میلیون تن شکر وارد کشور شده و در نتیجه از 32 کارخانه، 8 کارخانه تعطیل شد. در آن جا کارگران به جای 5 ماه کار، 40 روز کار می کنند در نتیجه کشت چغندر هم کم شد. رضایی ادامه داد: کار به جایی رسید که چغندر کارها رفتند سیب زمینی کار شدند، به طوری که سیب زمینی ها را آقای احمدی نژاد خریدند تا ورشکستگی کشاورزان بزرگ جلوه نکند. رضایی ادامه داد: نقطه عزیمت ما برای گام نهادن در راه توسعه، بحث مالکیت است و آقای احمدی نژاد هم اگر بخواهند رئیس جمهور شوند، فکری برای درگیر کردن نخبگان داشته باشند، مثل طرح من ... وی در ادامه به بیان برخی مشکلات پرداخت و گفت: مسئله مسکن مهر و غیره، نشان می دهد تصمیمات پخته صورت نمی گیرد. شاید این هم به این دلیل باشد که در دولت ایشان نخبگان محلی از اعراب ندارند. مثلا جلسات با اقتصاددانان چرا ادامه پیدا نکرد؟
احمدی نژاد: در جواب به رضایی گفت: درسال گذشته بسیاری از صنایع در جهان رکود بود اما ما پیشرفت داشتیم. شما مطالبی گفتید که روزنامه های مخالف هم می گویند. فقط ما و چین در جهان رشد داشتیم. وی ادامه داد: در بحث امنیت هم روند ارتکاب جرم ما رو به کاهش است. از نیروی انتظامی بپرسید، گرچه جرم های کوچک کمی در برخی مناطق رشد داشته که لذا نمی توان گفت کلاً کاهشی بوده است. احمدی نژاد افزود: ما اکنون یک امنیت عالمانه داریم. وی خطاب به رضایی گفت: شما هم سن ات و هم تجربه ات طبیعی است که بیشتر است ولی ساختار بروکراتیک کشور را نمی شناسید، نمی شود با یک حلقه مدیریت جدید، الگو را شکوفا کرد. احمدی نژاد خطاب به رضایی ادامه داد: در مورد صندوق توسعه ملی هم توضیح دهید، چگونه 200 میلیارد دلار سود می دهد؟ از کجا می آید؟ کجا می گذارید؟در خارج از کشور که چنین سودی نمی دهند، در داخل هم بازار کشش تبدیل به ریال را ندارد!
رضایی: در جواب به احمدی نژاد گفت: در بحث امنیت من منظورم مدیریت امنیتی است که یعنی مربوط به شورای عالی امنیت است، که درست نیست چنین وضعیتی در ایران مقتدر داشته باشیم با این حوادث و انفجارها و درگیری ها. ما قوی ترین نهادهای امنیتی و پلیس را داریم. چرا باید وضع ما این چنین باشد. وی ادامه داد: در مورد سوال من درباره نخبگان هم آقای احمدی نژاد از پاسخ دادن در رفتند!! خودتان می دانید که ما نخبه و استاد دانشگاه زیاد داریم که از آنها استفاده نمی شود. رضایی با تاکید بر این که رویه من این نیست که در دولتم تغییرات اتوبوسی داشته باشم گفت: حتماً آقای احمدی نژاد کارهای خوبی داشته اند که من به انجام آنها ادامه می دهم. مثلاً از برخی از وزرای ایشان استفاده می کنم و آنها را کارآمد می دانم، لکن از ادامه اشتباهات ایشان جلوگیری می کنم.
احمدی نژاد: اما احمدی نژاد که گویی یک اشتباه از سخنان رضایی در آورده است با تعجب به وی گفت: شما گفتید در جنگ دولت را اداره کردید؟ که رضایی جواب داد: وقت شماست، حرف بزنید تا بگویم. اما احمدی نژاد اصرار کرد که رضایی پاسخش را بدهد که وی گفت: بله، ما فرمانداران زیادی را مثلاً در جنگ در مناطق 5 گانه گذاشتیم.

 احمدی نژاد: اما گفت: یعنی شما دولت را اداره می کردید دیگر؟ و رضایی گفت: بله، در سه سال اول انقلاب هم همین طور، فرماندار می گذاشتیم. احمدی نژاد گفت: یعنی دولت آقای بازرگان فرماندار شما را می پذیرفت؟ رضایی در جواب به وی گفت: بله، چند تا از فرماندران را ما گذاشتیم. احمدی نژاد گفت: یعنی آقای صباغیان ـ وزیر کشور دولت موقت ـ فرمانداران شما را قبول کرد؟ رضایی: شما تاریخ را از یاد بردید. احمدی نژاد: نخیر، می خواهم بدانم شما چه کردید و بحث کنیم. رضایی گفت: ببینید آقای احمدی نژاد، اینجا بحث هنرنمایی و تبلیغات هم نیست که این طور برخورد کنید.
احمدی نژاد که وقتش رو به پایان بود افزود: حالا شما در مورد فدرالیسم اقتصادی بگوئید. با این طرح جدید شما که کاری را نمی توان پیش برد! وی ادامه داد: در بحث شکر، اجازه یافتند که بخاطر تحریم کالاهای اساسی را مانند شکر وارد کنند. در بحث شکر هم مواظب بودند که مشکل ایجاد نشود. احمدی نژاد درباره استفاده از نخبگان در دولت گفت: شما سطح تخصص دولت را ببینید، همه دکترای تخصصی گرفتند؛ یعنی کنکور دادند، سرکلاس نشتند، مثل دکترهایی که مد شد و همه رفتند گرفتند نبود شما بروید ببینید که برای اولین بار اصناف در کنار وزیر اقتصاد بازار را کنترل می کنند. احمدی نژاد ادامه داد: برای اولین بار قیمت ها را در عید کنترل کردند. شما چطور وزیر بهداشت ما، وزیر بازرگانی و وزیر راه را نخبه نمی دانید؟
وی ادامه داد: اینان یک حلقه مشورتی هم دارند. خودم هم هر هفته جلساتی دارم که حالا خبری و رسانه ای نمی شود. نمی شود که شما به یک عده خاص بگوئید نخبه، به دوستانتان بگوئید نخبه. این لغت هم مظلوم است که بالاخره باید راهکاری برای آن پیدا کنیم. احمدی نژاد از رضایی پرسید: شما چگونه می خواهید تغییر افزایش قیمت ها را برای مردم متعادل نکنید؟
رضایی: گفت: بحث هزینه با قیمت فرق دارد، خودروهای بنجل و آب گرم کن ها و دیگر تولیداتی که دولت به مردم تحمیل می کنند را تغییر می دهم.
احمدی نژاد: با چه منابعی؟ یعنی می خواهید منابع را بازسازی کنید؟
رضایی: بله، من می توانم.
احمدی نژاد: خب وقتی انرژی ارزان در دسترس هست، چرا این کار را بکنند؟
رضایی: من با تامین امنیت سرمایه گذاری این کار می کنم، و می توانم. کاری که شما نکردید.
احمدی نژاد: شما بگوئید چگونه؟
رضایی: دیگر مثل شما در کار بانک ها دخالت نمی کنم.
احمدی نژاد
: ما در بانک ها دخالت کردیم؟
رضایی: بله، شما شورای پول و اعتبار را منحل کردید.
احمدی نژاد: خیر، شما مطالعه کنید که شورای پول و اعتبار در کمیسیون اقتصادی مجلس در حضور نمایندگان ناظر مجلس حضور دارند. قبلاً دولت ها از بانک مرکزی پول قرض می گرفتند، 92 درصد دخالت داشتند. ولی الان شما به این 8 درصد دخالت ما گیر دادید؟ احمدی نژاد در ادامه گفت: آقای رضایی! شما چند وقت پیش گفتید آمریکا یک ماه دیگر حمله می کند! بر چه اساسی گفتید؟آیا نخبگان گفتند؟ می دانید که آمریکا برای حمله 6 ماه قبل خبر می کند، شما که سیاستمدار هستید بر چه اساسی گفتید؟ بعدها گفتید که به خاطر افشاگری من حمله نکردند. وی در آخرین فرصت خود گفت: من از مردم تشکر می کنم که در این جلسات ما را تحمل کردند، تهمت هایی را در غیبت من در جلسات دیگری را زدند که حالا بعدها پاسخ می دهم.
رضایی: درباره بحث حمله آمریکا به احمدی نژاد گفت: بله،خطر جنگ بود، با درایت و هوشیاری رهبری ما و نیروهای مسلح و روشنفکران بود که مشکل حل شد. خطر جنگ بسیار بسیار جدی بود، آقای بوش سه بار می خواستند به ایران حمله کنند که با این اقدامات و رو شدن دست آنها این مسئله خنثی شد. نیروهای مسلح ما چندین مانور نشان دادند، رهبری به همه آماده باش دادند که صددرصد باید جنگ را جدی و در دست بگیریم، تا جایی که تحلیل گران دفاعی هم آقای بوش را در تنگنا قرار دادند، و ایشان مجبور شد بگوید که ایران جوسازی می کند. وی تاکید کرد: مشکل آقای احمدی نژاد این است که فکر می کنند که در همه عرصه ها خیلی می فهمند. این طور نیست، باید با نخبگان در تعامل بود این طور نیست که اگر نخبگان حرفی غیر از ما گفتند، با آنها برخورد کنیم، آنها برده ما که نیستند. آقای احمدی نژاد هر مسئولی را که می گفت ما باید آماده جنگ شویم برکنار می کرد.
رضایی با بیان این که با این مدیریت نمی شود کشور را اداره کرد گفت: در مورد نرخ بی کاری که گفتید، باید بگویم شما عددسازی کردید. مردم بدانند که متغیر بی کاری در تعیین این آمارها تغییر پیدا کرده و از 2 روز کار در هفته به 2 ساعت رسیده است. یعنی در دولت نهم فردی با 2 ساعت کار در هفته بی کار محسوب نمی شود. وی تاکید کرد: من نمی‌خواهم بگویم دروغ می‌گویید؛ اصلاً این ادبیات رو قبول ندارم! اما مردم خودتان ببینید که الان چند بی کار در خانواده خود دارید فلذا من با "راست نمایی" هم مخالفم و آن را هم قبول ندارم. رضایی در پایان تاکید کرد: مثلاً در زمان جنگ هم به من انتقاد می کردند، اما من نمی گفتم که شما احمقید و نمی فهمید، بلکه با آنها تعامل داشتم و هم فکری می کردم.
احمدی نژاد
در این لحظه صحبت کرد و گفت: مردم بدانند که برای نرخ بیکاری در دولت قبل تصمیم گیری شد که رضایی در جواب به وی گفت: من معتقدم که عددسازی صورت می گیرد و اگر من رئیس جمهور شوم عددسازی را متوقف می کنم.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۲۱ساعت 10:49 توسط شاهین |

      به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه 100= 1383 (359 قلم کالا و خدمت) در اردی بهشت ماه 1388 به شرح ذیل است :شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در اردی بهشت ماه 1388 نسبت به ماه قبل 2/1 درصد افزایش یافت. در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ، رشد شاخص مذکور در اردی بهشت ماه به 0/15 درصد رسید که نشان دهنده ادامه روند کاهشی می باشد. یادآور می گردد که در مهرماه 1387 نرخ رشد شاخص مذکور 5/29 درصد بوده که تا اردی بهشت ماه 1388 ، معادل 5/14 واحد درصد از رشد شاخص قیمت کاسته شده است. نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردی بهشت ماه سال 1388 نسبت به دوازده ماه منتهی به اردی بهشت  ماه سال 1387 معادل 6/23 درصد می باشد . لازم به توضیح است که نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 1388 نسبت به دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 1387 معادل 5/24 درصد بود که نشان دهنده ادامه آهنگ کاهش رشد نرخ تورم در اردی بهشت ماه می باشد

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۱۸ساعت 16:37 توسط شاهین |

      در ادامه مناظره هاي تلويزيوني نامزدهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري شنبه شب مورخ ۱۶/۳/۸۸  آقايان دکتر " محمود احمدي نژاد" و حجت الاسلام و المسلمين " مهدي کروبي" با هم به مناظره پرداختند که به طور مستقيم از شبکه سوم سيماي جمهوري اسلامي پخش شد. محمود احمدی نژاد ، شب گذشته ، با صراحت بیانی که از او انتظار می رفت ، ظاهر شد و با ارایه گزارش عملکرد به 4 سال سیاه‏نمایی مخالفین دولت پاسخ گفت.
مجري برنامه خطاب به مهدي کروبي: در برنامه هاي شما بر روي چند تا واژه خيلي روشن تاکيد مي شود، بحث عدالت اقتصادي ،برنامه ريزي و به خصوص در بحث عدالت اقتصادي موضوع هزينه کردن و توزيع درآمد نفتي به شکل يک طرح مطرح است ، شما طرح خودتان را در مقايسه با طرحي که الان در حال عمل هست يعني طرح آقاي احمدي نژاد چطور مقايسه مي کنيد؟

کروبي: عرض مي کنم بحث شما بحث خوبي است و سوال درستي است اما يک شعاري قبلاً دادم و انگيزه آمدنم را اعلام کردم ، من روي آن بحث مي کنم که اصلاً چرا من آمدم وانگيزه ام چه بوده ، عرض کردم من آمده ام براي تغيير و معنايش چه هست چکار مي خواهم بکنم مخصوصاً تکيه کردم روي قوه مجريه، يعني من آمدم براي رياست جمهوري که مسوول اجرايي بشوم ببخشيد اين طور صريح مي گويم، در رقابت انتخاباتي هم جناب آقاي احمدي نژاد و هم جناب آقاي موسوي تشريف اوردند که از دوستان خوب ما هستند جناب آقاي رضايي هم آمدند قبلاً هم صحبت آقاي خاتمي بود و مدتي اعلام شد که هستند.اما من گفتم چون حزب تشکيل دادم آمده ام براي تغيير آمده ام براي حرکت جديد و به خصوص آمدم براي تغيير در رابطه با سياست هاي آقاي احمدي نژاد و نحوه اداره کشور .
من دو اشکال اساسي به شيوه اداره آقاي احمدي نژاد دارم .حتي اوايل هم سوال که از من مي کردند من اصلاً جواب نمي دادم چه به خبرگزاري هاي داخلي و چه خارجي ، مي گفتم دولت آمده کارش را شروع کرده، من معترض هم بودم اما ديگر شوراي نگهبان تاييد کرده و حکم تنفيذ شده ديگر بحث نمي کنيم ،گاهي يک اشکالاتي مي کرديم يا نقد مي کرديم يک مدتي که اصلاً نقد هم نمي کردم اما گاهي نقد مي کرديم ، .ولي ان اواخر مصمم شديم و هم نقدمان بيشتر شده و هم خودمان را آماده کرديم براي کار به خصوص اين که يک کار سخت و دشواري هم هست چرا چون آقايي که الان مسوول دولت است يک چهار سال بوده بارها هم گفته ام يک چهار سال ديگر هم حقش هست براساس قانون اساسي چنانچه مردم راي بدهند و پذيرفته بشود به عبارت ديگر آن مشغول است ،مسلط است ،حاکم براوضاع است و ما پیاده در عين حال من آمده ام در اين جهت بحث کنم.
با دوستان اقاي احمدي نژاد ، با عده زيادشان و با خودشان بحث اصولي دارم ؛ دراداره کشور کاملا نارسايي مي بينم ، ضعف مي بينم و هم به شيوه اداره کردن هم به شخصشان و هم به شيوه شان ، به خصوص اشکالات مهم شخصي ام به خود احمدي نژاد است که حالا طبيعي است که من عرض مي کنم و اقاي احمدي نژاد دفاع مي کنند.صحبت مي کنم و باز هم جوابم را مي دهم داوري هم با مردم است من معتقدم ابتدا من خيلي بايد سريع ، شفاف و روشن عرايضم را عرض کنم و آقاي احمد ي نژاد شفاف وهرجور که خودشان صلاح بدانند بگويند.حتي من بنا دارم فرداشب راجع به جناب آقاي موسوي با علاقه اي که دارم راجع به ايشان هم يک سوالاتي در ذهنم هست آنها را هم مطرح کنم.
يک سلسله اطلاعاتي آقاي احمدي نژاد مي دهند قاعدتاً اطلاعات غلطي است که به ايشان مي رسد يا اين که اطلاعات غلط است يا خداي نکرده ما بايد بگوييم آقاي احمدي نژاد خلاف مي گويد و يا واقعي مي گويد به نظرمن از اين دوتا بيرون نيست حالا ايشان هرکجا صحبت کرد ممکن است مردم برداشت ديگري بکننداما من با قاطعيت و با صراحت عرض مي کنم يا اطلاعاتي به ايشان غلط مي دهند و اين اطلاعات موجب مي شود ايشان گمراه بشود ، در اين قضيه که من هم مسوول بودم مي دانم به مسوولين خيلي اوقات اطلاعاتي مي دهند که اطلاعات اشتباه مي شود يا اين که نه خودشان بنايشان براين است ، من نمي دانم و من معتقدم از اول مسووليت آقاي احمدي نژاد اگر برخوردي معقول منطقي حساب شده با آقاي احمدي نژاد مي شد و برخورد دوستانه از بزرگان نظام، به اين مسير کشيده نمي شد . و آن ماجراي هاله نور که من وقتي شنيدم اصلاً باورم نشد، به يکي که مي خواهم اسم ببرم گفتم ديگر اين قدر لازم نيست در انتخابات دشمني بکند و بيايد اصلاً هرچه جعل کند به طرف نسبت بدهد گفت نه بابا تا من نرفتم و تحقيق از قم نکردم واقعاً باورم نشد اما ديدم بله نشستند و ايشان صحبت مي کند براي آقاي آيت الله جوادي که يک فيلسوف ، يک فقيه و يک عالم ، ايشان آنجا شروع کردن صحبت کردن چون من هم يک بار آن جا صحبت کردم در آن جا خصوصياتش را آن ديپلمات ها که بيشتر رفتن مي دانند ايشان چهار بار رفته آن جا ولي من يک بار به عنوان رييس مجلس ششم صحبت کردم.ديدم ايشان خيلي با صراحت مي گويد بعد که من صحبتم تمام شد به من گفتند که يک هاله اي از نور تو را فرا گرفته بود و وقتي صحبت مي کردم اين قدر ميخ کوب شده بودند که چشم هاي اين ها حرکت نمي کرد و همه نگاه مي کنند به چهره من و به حرف هاي من درحالي که اصلاً فاصله از آن جايي که طرف شروع مي کند تا کم کم جلو مي رود چشم هم هرچه خوب باشد و تيز بين هم باشد و آدم همه حواسش اين است آن صحبت را ان جا بکند اصلاً تمام وجود ادم اين است که اين جا ما داريم در يک منبري صحبت مي کنيم که دنيا دارد مي شنود چگونه مي شود که ايشان هم هاله نور را ديگران مي بينند و هم خودش تمام چشمان آن ها را مي بيند که آنها هيچ تکان نمي خورند چون اين برمي گشت به مسايل مذهبي من خيلي ناراحت شدم و خيلي متاثر شدم حالا آقاي احمدي نژاد به نظر من عنايت نکرد ولي آيت الله جوادي آملي من از قديم به ايشان اردات داشتم اما از آن به بعد ارادتم خيلي زياد شد به او من در تشييع جنازه اقاي آيت الله بهجت که ايشان نماز خواند يک گوشه نشسته بود رفتم يک عرض سلامي کردم ، خوشم آمد از صحبت هايي که کرد، ايشان شروع کرد عالمانه به نظر من حالا خود ايشان جواب مي دهد نصيحت کرد ايشان را توجهش داد دو سه تا روايت جالب خواند که خلاصه ائمه معصومين ما با وجود پيغمبر دستور دادند بچه را هم فريب ندهيد حيوان را هم فريب ندهيد که حالا عصري سي دي اش را هم آورده بودند دست من ولي تا نديدم وجويا نشدم نقل نکردم اصلاً باورم نمي آمد.خيلي هم صادقانه بگويم تلويزيون ما مانع شد اما بنا داشتم آن را پخش بکنيم يعني چه اين کار و نکته دوم اين که آقاي احمدي نژاد تشريف برده بودند عراق يک مرتبه آمدند گفتند امريکايي ها بنا بود مرا بدزدند و ببرند اما با يک نقشه اي ما آمديم، خوب ببينيد امريکا که خبيث است استکبار است هرچه اما آخر حسابي در دنيا کتابي دردنيا است اين طوري نيست که امريکا بخواهد يک کسي را بدزدد آن محاسبات خودشان را بکنند منافع ملي شان را بکنند.
من يک بار رفتم آمريکا بيشترين حفاظت را من داشتم ، البته دعوت از سوي بين المجالس بود زمان آقاي ناطق تنظيم شده بود ديگر مجلس پنجم تمام شد،مجلس ششم شد من رفتم آمريکا ، سگ هايي آورده بودند که کنترل کنند و ماموريني که مي بردند و مي آوردند و مراقبت هايي مي کردند.
گاهي شوخي مي کردم ،چند تا از اين پاسدارها با من بودند گفتم اين ها مواظبت مي کنند شما هم مواظبت مي کنيد. ما جايي هم نرفتيم دو شب آن جا بوديم ما را بردن يک کشتي گرداندند بالا سرمان هم هليکوپتر بود همه امکانات بود بنابراين مي فهمند که يک مرتبه يک رييس جمهوري را بدزدند و ببرند چه حوادثي رخ مي دهد.جالب تر اين که چند روز بعدش باز خود آقاي احمدي نژاد در روزنامه ها خواندم من چيزهايي که نقل مي کنم از آقاي احمدي نژاد از خودش نقل مي کنم ، چند روز بعد گفت اين امريکايي ها دراثر برخورد هاي من با آنها و عکس هايي که گرفتيم با آنها حتي بوش خواسته بود که ديوار هاي صوتي ايران را هم بشکنند اطاعت نکره بودند يعني ايشان اين قدر نفوذ کرده بود آن جا که اين نفوذش موجب شده بود که ديگر اصلاً بوش هم فرمانش اطاعت نمي شد آن هم بوشي که دنيا را اين جور کرده و به آتش کشيده، افغانستان و عراق اين جور شد من اصلاً تعجب کردم؛ اين چه نوع بحثي است.

احمدي نژاد:بسم ا… الرحمن الرحیم  اللهم عجل لولیک الفرج و النصر و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه. ضمن سلام به ملت بزرگ ايران و آقاي کروبي و اقاي پورحسين ، به نظرم بحث هايي که آقاي کروبي کردند اصلاً نيازي به پاسخ ندارد چون ربطي به اداره کشور و شيوه اداره کشور ندارد.من فکرکردم ايشان مي خواهند تصميمات بزرگي که دولت درعرصه هاي اقتصادي و سياسي و صنعتي گرفته اين ها را بگويند دو تا ادعا کردند ،اولي که خوب ساختگي بودنش کاملاً معلوم است دومي هم که ظاهراً ايشان جاي امريکايي ها نشستند از امريکايي ها دارند دفاع مي کنند بهتر است اجازه بدهند که اين را خود آمريکايي ها اظهار نظر بکنند.

من خدمت ملت عزيز مي خواهم بگويم که ملت ايران شايسته جايگاه هاي بلند است چه در منطقه چه در جهان، ملت ما دنبال عدالت است ،دنبال عزت و پيشرفت و تعالي کشور است، امام هم همين را خواست ، رهبري همين را خواست ،همه ملت همين را مي خواهند تاريخ ما اين را مي خواهد، اسلام هم همين را مي خواهد ، ما بايد دنبال اجراي عدالت باشيم و در اجراي عدالت ترديدي وجود ندارد، بايد عدالت اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اين ها زمينه رشد کشور است من مي خواهم يک مقايسه اي کوتاه داشته باشم درچند شاخص براي مردم عزيز که خواهش مي کنم اين ها ( نمودارها) را نشان بدهند يکي ازشاخص هاي اصلي اقتصادي کشور توليد ناخالص داخلي است اين ها گزارش مرکز امار ايران وبانک مرکزي است از سال 60 تا الان .همين طور که نگاه مي کنيد توليد ناخالص داخلي دراين دولت علي رغم تحريم ها و فشارها 25/6 درصد طي سه سال است و در دولت قبل 61.5 درصد، يعني ما تحريم داشتيم بحران جهاني داشتيم اما رشد اقتصادي ما افزايش پيدا کرده ، يک شاخص ديگر دراقتصاد نرخ بيکاري است از سال 83 به بعد، نرخ بيکاري را در فصل مي گيرند من يک فصل را به عنوان نمونه آوردم در فصل بهار هست ما تا ابتداي سال 84 نرخمان بالا بوده از ابتداي 84 نرخ بيکاري رو به کاهش هست به طور مستمر و اين کاملاً روشن است اين درحالي اتفاق دارد مي افتد که در تمام دنيا نرخ بيکاري درحال افزايش است .شما نگاه کنيد اين جا سبز آمريکاست ،قرمز کاناداست همين طور جلوتر آبي امريکاست، سبز فرانسه است ، قرمز کاناداست و انگليس بنفش ، يعني از سال 2007 تا 2008 نرخ بيکاري در آنها بسرعت بالا مي رود بخاطر بحران .يک شاخص ديگر اقتصادي ضريب جيني است که به سمت عدالت است من خواهش مي کنم اين را خوب بگيريد يعني فاصله در آمدي بين دهک ها بايد کاهش پيدا بکند .نگاه کنيد بدترين وضع سال 60 تا 63 هست و بهترين وضع يعني 0.38 براي اولين بار درتاريخ اقتصاد ايران اتفاق افتاده دليلش هم روشن است دولت سهام عدالت داده حقوق ثابت را براي طبقات پايين افزايش داده تحت پوشش نهادهاي حمايتي را حقوقشان وحمايتشان رابيشتر کرده اين ضريب جيني است اخرينش براي سال 87 است که همين پريروز توسط مرکز آمار ايران منتشر شد.باز از شاخص هاي ديگر رفاه و تامين اجتماعي است من خواهش مي کنم اين را نگاه بکنيد ، حقوق بازنشستگان 139 هزار تومان در ابتداي اين دولت و در پايان اين دولت 496 هزار تومان ، اين متوسط دريافتي بازنشستگان است که 256 درصد رشد کرده ، معنايش حرکت در جهت عدالت است.يکي از ريشه هاي اصلي تورم و بهم ريختگي اقتصاد بدهي دولت ها به بانک مرکزي است من خواهش مي کنم باز اين منحني را نشان بدهيد.ازسال 60 تا پايان سال76، تمام دولت ها از بانک مرکزي پول برمي داشتند ،بدهکار بودند يازده هزار ميليارد تومان به قيمت جاري يعني دلارهفت تومان سال 60 را ما هفت تومان حساب کرديم اگر بياوريم به قيمت امروز اين منحي خيلي خودش را بالا مي کشد و تاثيرش دراقتصاد از ابتداي اين دولت کاهش پيدا کرده و تعيير پيدا کرده ، بازهم آن را ببينيد من اعداد را مي خوانم .دردولت 60 تا63 ، 318 ميليارد تومان به قيمت آن روز از بانک مرکزي برداشتند خرج کردند در سال 64 تا 67 ، 594 ميليارد تومان در سال 68 تا 71 ، 340ميليارد تومان در سال 72 تا 75 اين ها هرکدام يک دولت است دو هزار و653 ميليارد تومان در سال 76 تا79 ،هزار و 995 ميليارد تومان در سال 80 تا 83 که قبل از اين دولت است واين پول آمده در بازار اضافه شده بر پول موجود و ريشه تورم است پنج هزار و 107ميليارد تومان اما دراين دولت تا امروز ما دو هزار ميليارد تومان از اين ها را برگردانديم يعني پولي که دولت هاي قبل گرفتند و خرج کردند اين دولت آن را برگرداند.
يک شاخص ديگر تورم است که خواهش مي کنم اين را نشان کنيد چهار سال به چهار سال از سال 60 ما داريم، نرخ تورم عليرغم بحران جهاني وبدهي دولت هاي قبلي به بانک مرکزي چهار سال اول اين دولت از بقيه کمتر است.چهارسال اين دولت هست 16.55 ، چهارسال اول اقاي خاتمي هست 17.03، چهارسال اول اقاي هاشمي 58 و 17چهار سال اول اقاي موسوي 18.9 درصد.
درحالي نرخ تورم در ايران کمتر از چهار ساله اول است و الان هم رو به پايين است الان زير 15 درصديم انشالله يک رقمي خواهيم شد که در تمام دنيا نرخ تورم در حال افزايش است اين نرخ تورم در منطقه خاورميانه است .کشورهاي بدون نفت و کشورهاي خاورميانه که با نمودار آبي نشان داده شده است، تورم آنها از9.3 به 15 و اندي درصد و کشورهاي نفتي خليج فارس از 10.3 به 15.6يعني بيش از پنجاه درصد افزايش يافته است.

کروبي: ببينيد . سه تا مطلب يا سه نکته را درجواب فرمايش شما دارم . اولين شرط هردولتي اين است که با مردم صادق باشد. بزرگترين سرمايه امام خميني صداقت ايشان نسبت به مردم بوده است.
اتفاقاً اين صداقت را ايرانيان از زمان زرتشت تا اسلام تا امام زمان داشته و دارند و به مردم مرتب وصيت مي کردند که دوتا کار را انجام ندهيد . نخست اينکه دروغ نگوييد ديگري اينکه نزول نخوريد. در اسلام هم هست که مي گويد، بدترين کار دروغ است . نمي گويد بدترين گناه ميگساري است يا نمازنخواندن است . بنابراين مقصودم اين است که بگويم دولت بايستي اعتماد مردم را جذب کند و اين حالتي نباشد که الان بوجود آمده است.نکته دوم؛ من در جواب صحبت هاي شما اين مربوط به اين آماري است که داريد ارائه مي دهيد. حالا مي انگاريد که من تازه از بيابان ها آمده ام و اصلا دراين باره اطلاعي ندارم .جهت اطلاع حضرت عالي ،بنده 16سال مجلسي بوده ام علاوه براين ازجمله اولين کساني بوده ام گه وارد مجلس شده اند. درست آن زماني که حضرت عالي بخشدار ماکو يا فرماندار شهرستان خوي بوده ايد ، بنده آن موقع نايب رييس مجلس بودم . حالا سنم هيچ . هيچ ادعايي هم ندارم . اين که سابقه ام چيست و چه کاره هستم به اين ها وسايراين ها کاري ندارم . من اين آدم هستم. به عبارت ديگر من با آمار و ارقام خودم سر و کار دارم . تمام آنهايي که دارند آمار و ارقام مي دهند، نتيجه اش خلاف اين آمار و ارقام شماست.بله راه حل اين است .بياييد يک کاري بکنيم .کروبي خطاب به مجري برنامه گفت: من نمي دانم چرا گامي بر نمي داريد. چرا مي ترسيد. چرا اين قدر خوف داريد. خوب طرفداران احمدي نژاد بيايند بنشينند. اين ريزارقام را که من الان نمي توانم بايستم و بگويم. بله ايشان الان رييس دولت است و همه چيز دردست ايشان است . من که هيچي دردست ندارم . حالا ممکن است بگويند که خوب تو نداري . آقا شما خبرنداريد. توخبرنداري. مي گويند به ملا گفتند وسط زمين کجاست؟ گفت همين جا که من ايستاده ام . گفتند نه. گفت پس متر کنيد. بنابراين من پيشنهاد مي کنم که طرفداران شما بيايند و با دوستان بنده بنشينند دراين باره باهم دردانشگاه يا جاي ديگري بنشينند و دراين موارد باهم صحبت کنند. خوب اين مردم هم بالاخره صاحب فهم و شعورند و صاحب تحليل هستند. مي فهمند که من حرف هاي سطحي مي زنم يا نه . يک نمونه اش را شما مي گوييد.حتماً اطلاع داريد که بانک مرکزي گفته است که تورم 25درصد و خورده اي است اما شما حالا ظرف دو روز آن را به 14 درصد رسانده اي . آن هم با يک سري محاسبات عجيب و غريب.
به علاوه ، آقاي احمدي نژاد تورم به جز اين مسايل علمي اش، بدانيد که با شکم و زندگي مردم سروکاردارد. با اين خياليات و و هميات همراه نيست.ننه جون من . البته من هم ننه ام مرده هم ننه جونم مرده. اون هم تورم را مي فهمد. چرا ، وقتي مي رود گوشت بخرد مي فهمد گران است. آقاي ضرغامي (رييس صداو سيما ) شما ، نشينيد يک وقت چي گفت ؟ گفت مي گويند (درخبرها آمده بود ) گوشت کيلويي شش هزار تومان ، شما بگوييد چهار هزار تومان. خوب ما که نمي توانيم دروغ به مردم بگوييم چهار هزار تومان. اين که رييس صدا وسيماي جمهوري اسلامي است که ما توي روزنامه ها خوانديم و توي سايت ها ديديم.آقاي احمدي نژاد شما همين طور مي فرماييد پس بهترنيست که يک گروهي با هم بنشينند و روي اين ها صحبت کنند و بحث کنند و دريابند که اين ها چه جوري است.
حالا شما داريد همين طوري يک آمار و ارقامي نشان مي دهيد و همين طوري مي گويد اين قدرگلستان شده است، خوب ما داريم اين را مي گوييم ولي آنها يعني کارشناسان مي گويند، نرخ بيکاري اين قدر اضافه شده يا درمورد بقيه اين هايي که ايشان برشمردند درست عکس آن را مطرح مي کنند. نکته سوم ، شما فرموديد من يک آدم انقلابي بوده ام . اشتباه نکنيد من همين الان هم انقلابي هستم . همان انقلابي هستم با همان سوابق . همان خط امامي هم هستم.
من همين را مصيبت مي دانم آقاي احمدي نژاد، بگذاريد به صراحت به شما بگويم، خط انحرافي کجي که با امام مشکل داشت الان دارد شما را هدايت مي کند. من صريح و روشن وآشکار به شما عرض کنم .اتفاقاً جمهوري اسلامي ايران . اين سه تا کلمه امام است .جمهوري آن را که يک محدوديت برايش قائل شدند. شما چرا دفاع نکرديد ازاين همه آدم هايي که عدم صلاحيت شده است. شما رييس جمهورهستيد. شما که مجري قانون اساسي هستيد. دوهزار نفر را رد کرده اند ازاين گذشته . هم آن دو تا مجلسي که دوهزارنفررا رد کرده اند با شما مشکل داشته اند هم اين مجلس نيزبا شما مشکل دارند. من قصد بيان اينگونه مسايل را ندارم .کار شما با آقاي لاريجاني و مکاتباتتان به جايي رسيد که نوشت فرمايشات رييس جمهور شبيه طنزاست. حالا هم فراموش نشود که من خودم دوتا برنامه را درمجلس تصويب کرده ام و درمجلس کارکرده ام. آيا اين آماري را که همين طوري داريد يک طرفه مي فرماييد..بنابراين ما هم مي خواهيم جمهوريت و اسلاميت امام آبرومند بماند، نه به اين صورتي که الان دارد بحث مي شود و اين را اداره مي کنند.نکته ديگر مربوط به شما، فساد مالي است. حضرت عالي ازهمان روزاولي که سرکارآمديد راجع به فساد مالي وارد شديد. خيلي خوب کاربسيارخوبي کرديد. گفتيد الان نام 16تا توي جيب من هست . خيلي خوب اگرمن آن جا رييس مجلس بودم ، مي گفتم چون من هم يکي از سران سه قوه هستم لطفا اسم اين شانزده تا را به من بدهيد ببينيم چه کساني هستند.بازهم نگفتيد، نگفتيد ،نگفتيد همين طوري فساد مالي اين ها را مطرح مي کنيد تا اين که داد رييس قوه قضاييه درآمد.همه چيز بهم ريخت . عده اي رفتند . آخرکارهم نفميديم که اولاً آيا شخص رييس جمهوري خودش همين طوري راساً بگويد و اعلام کند يا اين که قانون صراحت دارد اين کار رييس جمهور جرم است و يا اگر مدارکي داشت بايد آن را بي درنگ تحويل قوه قضاييه بدهد. يا اگريکي اززيرمجموعه هاي او از اين فساد مالي يا جايي ديگر خبر دارند، چنانچه اطلاع ندادند اصلاً اين با صراحت قانون مجرم است.بنابراين من مي گويم شما همين طور با کمک اين ها جنگ رواني در جامعه راه مي اندازيد و همين است که اين جنگ رواني کشورما را الان به اين جا رسانده است.خوب ما الان عزاي انقلاب را گرفته ايم . براي اين که جان و عمرمان و همه چيزمان را داده ايم. جناب عالي حالا مي فرماييد نيست. اين ها مدارکي است ، اين ها مي گويند.مي فرماييد، من که دولت نبوده ام . دولت ديگران بوده اند. به هاشمي هم فرموديد به ... اما مي فرماييد . اموال اين جوري است. مي گويند به دستورحضرت عالي 40ميليارد تومان وام داده اند به آقاي محصولي که اين همه پولداراست.شما که هي مي رويد مي گوييد يک ميليون، دوميليون وام مردم به شما نمي دهند. اين همه حيا مي کنند. مي گويند، مدارک و اشخاص آن هم زنده است . ولي ما که نمي توانيم الان اسم ببريم. خوب روي اين موضوع بايد بحث بشود و معلوم بشود که اين فرمايشاتي که آقاي احمدي نژاد دارد درست است .مطمئن باشيد من اگر ببينيم فرمايشات ايشان درست اعلام بشود حاضرم بيايم و با رشادت تمام و صراحت تمام بيايم و به مردم خواهم گفت که مردم من عذرخواهي مي کنم ازشما و اطلاعاتي که من دردست داشته ام غلط بود و بالعکس اگر ايشان هم معلوم شد که آمارهايش غلط بوده ، ايشان هم آن موقع پيش مردم ايران بيايد و عذرخواهي کندو غلط بودن آمارهايش را اعلام کند.
خوب اين موضوع بايد روشن بشود. ما الان واقعاً گيچ مانده ايم که بايد چکارکنيم. حالا ايشان همين طوري دارد اطلاعات و آماري مي دهد . همين طوري پشت سرهم. همين بانکي ها هستند که به ما آمار مي دهند . همين گروه ها به ما آمار و اطلاعات مي دهند.همين قوه قضاييه دارد مي گويد ايشان اين قدر هياهو مي کند اما تابه حال يک فقره پرونده درست و حسابي به ما نداده است. بگويد که چندتا پرونده به ما داده است. چون الان من مي دانم . آقاي احمدي نژاد مي فرمود که من داده ام آنها رسيد نداده اند. قوه قضاييه مي گويد بگذاريد هرچه مي خواهد بگويد. کجا داده است. مي گويد اصلاً کارشان تسويه حساب شده است.بايکي که دعوي دارند پرونده او را تنظيم مي کنند و مي دهند با يکي دعوي ندارند پرونده او را نمي دهند. آن وقت مي گويند خودشان فراوان دارند. چرا ديوان محاسبات مي گويد يک ميليارد دلارگم شده است . شما مي فرماييد اشتباه شده ، آنها دوباره مي گويند نه يک ميليارد دلارگم شده است.چرا مي گويند 300 ميليارد تومان در زماني که اين آقا شهردار بوده ، چند بار قراربوده بيايند بررسي کنند. من که درمجلس بوده ام. کميسيون مربوطه دو مرتبه است که مي گويند ما آورده ايم هر دو مرتبه رد شده است. خوب اگردرست است گناه دارد چرا نمي آيند مشخص کنند و بگويند آقا اين مظلوم است، بي خود مي گويند که نيست.حالا پرونده نفت اردبيل. خود قوه قضاييه مي گويد، جلوي اين را گرفته اند.من اگر فساد نمي شد الان اسامي را درذهنم دارم که قوه قضاييه مي گويد چه گفته چه جوري شده ؟ کجا رفته ، کي خواسته . حتي بعضي را بايد اسمشان را ببرند. خوب همه اين ها بايد معلوم و مشخص بشود و معين بشود. چون ما مسوول مردم هستيم . مسوول اموال مردم هستيم . حضرت عالي الان رييس جمهورهستید. فردا روز هم ممکن است همين ملت به شما راي بدهند که چهارسال ديگر ايشان بايد باشد.

احمدي نژاد: من فکر مي کنم آقاي کروبي بالاخره اطلاعاتي که به شما دادند اطلاعات غلطي است. همان که خودتان تاييد کرديد که اطلاعات غلط دادند.يک موردش را شما فقط اثبات بکنيد ، بقيه اش بماند. شما گفتيد چهل ميليارد تومان وام به دستور من به آقاي محصولي داده شده است،‌ بدهيد دستگاه قضايي، اين طوري که نمي شود، آقاي کروبي اين جوري مي دانيد که بازي تبليغاتي است يک ريال اگر آقاي محصولي از يک بانکي وام گرفته همه اش مال آقاي کروبي بنويسيد ، مردم مي شنوند اگر محصولي درعمرش يک ريال از هر بانکي وام گرفته يک جا مال آقاي کروبي و تيمش، همه اش چه برسد به اين چهل ميليارد، همين يک دانه را داشته باشيد تا بقيه اش.اين که شما آمار رسمي کشور را زير سوال مي بريد مي دانيد يعني چه،يعني گذشته خودتان را زير سوال مي بريد نه احمدي نژاد را . آقا يک کسي آمده به من گفته به نام کارشناس که اين آمار غلط است .اين آمار رسمي بانک مرکزي است، آمار رسمي مرکز آمار ايران است اگر آنها را قبول نداريد آن وقت دوستان شما در گذشته که حاکم بودند بر کشور چطوري ازعملکردشان دفاع مي کنند اين همه پول گرفتند چکار کردند در کشور ، چرا گذشته خودتان را مي بريد زير سوال، اين آمار در گذشته بوده ،الان هم هست ،من تعجب مي کنم شما مي گوييد بله شما يک طرفه آمار مي دهيد اين تنها من نيستم همه دولت ها براساس بانک مرکزي و مرکز آمار گزارش مي دهند، فقط من نيستم ، دولت اقاي خاتمي برچه اساسي گزارش مي داد آقاي خاتمي خودش مي رفت متر مي کرد ، آقاي هاشمي خودش مي رفت اندازه گيري مي کرد، نخير.اگر بنده به يک نفر در مرکز آمار يا در بانک مرکزي گفته باشم شما آمار را بالا پايين کن، حق با شماست، اصلاً مگر اين کار را مي کنند، نمي توانند آمار را دست کاري کنند.
بالاخره جناب اقاي کروبي سه مرجع توليد آمار ما داريم ، برنامه و بودجه ، بانک مرکزي و مرکز آمار ، اين ها آمار را مي گيرند با هم همواره اختلاف داشتند، اختلافات جزيي اين ها مي نشستند اختلافاتشان را باهم برطرف مي کردند.اين ها را مي بينيد، اين ها اتهامات و توهين هايي است که روزنامه جناب عالي به من زده، اين ها تيترهايش هست، اگر در دوران مسووليت من چه در دولت ،چه در استانداري و چه در شهرداري يک ريال تخلف کسي سند داشت نه 300 ميليارد تومان هزار دفعه اين روزنامه جناب عالي و دوستانتان پر مي کردند.آقاي کروبي اين که همين طور مطرح کنيد نمي شود من همين جا مي گويم پيشنهادي من دادم شما بفرماييد قبول داريد يا نه ، من گفتم کسي که کانديدا هست اعضاي ستادش، خانواده اش همه اين ها اموالشان را اعلام کنند بگويند از کجا آورده اند و تعهد بدهند که اگر اموالي را پنهان کردند قوه قضاييه بگيرد در اختيار مردم قرار بدهد.من هيچ کس را متهم نمي کنم به فساد، من مي گويم آقاي کروبي شما که نيروي انقلاب هستيد از آقاي شهرام جزايري براي چه پول گرفتيد؟به من اگر کسي پول داده ، سندش را منتشر کنيد همه بدانند يک 300 ميليون یا 200 میلیون تومان در پرونده است ايشان تاييد کرده او گفته من تاييد نمي کنم ايشان بايد بگويد 300 ميليون هفت هشت سال پيش چقدر الان است. چرا به شما اين پول را داد ،شما آدم سياسي هستيد هيچ سوال نکرديد براي چه آمد اين پول را به جناب عالي داد. چرا به شما پول داد با چه هدفي، از اين سوالات بازهم هست. جناب عالي فرموديد انتخابات شد من گفتم خوب انتخابات شده بايد کمک کرد و اين حرف ها اما عملکرد و صحبت هاي شما خلاف اين را اثبات مي کند شما هنوز انتخابات را زير سوال مي بريد ، آقاي کروبي سيستمي که خودت براساس آن چند بار انتخاب شدي من تعجب مي کنم سيستمي که شماها با آن امديد رييس مجلس شديد زير سوال مي بريد در حالي که مجريان انتخابات صد درصد دوستان شما و هم حزبي هاي شما بودند.من مي گويم همه اموال مان رااعلام کنيم همين جا هم به قوه قضاييه مي گويم اگر در بستگان من و اطرافيان من کسي تخلفي کرد جدي تر و محکم تر برخورد بکند يک مورد اگر بنده به قوه قضاييه راجع به کسي زنگ زدم فردا اين را اعلام بکنند بگويند احمدي نژاد راجع به يک پرونده اي زنگ زده ،پيغام داده ، مطلقاً چنين چيزي نبوده است.
اما اجازه بدهيد من بازهم بروم به بحث سيستم مديريت کشور ، يکي از شاخص هاي اصلي مديريت درکشور مصارف دولت است ، دولت پول را کجا خرج بکند درآمدي که در مي آورد از نفت و ماليات مردم مي گيرد ، اين را درکجا خرج بکند من خواهش مي کنم اين تصوير را نشان بدهيد ، اعتبارات دولت و هزينه هاي دولت دوبخش است يک بخش مصر ف است يعني هزينه مي کند و تمام مي شود يک بخش را مي برد سرمايه گذاري مي کند يعني راه و پل و مدرسه و دانشگاه و فرودگاه مي سازد، در دولت قبل رشد هزينه هاي مصرفي اين است ، ببينيد چقدر رشد کرده در اين دولت ، نمودار در اين دولت قرمز است و رشد هزينه هاي عمراني در دولت قبل آبي است ، دولت پولي که از مردم گرفته کمتر هزينه کرده يعني هزينه مصرفي را بيشتر برده در سرمايه گذاري يعني راه آهن ساخته راه ساخته مدرسه و دانشگاه ساخته آزمايشگاه و پژوهشگاه ساخته که مردم مي بينند ، نگوييد قبول نيست من در هر شهري مي روم از مردم مي پرسم مي گويم مردم 10 تا پروژه قرار بود اين جا اجرا بکنند گزارش بدهيد مي گويند هشت تا شده دو تانشده خود من مي گويم تاييديه مي گيرم از مردم کارهاي اين دولت درمنظر همه مردم هست بسيار روشن است تصميم گيري ها تصميم گيري هاي دقيق است تصميم گيري هاي علمي است برخلاف اين حرف هايي که آقاي کروبي درابتداي جلسه زدند، خواستند بگويند خرافه است و خيالات است من يک دانشگاهي هستم آقاي کروبي ، بنشينيم و علمي بحث کنيم، شما به چه استنادي عدد را رد مي کنيد بايد يک گزارش ديگر بياوريد، اتفاقاً گزارش نهادهاي بين المللي هم گزارش هاي ما را تاييد مي کنند؛ خيلي جالب است آنها هم که دارند اقتصاد کلان کشورها را کنترل مي کنند وگزارش مي دهند در جهان از رشد اقتصادي ما و از ثبات اقتصادي ما مي گويند، ما مي گوييم هفت ميليون تن توليد فولاد اضافه شده آدرس مي دهيم . هرکس مي خواهد برود ببيند مي گوييم اين قدر سيمان اضافه شده اين قدر پتروشيمي برويد ببينيد ما روي هوا حرف نمي زنيم ما مي گوييم تورم دارد مي آيد پايين، بله همان موقعي که 25 درصد بود خود بانک مرکزي اعلام کرد الان هم که آمده زير 15درصد خود بانک مرکزي اعلام کرده نه اين که يک کسي بيايد حرف را بزند خود بانک مرکزي روز بروز تورم را اعلام مي کند ما هم نفي نکرديم براي اين که مردم دارند به قول شما حس مي کنند الان هم که مي آيد پايين همان بانک مرکزي دارد اعلام مي کند بنابراين کارهاي ما مستند است بگذاريد يک مورد ديگر را هم بگويم.يکي ديگر از عرصه هاي مديريت اقتصادي کشور بورس و سرمايه است در دولت قبل در بورس يک حباب بزرگي پيدا شد با يک بورس بازي، هنوز قانون بورس به طور کامل تصويب نشده بود و ساختار جديد مستقر نشده بود در آن جا يک حباب درست شد يک عددهاي غير واقعي ، عده زيادي ضرر کردند و يک عده خاصي سود بردند .اما دراين دولت شما ببينيد ما آمديم واگذاري کرديم ، درقبل از اين دولت واگذاري ها معلوم است از سال 73 کارخانجات دولت چطوري واگذارشده، بنگاه هاي اقتصادي دولت چگونه واگذار شده، شما ببينيد سال 73 74 همين طور تا 83 ، مي بينيد حجم از84 تا 87 رفته بالا اين بدون سهام عدالت است بدون آن جايي است که مجلس تصويب کرده و گفته بدهيد به عنوان بدهي دولت به سازمان هاي عمومي اين آن چيزي است که در بورس مستقيماً در اخيتار مردم قرار گرفته آن وقت تقريباً همه بنگاه هايي که قبل از اين دولت توسط رفاقتي يا يک مورد را آن شب گفتم واگذار شده همه دچار مشکل اند امروز بنگاه هايي که دچار مشکل اند قريب به اتفاقشان بنگاه هايي هستند که در قبل از اين دولت با واسطه فروخته شده به افراد و اکثرا آشنايان و همه دچار مشکل مديريتي يا کارگري هستند.يک مورد از بنگاه هايي که دراين دولت واگذار شده مشکل ندارد چون عالمانه واگذار شده است.

مهدي کروبي: خوب ببينيد، آقاي احمدي نژاد ما روي همين مساله اول مانديم واقعاً ببينيد اين آمار و ارقامي که حضرت عالي مي دهيد، حالا من اصلاً ادعاي کارشناسي ندارم اما با همه کارشناسان که مي گوييم، آنها اشکال دارند.اشکال هاي جدي دارند. حضرت عالي هم آدمي هستيد که جرئت و شجاعت شما زياد است و اسم مي بريد. ولي من اين جا نمي توانم اسم افراد را به زبان بياورم. براي مثال ، شما يکباره به يک آقايي مثل آقاي مهندس ميرحسين موسوي مي گوييد ؟ يک خانمي است بگويم . بگويم. بگويم . من به شما جوانان بگويم که زهرا رهنورد کسي است که نام و نشانش ازخودمهندس موسوي بيشتر بود. دو تا کتاب داشت . برو و بيايي داشت اصلاً اهل فکر و انديشه بود. بعد از انقلاب خوب با آن خصوصياتي که دارد.وقتي سال 65 طرح مدارس شاهد را در همان فروردين براي من تنظيم کردند قرار شد براي بررسي آن همه بيايند تنها خانمي که از مجموعه فرهنگي دعوت کرديم همين خانم زهرا رهنورد بود که آمد و چقدرموثر هم بود و چقدر هم توانست درطرح مدارس شاهد خدمت کند. واقعاً من آن شب گفتم خدايا قضيه چيست ؟ يک منفي به ذهنم آمد .گفتم نکند خداي نکرده زن بدي است. يک مثبت هم به ذهنم آمد گفتم نکند مي خواهد بگويد، آقاي مهندس موسوي ايشان خيلي صحبت کرد شما چرا اين قدرسکوت مي کنيد و حرفي نمي زنيد. گفتم شايد مي خواهد بگويد خوب اين زهرا بني يعقوب را آنجا،آن بلا برسرش آمد،يک خانواده مذهبي .
چقدر اشتباه مي کنيم . اما وقتي گفت زهرا رهنورد . واقعاً من حتي مبهوت شدم.
خوب ببينيد. آقا ما که نمي توانيم ازکسي اسم ببريم. اما شما يکباره مي آييد مي گوييد آقاي هاشمي اين جوري. درحالي که باز حوصله عبارت خواندن ندارم . يک عبارتي اين جا توي روزنامه ازحضرت عالي هست از عظمت آقاي هاشمي و بزرگي ايشان درآن موقعي که شما دراردبيل تشريف داشتيد.شما مي دانيد من و آقاي هاشمي با هم اختلاف داريم اما رفيق هستيم. ازقديم هم باهم در زندان .مفصل . قم . همکاري سياسي از سال هاي 45 و46 و بعد دهه پنجاه و تا به حال . اما الان اين قدر اختلاف داريم که آن دفعه آمد مقابل من درانتخابات رياست جمهوري و اين دفعه آمده و مهندس موسوي را تاييد مي کند و من را تاييد نمي کند.اما به هرجهت يکباره حضرت عالي مي فرماييد آقاي هاشمي چنين وچنان.حالا از آقاي ناطق بگويم، ايشان که از دوستان قديمي ماست و ازجمله چهره هاي موجه است. ما از همديگر هم جدا و منشعب شديم. اما دوستي و رفاقت ما سرجاي خود مانده است وحتي در شهردار شدن خود شما چقدر نقش داشت.آن وقت هم رييس مجلس بودم .ايشان بعد از اين که با يونسي صحبت کرد به من گفت همين پرونده اردبيل. اينها زير بار نمي رفتتد. من هم که هيچ اطلاعي نداشتم . خدا شاهد است. روحياتم اين جوري است . اما وقتي ايشان گفت . چرا ؟ به وزير کشور وقت گفتم . خوب آقاي ناطق هم ايشان را تاييد مي کند. گفت ايشان مشکل دارد. گفتم چه مشکلي دارد. بالاترازاين را بگويم. وقتي آقاي خاتمي ايشان را دعوت نکرد. آن جا بود گفتم حالا که مبنايتان شده شهرداري حتماً بايد در جلسات دولت باشد آقاي احمدي نژاد را چرا دعوت نکرده ايد . حالا که قرار بوده ملک مدني و الويري باشند.اما من مي خواهم بگويم که شما همين طوري اين جا آدم ها را اسم مي بري. من که نمي توانم بگويم در همين قضايا فلان فرد چه مي گويد. اما حالا به نظرم واقعاً بايد دراين مورد يک فکري بکنيم . من حتي از دولت آقاي احمدي نژاد افرادي را قبول دارم بيايند و درکنارافرادي به خصوص ازاين همين قوه قضاييه . اين موضوع را خوب بررسي کنند که آيا اين مسايل واقعيت دارد. واقعيت ندارد. اين قضيه چگونه است و حالا ساير موضوعات.جناب عالي از سياست خارجي خودتان صحبت کرديد. اما برادر محترم من آخه اين عملکرد شما چه غوغايي کرده، شما تبريک هم مي گوييد جوابتان را نمي دهند. امام يک نامه نوشت به گورباچوف. آقاي جنتي هم آمد نامه شما را مقايسه کرد با نامه امام. گورباچوف هنوز افتخار مي کند ،حرف هايي مي زند که يک چنين نامه اي براي من ْآمد . وزير خارجه داراي پيشينه 28سال سابقه در وزارت خارجه وقت کشورش را پيش امام فرستاد.امام 20 دقيقه وقت ملاقات داد. وسط حرفش پاشد.گفت اصلاً من چيزي نمي خواستم بگويم . تنها مي خواستم دريچه اي از معنويت را به روي او بازکنم. رفت هواي شيخ اشراق و ملاصدرا و امثال اين ها را فرمود. اين مثل سنگيني است براي ما اين کاري که شما مي خواهيد.
هي پز مي دهيم که آقاي چاوزاست.خوب من هم اگر فردا رييس جمهوري بشوم با آقاي چاوز رابطه را حفظ مي کنم . رفت وآمد مي کنم و دوستي مي کنم . آقا حياط خلوت آمريکا.حالا شما بفرماييد از اين حيات خلوت حضرت عالي، ايشان با آقاي صدام . با آقاي اوباما . کاري درستي هم مي کند. چنان بغل گرفته صدام را و دارد فشار مي دهد که ازآن فشاري که به شما داده آن فشار بيشتر است.
دراين لحظه احمدي نژاد از کروبي پرسيد: آقاي صدام اوباما را بغل کرده ؟کروبي ادامه داد: نخير، آقاي چاوز. من مي خواهم بگويم او دنبال منافع ملي اش است که با شما مي نشيند . با صدام مي نشيند. با اوباما مي نشيند با ديگران هم مي نشيند. عکس هاي فراواني دارد که من هم اين عکس ها را ارائه مي دهم خدمت شما . کار درستي هم مي کند اما چه حياط خلوتي است به اين صورت . مقصد اين است که مي خواهم بگويم که رابطه او با دنيا به اين صورت شده با همه جا به هم خورده . مشکلات جدي براي ما پيش آمده است . با ايتاليا . اروپا . خيلي کشورها . وضع ما با چهار تا کشورشده و بعد هم مي آييد مي فرماييد که تحريم اثري ندارد اما بعداً چيزهاي ديگري مي بينيم.بنابراين ما در سياست خارجي خود اين اشکال ها را داريم . من يک عبارتي را لازم است بخوانم . چون اين ملعون گفته و من مي خوانم . اين رييس سابق موساد است که مي گويد والبته حالا من صهيونيسم مي شوم اين جا . چون عبارت هاي او را دارم اينجا مي خوانم ." اگرصدها ميليارد دلار از سوي موساد خرج شده بود تا کسي منافع اسراييل را تامين کند ، احدي بهتراز احمدي نژاد نمي توانست اين خدمت را انجام دهد. وي درادامه مصاحبه خود با تلويزيون عربي اسراييل گفت : هيچ کس بهترازاحمدي نژاد تامين کننده منافع اسراييل نيست.او درادامه مدعي شد که احمدي نژاد براي اسراييل يک معجزه ويک هديه گرانبها وحتي الهي است. هرجمله اي که او عليه اسراييل مي گويد. هرجمله احمدي نژاد براي اسراييل يک معجزه ويک هديه گرانبها وحتي الهي است. هرجمله اي که او عليه اسراييل مي گويد کار اسراييل را درجهان آسان مي کند".خوب بالاخره اينها چيه . آنها چه مي گويند. آقاي احمدي نژاد عزيز برادرمن وهم و خيال نيست. پيام خميني تا پيام احمدي نژاد زمين تا آسمان فرق دارد. اين طوري نيست . يک جايي که به ما بي اعتنايي بود به ما مي گفتند نرويد اگر به شما بي اعتنايي مي شود.من خودم دو تا از کشورها گفتند ما معمولمان نيست که رييس مجلس کشوري که مي آِيد رييس جمهور ما او را ملاقات کند. گفتم نمي آِيم.اين بود که وقتي به ايتاليا رفتم. سفيرش به وزير وقت کشورما گفته بود که درحد رييس جمهوري از فلاني (مهدي کروبي ) تجليل کرديم . اين تجليل ازمهدي کروبي نبوده است معني اش تجليل ازجمهوري اسلامي است.حالا وقتي شما خارج مي رويد حوادث تلخي براي ما پيش مي آيد واين جور برخورد ها براي ما پيش مي آيد، خوب اين سفرها چه برکتي دارد که شما به اين صورت مي رويد و بعد هم اعلام مي کنيد که ما داريم انقلاب مي کنيم و مديريت جهان را کرديم . مي فرماييد بازهم اين جا هست ، خواهش مي کنم 20تا از آنها را براي ما بشماريد.مي گوييد ما تا الان به صد کشور جهان رفته ايم که تابه حال به ما گفته اند الگوي مديريت خودتان را به ما بگوييد.حالا به ما بگوييد که الگوي ما چيست ؟ چه الگويي ؟ خوب قدري دراين باره براي ما توضيح بدهيد واز اين الگويي که شما درست کرده ايد وصد کشور آن را خواسته اند قدري براي ما توضيح بدهيد و 20 نمونه اش را بيان کنيد.آن وقت مي بينيم که به کشورهاي عربي سفرمي کنيد.(عکسش اين جاست ) وآن جا مي رويد و مي نشينيد وبالاي سرتان مي نويسند خليج عربي.حالا اين هم عکس اجلاسي است که شما درآن شرکت کرده ايد و بالاي آن نوشته اند خليج عربي . اين عظمت سياست مهم و موفق خارجي ما است. عرب ها به اين اکتفا نکرده اند وکم کم اين قدر پر رو شده اند که علناً اعلام مي کنند ما درصورتي حاضردر جشنواره بازي هاي اسلامي درايران شرکت بکنيم که نام خليج فارس را خليج فارس ننويسيد.

احمدي نژاد: خيلي ممنون بالاخره آقاي کروبي جواب ندادند که 300 ميليون شهرام جزايري را براي چه گرفتيد.
کروبي : خوشم از هوشت آمد، شما جواب اردبيل و اينها را ندادي.

احمدي نژاد : 300 ميليون تومان را شما گرفتيد دردستگاه قضايي اثبات شده حکم هم صادر شده شما هم نفوذت اگر در دستگاه قضايي صد برابر من نباشد کمتر نيست، بنده اگر يک مورد کسي را سفارش کرده باشم اعلام کنند همين جا مي گويم فردا اعلام کنند.شما بدترين توهين ها را به من کرديد حتي همسر من را که نقشي دراين قضايا ندارد ، عکسش را در روزنامه تان انداختيد و توهين کرديد شما اگر يک برگ سند عليه من داشتيد حتماً چاپ مي کرديد.جناب آقاي کروبي همه چاپ مي کردند در موضوع شهرداري آقاي لاري مي خواست پرونده سازي کند آمدند به من گفتند برو کنار گفتم هرچه از من داريد بزنيد در روزنامه. الان هم به جناب عالي مي گويم هرچه از من و خانواده ام داريد بزنيد در روزنامه تان و پايش هم بايستيد مرد و مردانه هرچه داريد هر پرونده اي از من هست بزنيد مردم بايد بدانند رييس جمهوري که هست ، من مي گويم همه اموالمان ،ستادهايمان و وزرايمان را اعلام کنيم هرچه تقلبي بود قوه قضاييه بگيرد بالاخره شما نگفتيد 300 ميليون چه شد شما اسم برديد گفتيد آقاي محصولي من گفتم يک تومان ايشان از هربانکي وام گرفته بود براي شما، تمام شد اين جواب ادعاهاي جنابعالي؛اما راجع به اسراييل، رژيم صهيونيستي که من ننگم مي آيد اسم اسراييل رابه کار ببرم ،امام يک جمله قشنگي فرمود، گفت اين ها آنقدر نجس اند که اگر خودشان را به بحر محيط هم بزنند نجس مي کنند.در زمان جنگ آمدند هم چنين ادعايي که الان آقاي کروبي خواندند، کردند براي اين که بگويند ملت ايران با اسراييل ارتباط دارد؛ آمدند و گفتند ايران از اسراييلي ها سلاح خريده همان موقع امام اين جواب را دادند ، من جواب امام را به آقاي کروبي مي دهم ، من دو تا سوال کردم راجع به رژيم صهيونيستي شما چرا ناراحتي ، من گفتم هولوکاست کجا واقع شده چرا جوابش در فلسطين است اگر واقع شده چرا اجازه نمي دهيد پدر اروپايي ها درآمده شما چه حرفي مي زنيد شما رفتي ايتاليا تحويلتان گرفتند نوش جانتان ازنظر من دنيا فقط چند تا کشور اروپايي و آمريکا نيست جناب آقاي کروبي برگرديد به مواضع امام اين قدر انحراف از مواضع امام از شما بعيد است چهار تا کشور اروپايي تحويل نگرفتند اولاً من گفتم به 60 کشور رفتم وزارت خارجه فردا منتشر مي کند 60 رييس جمهوري آمده اين جا اصلاً بنده انشاءالله دور بعد هم اگر مردم راي دادند هرگز از سياست خارجي جناب عالي وآقاي خاتمي پيروي نخواهم کرد من اين جا به صراحت بگويم چون آنها را به ضرر کشور مي دانم نتيجه اش هم معلوم شد هسته اي را دادند محور شرارت هم شدند تعهد هم دادند الان همه چيز برگشته ضمن اين که اگر جناب عالي مي گوييد من آماده ام يک جلسه تشريف بياوريد من برايتان توضيح مي دهم شما مي گوييد آموزش بدهيد نه بنده شاگرد شما هستم که توضيح دهم اما يک جمله مي گويم امروز ديپلماسي عمومي حرف اول را مي زند اين را من خواهش مي کنم جناب عالي هم برويد مطالعه بفرماييد به دوستانتان که تهيه مي کنند اين ها را تذکر بدهيد ديپلماسي عمومي يعني شما افکار عمومي دنيا را بايد در دست بگيريد، خطاب مي کني خوب الان آقاي اوباما چه گفت اين ها آثار چيست ، دلش براي ما سوخته يا اين که ديپلماسي کشور باعث شد ، چهار سال قبل آقاي بوش مي گفت ما ايران را بايد براندازيم الان آقاي اوباما مي گويد ما بدون ايران هيچ کاري نمي توانيم بکنيم.همراهي ايران را مي خواهند چطور شما انکار مي کنيد پيروزي ملت را که امروز جايگاه ايران در دنيا رفته بالا ، ايتاليا ناراحت است خوب باشد مگر ايتاليا ملاک ماست يک سري کشور اروپايي يا آمريکايي شما اين ها را همه ... مي خوانيد آنها هم همين حرف را مي زنند.آقاي بوش هم عين حرف هاي شما رامي زد و مي گفت ايران چرا مقاومت مي کند چرا هسته اي مي خواهيد بشويد، شما برويد به کارهاي ديگر برسيد هسته اي به ضررتان است.چرا مقاومت مي کنيد چرا عليه رژيم صهيونيستي حرف مي زنيد شما هم داريد همان حرف را مي زنيد مي گوييد رابطه با همه جا به هم خورده با کجا بهم خورده بفرماييد يادتان رفته در دولت هاي قبلي چه اتفاقي مي افتاد، مي گوييد خليج عربي است من پاسخ شما را نمي دهم من ارجاع مي دهم به اساتيد زبان عرب ، دول الخليج العربي که دول به العربي بر مي گردد نه به خليج، هيچ وقت نمي گويند خيلج عربيه مي گويند خليج عربي
من متاسفم واقعاً چند جا گفتيد دوستانتان هم گفتند اجازه بدهيد اساتيدعرب و زبان عربي اين را تشريح کنند. ضمن اين که خود رييس همان کشوري که ما رفتيم بلافاصله مصاحبه کرد و گفت کشورهاي عربي اين را مي گويند ايران اين را مي گويد و حق با ايران است.ما قويترين ديپلماسي را به کار گرفتيم جناب آقاي کروبي؛ از آن هم حمايت مي کنيم.من راجع به خانم رهنورد من واقعاً احترام مي گذارم به ايشان، من دوبار از آقاي موسوي پرسيدم ، ايشان فکر کرد يک کس ديگري است ، من آن جا گفتم ديگر نمي خواهم واردبشوم بحث مانحوه استاد يا دانشيار شدن است قانون براي همه يکي است آقاي کروبي نمي شود بگوييم يک کسي انقلابي بوده پس حق بالاتري دارد، همه محترم و عزيزند.آقاي کروبي جناب عالي در سال 65 رييس حج بوديد آن جا سخنراني مي کنيد و اعلام مي کنيد راه نجات فلسطين بسيج عمومي براي جنگ مسلحانه با اسراييل است و جمهوري اسلامي با همه امکانات خود حاضر است در اين مبارزه به صورت جدي وفعال شرکت کند، اضافه کرديد دراين رابطه 300 هزارنفر در گردان هاي قدس سازماندهي شده اند.گفتيد براي نجات فلسطين بايد برويم و جنگ مسلحانه کنيم شما چکاره نظام بوديد اين را اعلام کرديد الان مواضع سياست خارجي ما هم مورد تاييد ملت است و هم مورد تاييد مجلس است وهم مورد تاييد رهبري است.بقيه چکاره اند يک شخصي هستند که اظهار نظر مي کنند خيلي ممنون ما تشکر مي کنيم ولي نظام نيستند چرا خودشان را مي گذارند جاي نظام اگر بنا بود رژيم صهيونيستي جايزه بدهد بايد به اين سخنان شما مي داد جناب آقاي کروبي شما از آن موضع رسيديد به اين موضع که وقتي من راجع به هولوکاست دو تا سوال منطقي مطرح مي کنم من را محکوم مي کنيد، به جاي اين که رژيم صهيونيستي را محکوم کنيدبه نظرم مواضع تغيير پيدا کرده من دوستتان دارم ،‌ چرا وقتي آمريکايي ها ناراحت شدند اروپايي ها ناراحت شدند ، شما هم ناراحت شديد و داريد اعتراض مي کنيد.يک شاخص ديگر دراقتصاد نسبت صادرات به واردات است نسبت به درآمدها من خواهش مي کنم نمودار را نشان بدهيد. ما از سال 60 تا 63 دولت به دولت گرفتيم نسبت واردات به صادرات نفت و گاز آبي است، نسبت واردات به صادرات نفت وگاز يعني چقدر درآمد نفتي داشتيم چقدر واردات کرديم.خواهش مي کنم نگاه کنيد از دولت دوم 64 تا 67 بيشتر از درآمد ارزي واردات شده يعني از خارج قرض گرفتند يا از بانک مرکزي،در دولت هاي قبل هم اين طور بوده بالاي صددرصد،دراين دولت نسبت واردات به صادرات نفت و گاز شده 83 درصد و نسبت واردات به درآمدهاي ارزي شده 63درصد . يعني صادرات غير نفتي ما رشد جهشي کرده يعني درآمد ارزي ما ذخيره شده و امروز ذخاير ارزي بانک مرکزي ما بالاترين و مطمئن ترين درطول تاريخ کشور است که من عدد اين را نمي گويم مراکز اقتصادي جهاني تا 120 ميليارد دلار اين را برآورد کردند.
من فکر مي کنم با هياهو و رديف کردن اتهامات واهي، کشور را نمي شود اداره کرد ، کشور را بر اساس منطق وعالمانه مي شود اداره کرد، آقا کارشناسان اين را مي گويند ، رييس جمهوري خودش بايد کارشناس ارشد باشد.برادر عزيز آقاي کروبي من نمي دانم، کارشناس ها مي گويند خوب دو تا کارشناس دو حرف متناقض مي زنند شما از کجا متوجه مي شويد کدام درست مي گويد چطور متوجه مي شويد ، صد تا کارشناس مي آيند حرف مي زنند شما چطور جمع بندي مي کنيد ، رييس جمهوري خودش بايد صاحب نظر باشد. کارشناس ارشد باشد يک کارشناس حرف زد بتواند حرفش را رد کند يا تاييد کند. والا من مي نشينم ببينم کارشناس ها چه مي گويند.ضمناً     ماجراي آقاي شهرام جزايري فراموش نشود.

کروبي: اولاً در سال شصت و پنج اصلاً لشکرقدسي وجود داشته يا نداشته نمي دانم و من سخني نگفته ام.ثانياً آنچه را که هميشه درآن جا(حج ) بيان مي کردم براساس سياست امام بود که صريح مي گفت نه غربي نه شرقي و براساس مبناي حرف اما مي گفتند ما مي خواهيم راه پيمايي کنيم چون ما مي خواهيم جهان اسلام را در مقابل اين دوتا قراربدهيم. حالا يک داستاني ما با امام داريم که اگر آن را بگويم اين جا وقتم گرفته مي شود ولي اين داستان معلوم مي کند که چقدر اين پيرمرد حواسش دقيق بوده است. دريک مصاحبه اي من نکته اي را نگفته بودم ولي دو سه روز بعد احمد آقا تلفن کرده بودند . واقعاً داستان عجيبي است .يک سلسله مسايل ديگر را هم مي گفتم که البته مواردي خلاف دستور امام تحرک هايي شده بود ولي نيروهاي ما جلويش را گرفتند.بله همان مقطع مسلمانان بسيج شدند و خود حماسي ها و خود لبناني ها هم قبول دارند ،حرکت هاي مردمي آن موقع که ازامام بود وايشان خط مي داد، اين وضع به وجود آمد .سال 65متاسفانه حادثه اي براي ما پيش آمد که يک هواپيما ازما گيرافتاد و بعد معلوم شد يک مقدار مواد منفجره در آن بوده و آن را نگه داشتند.بنده هم هيج خبرنداشتم اما با قاطعيت ايستادم و همه مسوولان آن وقت هم هستند و آن چنان ايستادم تا همه آنها را گرفتم و آوردم . مگرسه تاي آنها که اصلي بودندو آن جا ماندند.اين درمورد آنچه که جنگ مسلحانه از آن ياد شد.نکته بعدي صحبت شما مربوط به کارشناسان بود. ببينيد در رابطه با کارشناسان جناب آقاي احمدي نژاد که خودش فقط يک سوال را به من جواب داد ولي هي مي گويد 10 سوال کردم يکي از آنها را جواب نداديد. من مي گويم قوه قضاييه مي گويد پرونده اردبيل اين است. به شما که عرض کنم، کارشناسان خودت . دانش جعفري، خوش چهره . افروغ ، رهبر . اينها همه از ياران شما بودند اينها هم از دور شما رفته اند.نکته سوم هم فرموديد،شما به يک جرياني وصل هستيد ولي من وصل نيستم، چرا الحمدالله .آقاي نقدي، آقاي شريعتمداري ، آقاي صفار، اينها همه دوستان شما هستند. آيت الله مصباح يزدي . آيت الله جنتي . اشکالي هم ندارد . اين ها اتفاقاً نشان مي دهد که شما به يک مجموعه خوب وصل هستيد. حالا بعضي هم که حق استاد و شاگردي را فراموش مي کنند و مي آيند و مي گويند نوشته هاي ايشان هم مثل نوشته هاي امام است ببريد توي کتاب ها که تدريس بشود.اما در رابطه با انقلابي بودنم . بله انقلابي هم هستم .همان انقلابي اما انقلابي حساب شده . منتها مي گويم بياييد حساب شده با هم حرف بزنيم. چون اگر نسنجيده حرف بزنيم دشمن تراشي مي کنيم. بنابراين من هميشه کاري به دولت ندارم حالا هم ازخودم دفاع مي کنم . چه آن وقتي که درمحضر رهبري بودم چه آن موقعي که درمجلس بودم. هميشه اين يک کلمه حرف را مي زدم و مي گفتم ما بايد انرژي هسته اي صلح آميزش را بخواهيم . پافشاري بکنيم دفاع هم بکنيم ، اما مذاکرات را هم قطع نکنيم . حتي گفتم سياست يا سياستگذاري با رهبري است. براين اساس هرچه گفته ام درچارچوب همين نظام گفته ام. بنابراين نه مذاکره کننده بودم و نه در جلسه بودم . فقط نتايج مذاکرات را ما وقتي مي شنيديم که گزارش به ما مي دادند يا وقتي که ما را دعوت مي کردند. چه درشوراي امنيت که رييس آن رييس جمهور است و چه محضر رهبري . ما هم نظراتي مي داديم.
دربحث هولوکاستي که شما از آن سخن مي گوييد. ما هم مي گوييم هلوکاست بالاخره يک قضيه شده يا نشده ؟ اين يک . حالا شما خيال مي کنيد که از وجود مقدس امام زمان يا سلمان فارسي دفاع کرده ايد. بله اين حرفتان که مي گوييد فلسطيني ها ازسرزمين شان آواره شده و صهيونيست ها آمده اند گرفته اند . خوب ما هم از روز اول پيشنهادي داشتيم . همين پيشنهادي که جمهوري اسلامي داد مبني براينکه يک رفراندوم برگزار بشود.درباره قضيه شهرام جزايري که دوسه بار شما تاکيد کرديد من گفتم. هرکسي اسمي ازما برد که ازنزديکان شما هستند اصلاً شما وارد بحث نشويد و حالا هم چون شما دوسه بار فرموديد، دراين جا توضيح مي دهم که امام به بنده اجازه هايي داده اند که هيچ کسي اين اجازه ها را ندارد دوم اين که پرونده من قبل ازانقلاب يک بخشي به امور مالي برمي گردد . يعني اجازه داشتيم اولاً به همين تناسب خيلي تيتر وار به آن اشاره مي کنم . کميته انقلاب اسلامي ، آقاي مهدوي، جهاد جناب آقاي ناطق . کميته سپاه مرحوم لاهوتي. اين ها را به اين ها دادند.بعد کميته امداد را هم به من دادند. کميته امداد براي اقشار آسيب پذير بود . من اين کار را مي کردم . هرروز صبح مي رفتم ازآيت الله صانعي پول مي گرفتم . قبلاً هم پول تحصن و ساير اين ها همه بامن بود. من يکي دوبار شيراز رفتم . خوزستان رفتم . پول بردم وقتي امام وارد شد هفت ميليون آن موقع پول نزد من بود. من شدم مسوول کميته امداد. بنابراين شهرتي پيدا کردم . توي اوراق فراوان است . از بيرون(مسلمانان داخل وخارج ) پول هايي براي من ارسال مي شد. اموال مصادره اي به من مي دادند که بين مردم تقسيم مي کرديم. از دولت هم هيچ نبود. حساب هاي اين هرچه بود جدا بود. اين همه پول هايي که به ما دادند آقاي جزايري را هم باز من عادت ندارم هميشه مي خواهم براي خودم هزينه کنم . اصلاً چه افراد يا اشخاصي پيش من آمدند. آقاي جزايري را آوردند . دومرتبه هم ايشان پول داد. جمع آن هم 300 ميليون بود. دروغ هم نمي گويم . اگربيش ازاين هم بود حتي يک ميليارد هم اگر بود باز عنوان مي کردم . قسم مي خورم که ايشان هيچي درمقابل اين پول ازمن نخواست. فقط گفت چون شما اينجا هستيد برکت است.الان هم بايد به من پول بدهند . بنده که پول ندارم ، پول نفت که خرج بکنم . من که پول تراکم شهرداري ندارم الحمدالله . بنده پول از مردم بايد بگيرم وخرج بکنم . اين جوري هم که شما فکرمي کنيد من فردا ورد مي خوانم واين مي شود طلا براي انتخاباتم خرج مي کنم بالاخره عده اي بايد به من بدهند.اما حالا يک کسي بيايد بگويد يک ريال آن را ازجايي آورده ايد، . حتي تلفن که معلومه، وقتي خود شما شهردار بوديد من براي مسکن نمايندگان صحبت کردم. خوشبختانه اين جزايري هيچي از من نخواست که من به کسي تلفني بزنم .
چون من عادتم اين است . الان ازآقاي قاليباف بپرسيد که چند تا نامه برايش نوشته ام. حالا هم به محض اين که کسي مراجعه بکند، من مي نويسم.به خودايشان هم شايد تلفن کردم . ازجمله راجع به خانواده آقاي قدوسي صحبت کردم . ايشان گفتند هيچ خبرندارم. خانم قدوسي گفت خودشان دستورداده است . يادتان باشد در مجمع تشخيص مصلحت ازشما سوال کردم اين ساختمان خانواده قدوسي چرا اين جور شده و آن را گرفته ايد، شما گفتيد من خبرندارم . خانم قدوسي يعني دخترآقاي طباطبايي به من گفت که مادرشهيد هست .همسرشهيد هم هست.متاسفم يک برگي لاي اوراق است بايد بگردم و آن را پيدا کنم . ببينيد که رهبري چي نوشته است . با اين که آيت الله شاهرودي ازنظر رهبري و ازنظر همه ما عزيزاست ، با حالت توبيخي زيرآن نامه و به خط خودشان نوشته است ، جناب آقاي شاهرودي اين شيوه کاري است که يک کسي پولي بدهد به کسي و آن فرد هم پول را درکارهاي معمول خرج بکند، موجه هم هست . نه او از اين چيزي خواسته نه اين چيزي ازاو خواسته . هيچ کسي هم اين وسط چيزي نخواسته . حالا چه افرادي موجه است . شان قوه قضاييه هم اين نيست که اين کار بکند. اين هم داستان آن پولي که شهرام جزايري به من داده است.

احمدي نژاد: بالاخره ما پاسخ قضيه آقاي جزايري را دريافت نکرديم اين جا چطور 300 ميليون مي آيد اين که امام و ر هبري و همه را هزينه مي کنيد براي اين که از يک آدمي که در زندان محکوم شده 150 ميليارد تومان دفاع کنيد.بالاخره جناب آقاي کروبي فسادها همين طوري شکل مي گيرد 300 تومان به اين آقا مي دهند 200 تومان به اين آقا 50 تومان به اين آقا مي دهند بعد هرکاري دلشان مي خواهد دراين کشور مي کنند .من تعجبم از جناب عالي است که شما چطور متوجه نشديد که اين پول چه هست هرکه آورد پول داد مي گيريد ولو پول حرام ولو پول خلاف قانون اين چه توجيهي است که امام به من حکم داده آن موقع که شما گرفتيد شما مسوول کميته امداد نبوديد مسوول بنياد شهيد هم نبوديد مسوول حج هم نبوديد يک روحاني هستيد خيلي محترم مثل بقيه. خوب من دو تا سوال ديگر دارم از جناب عالي بالاخره مي گويند شما وقتي بنياد شهيد مسوول بوديد در بنياد زندان درست کرده بوديد افراد را زنداني مي کرديد کتک زده مي شدند افراد در آن جا، اين را تشريح کنيد اين را از امام اجازه داشتيد از رييس قوه قضاييه اجازه داشتيد چطور شما زندان را درست کرديد افرادي را محبوس مي کرديددربنياد شهيد.يک سوال ديگر هم دارم بالاخره من گفتم اموالمان را اعلام کنيم من خواهش مي کنم آقاي کروبي اعلام کنند اول انقلاب خانه شان کجا بوده چقدر بوده الان کجاست چقدر است و اين از کجا آمده'من اموالم را اعلام کردم بازهم اعلام مي کنم بنده حقوق معلمي مي گيرم وگرفتم تمام پرونده من از الان دست قوه قضاييه است اعلام هم کردم اگر در زندگي من ، همسرم و فرزندانم مشکلي هست بدون اجازه من منتشر کنند همه بدانند.زندگي من معلوم است يک خانه دارم حساب هاي بانکي هم اعلام کردم فقط حقوق دولت مي گيرم درآمد ديگري ندارم در دانشگاه چرا پژوهش مي کنيم کارهاي ديگر مي کنيم باز دريافتي دانشگاه است.آقاي کروبي هم بفرمايند که اين خانه اش چطوري آمده ايشان هميشه مسوول بوده آيا از همان پول هايي که امام اجازه دادند برداشتند يا نه امثال آقاي شهرام جزايري ها دادند يا نه اگر فعاليت اقتصادي دارند، بگويند.

کروبي: اولاً اقاي جزايري که پول داده به من هيچ وقت ما تحقيق و تفحص نمي کنيم که بيينيم اين پولش از کجاست اما اگر بدانيم فاسداست نمي گيريم اگر بدانيم چيزي از ما مي خواهد نمي گيريم اما اگر يک کسي آورد يک آدم متدين آورد و گفت مي خواهد کمکي بکند الان هم اگر بياورد يک کسي بياورد اما چيزي نخواهد از او مي گيريم.اما نکته دوم راجع به مسايل مالي خودشان که مي فرمايند يکي از نکاتي که دررابطه با ايشان مطرح است الان مدرکش هم هست اين هفته انتخابات بگذرد برملا مي کنيم هفت صد ميليون دلار از پول دولت مي خواسته به يک آقايي بدهد رهبري جلويش را گرفته است.اصلاً يکي از اختلافاتش با رييس بانک مرکزي همين بود که حواله مي داده و او نمي داده است.دعوا به خاطر اين شده که مي رفته آن جا مي گفته من نمي دهم من که نمي توانم بروم فرد ... را بگيريم مي گفته اجازه دارم مي گفته اجازه رهبري را بده تا همان را سنجاق کنيم تا به اين هفت صد ميليون دلارش براي اين که اگر براي کشورمان مشکل نشود هفت صد ميليون دلار به يکي از روساي جمهوري مي خواسته بدهد رهبري هم فرموده ندهيد . حالا براي 300 ميليون تومان که از خودش داده به من اصلاً اين ها را خدمتان عرض کنم که بدانيد چه پول هايي شده.
ايادي ايشان ، نزديکان ايشان کي اين روزها زندان است قضاياي آقاي علي آبادي واطرافيانش چه هست و داستان هايي که شما ما را مجبور کرديد که اين حرف ها را بزنيم چون ازنزديکان شما ميگويند الان زندانند بعضي ها را با زور آزاد کردند.شما بفرماييد اين مقايسه هايي که شما داديد شما مي گوييد درست نيست خوب چکار کنيد هر چه ما بگوييم شما حرف خودتان را مي زنيد مي گوييد اين حساب من است اما شما در آمد نفت انصافاً باز اين ها مي گويند کل درآمد دولت سازندگي و دولت توسعه سياسي اندازه سه سال و نيم شما بوده ، اين همه بالاخره نفت صد دلاري کي فکرش را مي کرد اين ها کجاست اين پيشرفت هايي که شما مي گوييد همان طور آقاي احمدي نژاد به خدا من خرم آباد بودم همه طرح هايت مانده است.

احمدي نژاد: باز ما قانع نشديم بالاخره آقاي شهرام جزايري چه جور بود مسئله مسکن شما جوري است يک دفعه يک مسکن صد متري تبديل شد به چندصد متري آن هم در بهترين نقطه تهران، خوب بالاخره من پرسيدم ،جناب آقاي کروبي بالاخره معلوم است.

کروبي: اول بايد برويم کاري کنيم و ببينيم حرفي که مي زنيم راست است يانه والا من مي گويم پرونده اردبيل شما مي گوييد نيست.

احمدي نژاد : جناب آقاي کروبي ببينيد من از شما مي خواهم اگر بنده خواسته ام 700 ميليون دلار به کسي بدهم بانک مرکزي گفته بايد اجازه رهبري بيايد ممنوع است فردا بزنيد در روزنامه چرا هفته ديگر، اين چه حرفي است شما به همسر من که هيچ نقشي نداشته تهمت زديد در روزنامه ببخشيد يا شما خبرنداري از آن مجموعه؛

کروبي: والله خبرندارم

احمدي نژاد: من مي گويم آخر رييس جمهوري ،يک کسي مي خواهد رييس جمهور بشود از زير مجموعه اي که صاحب امتيازش خودش است خبر ندارد آن وقت مي خواهد کشور اداره کند.آقاي کروبي من عذر مي خواهم از شما ،من به شما احترام مي گذارم به لباس شما به ريش سفيدتان به سوابق شما ، شما خبر نداريد عکس همسر من را انداختند بدون اين که نقشي داشته باشد و توهين کرده باشند.

کروبي : شما مقابل يک مرد شريف نجيبي عکس زنش را درمي آوري اين طوري (نشان دادن عکس )

احمدي نژاد: پس منزل را توضيح ندادند، شهرام جزايري را توضيح ندادند ،زندان را توضيح ندادند و اعلام هم نکردند آيا حاضرند اموال اطرافيانشان را اعلام کنند تا همه در جريان باشند ، رييس ستادشان دوستانشان همه اين ها که در ستادشان کار مي کنند.و اين که بيست ميليارد تومان فقط خواستند بدهند به مخابرات در انتخابات براي اس ام ا س " پيام هاي کوتاه"، با بيست ميليارد تومان ستاد انتخابات ايشان رفته مخابرات ، مخابرات گفته ما اس ام اس عمومي نداريم.برآوردهاي هزينه ها بيش ازيک صد ميليارد تومان براي تبليغات جناب آقاي کروبي است اين ها را بگويند ازکجا آورده اند، چطوري آورده اند اين ها را براي مردم توضيح بدهند چون الان وقت شما تمام است. شما بايد بعداً به مردم توضيح بدهيد که چه کرديد.من سه چهار تا نکته را مي گويم ، اين دولت درخدمت مردم است با کارشناسي بنده بيش از هزار ساعت خودم جلسه گذاشتم با کارشناسان اقتصادي و اساتيد اقتصاد بله دو تا سه تا ده تا بيست تا هم ممکن است مخالف نظر ما باشند ما اين را هيچ وقت رد نمي کنيم اما من با جلسات پنجاه نفره بيست نفره ده نفره طولاني پنج ساعت ، رييس جمهوري بايد خودش کارشناس ارشد باشد حضرت آقاي کروبي اين که هرچه مي پرسيم مي گوييد کارشناسان نظر بدهند خوب کارشناسان بشوند رييس جمهوري نه اين که کسي ديگر بشود رييس جمهوري کارشناسان اداره بکنند، آن هم اين وضعيت کارشناسي درکشور ما همه جاي دنيا نظرات شخصي درکارشناسي اثر دارد کارشناسي وحي منزل نيست ، چيز مطلق نيست اين واژه کارشناسي را انداختن وسط و با آن بازي مي کنند.اما شما درفيلمتان امشب دوباره به دانشجويان ستاره دار اشاره کرديد من آمارش را دارم. در دوره آقاي معين که متاسفانه يک اطلاعيه هم داده اين آمار سال به سال از سال 78 چند نفر ستاره دار بودند سال 82 بيشترين هست 2584 آخرين سال دراين دولت 85 ، 224 نفر که ما لغو کرديم بعد شما چهار تا آدم مي آوريد مي گويند ما ستاره داريم ، ستاره را وقتي ليست قبولي را منتشر مي کنند کنارش مي نويسند ستاره را در پيشاني کسي نمي زنند اين است.بحث گشت ارشاد را شما مطرح کرديد که من ديشب توضيح دادم اهل سنت و اقوام را مطرح کرديد من توضيح دادم رفتار دولت معلوم است من مي خواهم دوسه جمله راجع به آينده صحبت کنم ،خطاب به ملت عزيزمان.
بالاخره شما اين دولت را برگزيديد اين دولت هم با همه توان در خدمت شما بوده من اعلام کردم آقاي کروبي و دوستانشان هرموقع تخلف مالي از اين دولت از بنده، وزراي من از فرزندان و همسر من دارند در روزنامه ها منتشر کنند به شرط اين که پايش بايستند کلي حرف نزنند.ما به سمت آينده حرکت مي کنيم به فضل الهي در آينده اين تورم کاهش پيداخواهد کرد و به يک رقمي خواهد رسيد اين را تمام تحليل هاي اقتصادي مي گويد درحالي که ما رشد اقتصاديمان را حفظ کرديم ، سازندگي را حفظ کرديم.در موضوع اشتغال در آينده سه تا برنامه اساسي داريم بنگاه هاي کوچک، بنگاه هاي بزرگ و زمينه سازي هاي سرمايه گذاري، هفت طرح بزرگ اصلاح ساختار اقتصاد را ما آماده کرديم، بخشي درمجلس است ،بخشي دارد مي آيد همه زير ساخت هاي لازم براي اصل 44 را ما فراهم کرديم نهادهاي لازم ، چهارده نهاد دريک مدت کوتاه تشکيل شد 42 آيين نامه نوشته شد در اين دولت نشان داده شد ملت مي تواند ، ظرفيت هاي ملت تازه در حال شکوفايي است ، درعلم در فن آوري در سياست در فرهنگ در اقتصاد و به فضل الهي دولت موانع را برمي دارد و پشتيباني خواهد کرد از مردم، براي مسکن طرح هاي ما امسال به شکوفايي مي رسد مسکن مهر قرار است ما مسکن 99 ساله را برداريم تحويل بدهيم وام بانکي هم تصويب شده در بانک مسکن واگذار مي شود به خود مردم بسازند که قيمت ساخت بيايد پايين يک امتياز ويژه براي مسکن جوانان داريم براي اشتغال جوانان داريم اينها را بفضل الهي دنبال خواهيم کرد.چهار سال دوستان هرچه خواستند گفتند ما تحمل کرديم ما حوصله کرديم پاسخ نداديم در همين روزنامه آقاي کروبي صدها تهمت و توهين زده شد ما مطلقي پاسخ نداديم کار کرديم بعضي ها مي گويند چرا پاسخ نداديد در شرايطي که کشور در محاصره نظامي دشمن بود در حال تحريم بود و فشارهاي سياسي بود اگر ما مي خواستيم وارد اين بگو مگوها بشويم چه اتفاقي مي افتاد نه اين حجم سازندگي اتفاق مي افتاد نه اين شاخص هاي خوب را در اقتصاد نسبت به گذشته نه اين که مشکل الان نداريم الان هم داريم ولي مشکل را داريم کم مي کنيم .
نه ما هسته اي مي شديم نه در سياست خارجي به اوج عزت مي رسيديم مسير ما همان مسير درخدمت مردم در کنار مردم شعار ما سلامت است پاک ترين دولت اين دولت است خادم ترين دولت اين دولت است درکنار مردم است يک مورد اگر تخلف داشتند فلک را کر مي کردند اين خوشبختانه وجود ندارد راه روشن را ما در کنار ملت انشالله عالمانه و صادقانه ادامه خواهيم داد و به فصل الهي ايران بايد بهترين کشورهاي جهان باشد مي تواند در مديريت جهان و بايد نقش اساسي و تعيين کننده داشته باشد بايد عزيزترين کشور جهان باشد، پيشرفته ترين باشد اين چشم انداز ماست، ما باور داريم ملت ايران مي تواند ، ما از نگاه دشمن به ملت نگاه نمي کنيم ما مي گوييم ملت ما توانمند است و بايد در بالاترين جاي جهان قرار بگيرد.تشکر مي کنم از ملت عزيز ايران ملت فداکار به خاطر همه خوبي هايشان وهمه همراهي هايشان و همه بزرگواري هايشان، ديروز در اصفهان دو روز پيش در مشهد و در استان هاي مختلف ما انشاءالله سفرهاي استاني را در خدمت مردم ادامه مي دهيم نظارت ها را ادامه مي دهيم.فرمودند بعضي افرادحامي اند بله اکثريت ملت بزرگواري کردند دراين چهارسال و حمايت کردند اما من هيچ حزب و گروهي ندارم ريالي هم در انتخابات نه خرج کردم نه دارم خرج کنم ازملت عزيز مي خواهم که اجازه بدهند يک بارديگر اين خادمشان چهار سال درخدمت آنها باشد.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۱۸ساعت 16:35 توسط شاهین |

  در چارچوب برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چهارشنبه شب مورخ 13/3/88 آقآیان محمود احمدی نژاد و میرحسین موسوی نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از طریق شبكه سه سیما با هم مناظره كردند. متن كامل مناظره به شرح زیر است:
مجری: آقای احمدی نژاد قاعدتاً هر كسی دارای دغدغه‌هایی است و شما هم دغدغه‌های ذهنی فردی و اجتماعی دارید و می‌خواهید در صحنه باشید به عنوان كاندیدا در این رقابت، به عنوان ریاست جمهوری احتمالی مهم ترین دغدغه‌های شما كه باعث شده شما در صحنه باشید چه هست؟
ج- بسم الله الرحمن الرحیم- اللهم عجل لولیك الفرج والعافیة و النصر ... من ابتدا خدای بزرگ را شاكرم كه فرصت داد یك دوره در خدمت ملت عزیز ایران باشم و ازمردم خوبمان به‌خاطر همه حمایت‌ها و بزرگواری ها و همراهی هایشان تشكر می‌كنم و آرزو می‌كنم كه ملت ایران همواره سربلند باشد. یاد امام عزیز، شهدای بزرگوار، ایثارگران، جانبازان و آزادگان را گرامی می‌داریم كه راه سربلندی را در برابر ما قراردادند و امروز هرچه داریم از آنهاست.
انتخابات عرصه بسیار مهم سرنوشت است، انتخابات در كشور ما فقط انتخاب یك فرد نیست بلكه انرژی گرفتن ملت برای پرشهای بلند به سمت قله‌های عزت و پیشرفت است.فضای انتخابات باید فضایی پرشور و نشاط باشد، فضای انتخابات باید سرشار از منطق و دوستی‌ها و هم افزایی ها و برادری‌ها باشد. من می‌خواهم در ابتدای عرایضم گله بكنم از برخوردهای بسیار غیرمنصفانه و ظالمانه بلكه دروغ پردازی‌های بزرگ و تخریب بی‌سابقه‌ای كه علیه یك دولت انجام شده است درطول تاریخ بعد ازانقلاب ما نداشتیم چه در طول دوران یك دولت چه در آیام انتخابات این قدر هجمه سنگین علیه دولت، به‌نظرم علتش این است دوستانی كه تصمیم گرفتند وارد عرصه بشوند احساس كردند كه در هیچ یك از عرصه‌های مثبت و سازنده قدرت رقابت با این دولت را ندارند به‌خصوص درعرصه خدمات گسترده دولت كه بی‌نظیر بود در هربخشی كه ما وارد می‌شویم در مقایسه با دولت‌های قبل گرچه آنها خدمات ارزشمندی را داشتند كار دولت به اندازه چند دولت بوده است. به‌خصوص درعرصه بین‌الملل متاسفانه پیروزی های بزرگ ملت را هم انكار كردند خدمات دولت را به‌طور مطلق منكر شدند ای كاش به جای این همه تخریب و این تبلیغات سنگین و بی‌سابقه یك برنامه‌ای ارایه می‌شد، متاسفانه در تبلیغات انتخاباتی به ملت بزرگ ایران توهین شد كه من بسیار متاثر شدم ما چرا باید مردم را از خودمان ناامید كنیم چرا باید این‌قدر خودمان را شیفته قدرت نشان بدهیم من شخصاً علاقه مند به ورود به این بحث‌ها نبودم چهار سال تحمل كردم و ازهمه توهین‌ها و افترائی كه به‌خود من شد ونسبت داده شد گذشت كردم الان هم می‌گذرم بارها اعلام كردم كه من همه را بخشیده‌ام اما ازتوهین به مردم، توهین به انتخاب مردم از توهین به فهم وشعور مردم ومنافع مردم نمی‌توانم بگذرم اجازه ندارم، مردم این اجازه ر ا نمی‌دهند كه وقتی كه حیثیت آنها مورد هجوم قرار می‌گیرد یك خآدم آنها گذشت بكند. دردیدار‌هایی كه من با مردم دارم در شهرهای گوناگون قشرهای گوناگون به‌طور گسترده ازمن می‌خواهند كه ازحق آنها دفاع كنم از موضع آنها دفاع كنم من باید ریشه این بد اخلاقی‌ها، این جفا‌ها و این فریب‌ها را به مردم بگویم. قبلاً هم وعده كرده بودم كه بگویم باور من این است كه امروز آقای موسوی در برابر من نیست تنها آقای موسوی نیست بلكه سه دولت پی درپی در برابر بنده قرار گرفته‌اند هم آقای موسوی هم آقای هاشمی و هم آقای خاتمی كه این سه در گذشته باهم بودند در دور گذشته هم آقای موسوی از آقای خاتمی حمایت كرد و هم از آقای هاشمی حمایت كرد و هم آقای خاتمی از آقای هاشمی حمایت كرد در واقع اینها همه باهم بودند از روز اولی كه این دولت تشكیل شد هجوم‌ها بود برای ضربه زدن البته مردم اینها را می‌دانند اما باید جوان ها هم بدانند كه بنده دربرابر یك كاندیدا نیستم دربرابر یك مجموعه‌ای هستم كه با محوریت آقای هاشمی و همكاری آقای موسوی و خاتمی علیه بنده حركت كردند. علت این فشار سنگین به بنده در طول چهار سال و فشارهای سنگین‌تر در آیام انتخابات به‌نظرمن به یك مسئله برمی گردد این كه در این سه دوره یك ساختار اداری و حلقه‌های مدیریتی شكل گرفت كه از مسیر انقلاب و ارزش های انقلاب فاصله گرفت نه این كه در این سه دوره خدماتی نشد چرا شد اما آرام آرام یك جریانی شكل گرفت كه خود را مالك ملت، مالك انقلاب، حاكم برمردم و دست خودش را در بیت المال و مسایل كشور باز می‌دید. آنها درانتخابات قبل صف‌آرایی كردند اما ملت برآنها غلبه كرد در طول این چهار سال تلاش كردند كه دولت را ناموفق جلوه بدهند و بشكنند اما خدای متعال عنایت كرد با حمایت مردم تا اینجا آمدیم. درانتخابات قبل از داخل وخارج رقیب من پشتیبانی شد و كمك شد در همان اوایل این دولت آقای هاشمی پیغامی برای یكی از این پادشاهان حاشیه خلیج فارس فرستاد كه شما نگران نباشید ظرف شش ماه این دولت ساقط می‌شود كه بعداً افرادی رفتتند توضیح دادند و مسأله تا حدودی حل شد معنای این حرف به روشنی طراحی‌های گسترده علیه این دولت را می‌رساند در حالی كه این دولت درخدمت مردم بود، در مدت كوتاه چهار سال افتخارات بزرگ در عرصه‌های داخلی وجهانی به‌وجود آورد كه البته كار ملت است، می‌بینیم امروز ملت با نشاط هستند ظرفیت‌های ملت در حال شكوفایی است درعرصه‌های علمی فن آوری در عرصه‌های سیاسی به‌خصوص در سیاست خارجی امروز ملت ایران عزیز و عزیزترین ملت‌هاست اما همه این ها نادیده گرفته می‌شود وسنگین ترین دروغ ها و تهمت‌ها در طول چهار سال به‌خصوص درطول سه ماه اخیر من البته آقای موسوی را دوست دارم همیشه هم به ایشان احترام گذاشته‌ام اما اتفاقی كه در این سه ماه افتاد برای من قابل توجیه نیست. جناب آقای موسوی برای این كه متوجه بشویم در كشور مشكل هست و اعتیاد هست ما نیاز نداریم كه برویم یك بازیگر را بیاوریم در اتوبوس تا بفهیم اعتیاد هست شما چند تا سفر كردید متوجه شدید كه در كشور مشكلات هست آیا این مشكلات در چهار سال ایجاد شده است پس 24 سال چه، یعنی یك گلستانی را دوستان جناب عالی متحدان جناب عالی به من بنده تحویل دادند و بنده این را تبدیل كردم به یك خرابه هیچ اتفاق مثبتی هم نیفتاده است تازه معلوم شده كه بنگاه ها مشكل دارند تازه معلوم شده كه بیكاری هست شما چهار تا شهرستان و استان رفتید بنده همه ایران را دیده‌ام اگر بنا باشد از مشكلاتی كه مردم دارند صحبت كنم تمام وقت این مناظره را هم اختصاص بدهیم باز وقت كم می‌آوریم. تازه معلوم شده است در گذشته ما بیكاری نداشتیم، اعتیاد نداشتیم، كارگاه‌ها مشكل نداشتند، مشكلات اقتصادی و كشاورزی نبود، مشكل صنعت نبود همه این ها در این دوره، ای كاش شما برنامه ارایه می‌دادید. من به شوخی در یك جایی گفتم خوب شد كه من هم داوطلبم والا این سه عزیزی كه امروز كاندیدا هستند چه می‌خواستند به مردم بگویند و این جمله را هم بگویم درهمین عرصه رقابت هم رقابتی بین چهار نفر نیست سه نفر علیه یك نفر است. همه حرف‌ها حتی مناظره دیشب مناظره نبود علیه یك نفر بود به نظرم این فاقد منطق است ما باید بیاییم برمبنای عدالت و منطق كار كنیم.
مجری: آقای موسوی بفرمایید.
موسوی: بسم الله ارحمن‌الرحیم... من از همه بیننده‌ها و تماشاكننده‌ها تشكر می‌كنم و صحبت‌های خوبی هم مطرح شد كه بنده به صورت روش مند می‌خواهم با آن برخورد كنم وجواب بدهم. اولاً بنده دوست داشتم كه آقای احمدی نژاد موفق باشند در كارهایشان و بنده وارد این عرصه نشوم واگر چنین اعتقادی پیدا می‌كردم قطعاً برخوردم لازم می‌دیدم كه در آن كاری كه هستم باشم و وارد این عرصه نشوم، دوسه تا نكته می‌گویم و به اصل قضیه می‌پردازم. آقای هاشمی و آقای خاتمی اشخاص بزرگی هستند كه خودشان با آقای دكتر باید مناظره كنند و جواب خودشان را بدهند و بنده یك مشكلاتی با دولت دارم و به‌خاطر خطری وارد این صحنه شدم كه درمورد آن صحبت خواهم كرد و وارد دوران آقای هاشمی وخاتمی نخواهم شد. چهار سال از این مدتی كه ایشان می‌فرمایند مربوط به دوره بنده هست و دوره حضرت امام كه راجع آن اگر لازم باشد توضیح خواهم داد. من همیشه ایران را دوست داشتم و این عشق فكر می‌كنم باهمه ماها قرین هست، هیچ ایرانی را فكر نمی‌كنم كه به ایرانیت خودش افتخار نكند و نگران آینده ایران نباشد ونگران مشكلاتش نباشد همه دلشان می‌خواهد ایران را بزرگ بینند و سرافراز ببینند.ما دوست داشتیم كه ایران یك نقشی داشته باشد به‌عنوان قدرت اول منطقه درهمه شئون علمی و اقتصادی، آبرو داشته باشد الگویی باشد برای همه جهان پس انقلاب كردیم، برای این ها انقلاب كردیم كه ایران بزرگ بشود، ایران اسلامی بزرگ باشد، تاثیر گذار باشد و بتواند ترجیحاً اثر گذار باشد و پیام خودش را به همه جهان برساند منتهی در برخورد با حل مسایل كشور واینكه ما ایران را به جایگاه واقعی خودش برسانیم من احساس می‌كنم كه دو نوع می‌شود روبه‌رو شد دو نوع مدیریت می‌شود داشت یكی مدیریتی هست كه براساس ماجراجویی و بی‌ثباتی، رفتارهای نمایشی و قهرمان نمایی وشعاری است، خیال بافی و خرافه گرایی است و خلاف گویی و پنهان كاری است خودمحوری و قانون گریزی است سطحی نگری و روزمرگی است و افراط و تفریط.
من بقیه‌بحث هایم را در این چهار چوب پیش خواهم برد. یك موردی هم هست كه ما بیاییم براصل متانت رفتارهای منطقی و كارشناسی شده، واقع بینی و خرافه ستیزی، شفافیت و... قانون گرایی و اتكا به خرد جمعی دور اندیشی وآینده نگری و اعتدال و میانه روی كار كنیم. ما اگر می‌خواهیم ایران نیرومند داشته باشیم من فكر می‌كنم كه آن رفتار دوم مناسب تر است یعنی ما بر اساس آن باید عمل بكنیم خوب در این جا بحث هست... كه برنامه‌ها را نوشته‌ام و ادامه دادم و فكر می‌كنم كه بنده سه تا برنامه و مناظره دارم كه مورد علاقه مردم است و این ها را مكمل همدیگر می‌دانم برعكس آقای احمدی نژاد فكر می‌كنم كه این ها می‌تواند فرصتی باشد كه به تدریج هم برنامه‌هایم را بگویم وهم نقطه نظراتم. آن چیزی كه در این جلسه مهم است بگویم انگیزه اصلی بنده هست، برای این آمدنم به صحنه، حقیقت این است كه بنده درمورد آینده كشور احساس خطر كردم با این مدیریتی كه حاكم هست وچون بحث از سیاست خارجی شروع شد من مستقیم به سیاست خارجی می‌پردازم و بعد به مسایل اقتصادی، فرهنگی واجتماعی می‌پردازم. یكی از مشكلاتی كه ما داریم من موردی صحبت كنم، كیس به كیس یا مورد به مورد كه قابل لمس برای همه مردم ما باشد كلی صحبت نخواهم كرد نمونه نشان خواهم داد. یكی از مشكلات ما عدم تناسب شعارهایی است كه داده می‌شود تا عمل شعارها بیشتر جنبه اسطوره‌پردازی و به‌نظر من یك مقدار زیادی خیال‌پردازی در مورد آینده جهان هست ومتاسفانه [این كه گفته می‌شود] آینده فلان كشور در حال فرو ریختن است و تمدن دارد از بین می‌رود و یا این كه ما مدیریت جهان را می‌كنیم و امثال این ها، پشتوانه عملی به ‌نظر من هیچی نیست مثال مسئله آزاد سازی ملوانان انگلیسی، ملوانان انگلیسی به حوزه ما تجاوز كردند نیروهای ما سررسیدند آنان را دستگیر كردند و كار افتخار آمیزی كردند و باید مورد تایید قرار می‌گرفتند بعد بلافاصله براساس همین چارچوبی كه اشاره كردم ما اول گفتیم این ها باید اعدام بشوند چرا آمدند درسر زمین ما، یك بحران بزرگ جهانی ایجاد كردیم بعداً هم تصمیم گرفتیم به تن آنها كت و شلوار بپوشانیم و بعد رییس جمهور ما كه مسولیتش ومنزلتش متعلق به خودش نیست متعلق به مردم است و متعلق به شما [مردم] است آمد از آنها خداحافظی كرد و بایك مراسم كه حتی برای سران كشورهای دیگر هم انجام ندادیم آنها را راه انداختند و رفتند [البته] بعد ازنهیبی كه ما از انگلستان داشتیم. آیا این عزت ملت ما را حفظ كرد من فكر می‌كنم نه. این‌جور چیزها هم خسارت می‌آورد از نظر امنیت ذهنی مردم ما و هم ازنظر عزت آنها وهم این كه سیاست خارجی ما را دچار یك فراز و نشیبی می‌كند كه نمی‌توانیم با هزینه‌هایی كه می‌پردازیم مشكلاتمان را حل كنیم. بعد یك مسافرتی رییس كشور ما داشتند به عراق بدون اینكه معلوم بشود ازكجا و چگونه مطرح كردند كه من را می‌خواهند بربایند یك هزینه زیاد بكنند اگر می‌ربایند چطور آمریكایی‌هایی بنزین هواپیمای دولتی ما را در آنجا تامین كردند، و بعد ما در عراق رفتیم به منطقه خضرا منطقه‌ای كه تحت تسلط آمریكایی‌ها است در آنجا ملآقات‌های‌مان را كردیم وبعداً با سربازان آمریكایی هم عكس گرفتیم برگشتیم. همین مسئله در ایتالیا تكرار شد من می‌گویم كه آیا ما باید تصورات خودمان را این‌قدر گسترش بدهیم كه درحوزه سیاست خارجی ما كه مربوط به صحنه منافع ملی ماست این را گسترش بدهیم، آیا این می‌تواند مشكلات ما را حل بكند یا مشكل ایجاد می‌كند برای ما و هزینه‌های گزافی دارد. بعد مسئله عربستان پیش می‌آید آن‌طوری كه بارها گفتند و بنده با واسطه هم شنیدم وآن‌قدر هم گفته شد، من قدیم هم بالاخره مسولیت داشتم خیلی مهم است كه چگونه از آدم دعوت بكنند چگونه به یك مسافرتی برود بعد ما از این طرف پیغام دادیم كه ما را بخواهید ما را دعوت كنید ما بیاییم و همه دوستانی كه در وزارت خارجه و جاهای دیگر هستند وازملك عبدالله هم بنده نقل قول با واسطه دارم درمورد همین خواست ما برای ا ینكه از ما دعوت بشود كه به آنجا برویم. بعد وقتی ما می‌رویم آنجا حالا باید یك نتیجه بدهید برای مسافرتی كه ما چنددفعه رفتیم آنجا و برگشتیم، نتیجه باید بگیریم. این وضعیت زوار ما است یا رابطه ما با عربستان هست كه آیا بهتر شده یا بدتر شده. بعداً آمدید از قول رییس آن كشور علیه وزیر خارجه‌اش یك صحبتی كردید كه بخش قابل توجه آن خاندان و آن وضعیتی كه درعربستان هست و حتی برای كشور خودمان مشكل ایجاد كردیم ما می‌گوییم چرا این هزینه‌ها را ما ایجاد كنیم؟ به حساب كی این كارها را می‌كنیم آیا اثرش كم است یا زیاد است؟بعدا بارها شنیدیم كه آمریكا دارد از بین می‌رود، خب اگر این طور هست چرا چهارمرتبه مسافرت كردیم انجا چرا دوتا نامه نوشتیم، چرا دایم دنبال این هستیم كه به شكل خاصی با آنها صحبت كنیم، پیش رییس جمهوری سوییس رفته صحبت كرده، فكر نمی‌كنم كه یك كسی چنین ریسك بكند و دروغ بگوید كه از ما خواسته شده به اوباما گفته شود قبل از انتخابات با ما صحبت كند و مسأله رابطه آمریكا و ایران به‌نوعی مشكلاتش حل بشود یا گفت وگو شروع بشود. خوب آیا این بنفع كشور ماست، من تند می‌گویم برای اینكه یك سرفصل‌هایی بدهم صحبت از سیاست خارجی شروع شد. اتفآقا ما در زمینه سیاست خارجی هم عزت ملت خودمان را مخدوش كردیم و لطمه زدیم آبروی كشورخودمان را بردیم و هم توسعه داخل كشور خودمان را با مشكل مواجه كردیم، تنش وسیعی با كشورها ایجاد كردیم. مسئله هولوكاست را ما مطرح كردیم و دوباره بعد ازاینكه خسارتهایی دیدیم از مجمع عمومی یك مصوبه گذراندند كه دیگر این مسئله جرم شد كه اگر كسی راجع به هولوكاست صحبت كند، اخیرا هم در سوییس كه آن ماجرا پیش آمد واقعا تصویرش را من اگر نمی‌دیدم باورم نمی‌شد كه تا این اندازه اهانت به رییس جمهوری ما كه مظهر ملت ما است ومظهر كشورما است بشود، ایشان نباید راضی باشند. من در بندهای بعدی خاطره‌ای از حضرت امام نقل می‌كنم كه چه‌قدر در زمینه حیثیت جمهوری اسلامی حساس بوده و بعداً آمدیم این را به‌عنوان یك حماسه مطرح كردیم، چه حماسه‌ای جز اینكه یك مصوبه دیگر برای هولوكاست دادند جز اینكه اروپا رابطه‌اش با اسراییل بد شد به‌خاطر جنایت غزه اما به دلیل این صحبت‌ها آمد پشت سر اسراییل قرار گرفت ما كجا توانستیم تامین منافع خودمان را درسطح جهان داشته باشیم.
صرف اینكه ما صحبت بكنیم و بگوییم كه اینها اثری نداشته مسایل را حل نمی‌كند مردم ما اثرات این سیاست‌ها را می‌چشند. عدم امنیت ذهنی خودشان را در اقتصاد و صنعت، در مبادله‌ای كه با جهان دارند در بی‌اعتبار شدن گذرنامه‌های‌شان، در سطح بین‌المللی تحقیر شدن ایرانی‌ها در سراسر دنیا را درك می‌كنند، آیا یك دولت در مقابل این مسئله ایرانی و ایرانیت برای خودش یك مسولیت دارد یا ندارد؟ من می‌گویم كه دولت بسیار بی‌اعتنا به این نوع مسایلی است كه مربوط به رنج و درد و مشكل مردم است واقعاً من دلم برای مردم می‌سوزد با این سیاست‌هایی كه ما داریم و این بلاهایی كه سرشان می‌آوریم ازاین طریق این افراط كاری‌هایی كه ما داریم و اینها را من بر می‌گردم به آن دید اول كه متاسفانه در سیاست خارجی ما است. بعد مسایل دیگری كه مطرح شد، آقای هاشمی گفتم مرد بزرگی است امام هم راجع به ایشان صحبت كرده بود، نقاط ضعف وقدرتش را ایشان می‌تواند صحبت بكند. یك كمی سن من هم زیاد است. در عالم سیاست قبل از انقلاب و بعد از انقلاب هم بودم مردم یك كمی فكر دارند. ما برای اینكه بگوییم خیلی تنها ماندیم سه تا دوره را بهم پیوند بدهیم! این كه سه تا طرز فكر است! برای اینكه ما درمقابل این طرز فكر قرارداریم خوب مردم این را نمی‌پذیرد. چرا اصلا ما این بحث را می‌كنیم؟ خوب آقای خاتمی كه آدم كمی هم نیست، آدم سیاسی مطرح در سطح كشور هست، هشت سال هم رییس جمهوری بوده. آقای هاشمی هم همینطور ایشان مجال صحبت و گفت وگو با آنها را دارند می‌توانند در رادیو تلویزیون این صحبت‌ها را برقرار كنند ماشالله صدا و سیما هم كه در اخیتار دوستان هست به‌طور ظاهر می‌توانند دعوت كنند در یك میز گردی با آنها صحبت بكنند مسایل را حل كنند چه ربطی به عقاید بنده دارد؟ بنده می‌گویم این سیاست خارجی شما باعث شده كه كشور لطمه وحیثیت ما لطمه بییند و این شیرغران ایرانی را در بند بكند هم سیاست خارجی واقتصادی شما. برمی گردم به یك مسئله دیگر در رابطه با همبستگی ملی. ما چه كار داریم می‌كنیم چه بلایی سردانشگاهایمان و محیط‌های جوانان و مردم آوردیم كه بنده هرجا می‌روم اعتراض است هرجا می‌روم می‌گویند به ما اهانت شده است. این دانشجو را ستاره دار كردیم آن را دستگیر كردیم آن یكی را دستگیر كردیم آن را از دانشگاه بیرون كردیم. بنده یك روشنفكر هم هستم، فردی می‌آید پانزده بار كتابش چاپ شده، مجوز از همین دولت گرفته در چاپ شانزدهم جلویش را می‌گیرند آخر دولت حیثیتی دارد، نظام ما حیثیتی دارد هر دولتی باید مقید باشد به آن امضاها وحرف‌هایی كه می‌زند سر حرفش باید بایستد الان شما خود مردم، خود انتشاراتی‌ها می‌دانند این انتشاراتی‌ها در این چهار سال چند تا بودند به چند تا رسیدند و چند هزار تا كم شدند چه مشكلاتی دارند. ببینید یك كارهایی می‌شود كه واقعاً دردناك است و آدم را اذیت می‌كند بالاخره همه ما یك هویت اسلامی ایرانی داریم، انسانی هستیم، شما فكر كنید یك كتاب فروش بدبخت و بیچاره‌ای كه با زور یك بیست جلد كتاب چاپ كرده كافی است كه وزارت ارشاد چهار تا از این كتابها را درحبس نگه دارد درچاپ دوم و سومش ورشكست می‌شود همین‌طور كه دارند ورشكست می‌شوند خوب این در مقابل نظام قرار می‌گیرد علت اینكه این همه هنرمند در مقابل دولت هستند برای چیست، بنده اعتقاد دارم كه هنرمندان خیلی سیاسی نیستند و در سیاست روز اصلا وارد نمی‌شوند اما به تنگ آمده‌اند، مشكل پیدا كرده‌اند در سطح ملی به دلیل همین سیاستها وحالا خود روحانیت هم از یك طرف دیگر رابطه دولت با روحانیت را ما می‌بینیم كه به چه شكل است، مرجعیت چگونه با دولت روبه‌رو می‌شود وتوهین‌هایی كه در آموزش و پرورش به پیامبر اسلام شد. چه واكنشی نشان دادید؟ تمام اینها یك نوع بدبینی نسبت به دولت ایجاد كرده خوب من می‌گویم آیا دولت نشسته و فكر كرده كه چرا رابطه‌اش با روحانیت خراب شده چرا رابطه‌اش با روشنفكران از بین رفته چرا با جوانان ارتباط خودش را ازدست داده، بنده هرجا كه می‌روم چندی نفری شعار می‌دهند و جلسه را به هم می‌زنند و به سروكله خودشان می‌زنند وتحریك می‌كنند، بقیه شعار علیه این نوع سیاست‌ها می‌دهند. حالا در رابطه با سیاست داخلی بنده این را بازتر خواهم كرد كه یكی از كارهایی كه دولت می‌كند به‌نظرم برخلاف نص صریح فرمان هشت ماده‌ای حضرت امام است. دولت مردم را خودی و غیر خودی می‌كند این را به‌خودش جذب می‌كند و آن یكی را خلاف سلیقه خودش می‌داند آن را از این جدا می‌كند.
مجری - آقای احمدی نژاد بفرمایید.
احمدی ن‍ژاد: خیلی متشكرم آقای موسوی فكر می‌كنم اگر تمام قضاوتهای شما براساس این استنادات باشد باید یك تجدید نظر جدی بكنید. من دوستانه به شما می‌گویم به شما علاقه مندم این جور قضاوت براساس اطلاعات غلط این بد است. ملوانان انگلیسی دستگیر شدند، ماجرا اوج گرفت آقای بلر كتبا نامه داد، عذر خواهی كرد و گفت ما سیاست‌های مان را در رابطه با ایران عوض خواهیم كرد این سند الان در وزارت خارجه موجود است بعد هم ما تفكیك كردیم به‌نظرمن یكی از زیباترین كارهای جمهوری اسلامی آزادی ملوآنها بود آنها 27 و28 سال بود از جمله در دوره خود آقای موسوی ما را ضد انسان، ضد حقوق بشر، خشن و گروگانگیر معرفی می‌كردند انجا ما آمدیم مردم انگلیس را از دولت انگلیس جدا كردیم این كار به‌نظرمن بهترین كار بود. در موضوع عربستان برخلاف حرف آقای موسوی كه من نمی‌دانم از كجا این اطلاعات را می‌آورد درنشست اوپك كه ما رفته بودیم آقای ملك عبدالله ابتدا به ساكن، قبلا هم به من گفته بود كه بیایید مكه من دعوت می‌كنم بیاید، در نشست سران اسلامی من گفتم نه من الان اینجا آمدم فرصت ندارم اول دولتم هست، در اوپك ایشان به من گفت اگر دعوت بكنم می‌آیی مكه گفتم بله اگر شما دعوت بكنید من می‌آیم و دعوت هم فقط برای حج بود. سفر سیاسی آنچنانی كه انتظار داشته باشیم نبود، ضمن اینكه خوب بود آقای موسوی تصاویر را ببینند وقتی ما وارد مطاف شدیم چه موجی در كل مسلمآنها درست شد چه سخنرانیها وچه تظاهرات و فریاد‌ها و اظهار محبت‌هایی به ملت ایران كردند.
درموضوع هولوكاست خیلی جالب است آقای موسوی در همین عربستان رابطه ما الان چطور است رابطه آقای موسوی چطور بوده من نمی‌خواهم بگویم در دوره جناب آقای موسوی از گذرنامه وفرودگاه ایشان چه بردند انجا و دستگیر شد وچه بساطی علیه كشور راه افتاد اما همین مقدارمی گویم كه رابطه ما با آنها قطع شد. یعنی طوری عمل كردند دردوره آقای موسوی كه رابطه از اساس قطع شد با عربستان، من تعجب می‌كنم حالا ایشان نگران رابطه با عربستان هستند بله ماهم نگران هستیم كی دائما مقاله می‌نوشت برخوردهای تند می‌كرد جمعی از دوستانی كه الان در مشاركت‌اند و الان در ستاد جناب آقای موسوی فعالیت می‌كنند اینها اصلا اعتقاد نداشتن.
درموضوع فلسطین اشغالی خوب است كه آقای موسوی ذهنشان را ببرند مواضع خودشان را مرور كنند. جناب آقای موسوی صریحاً اعلام كردند كه ما نیروی نظامی می‌فرستیم در كنار مقاومت فلسطین علیه اشغالگران بجنگند، ایشان اعلام كردند كه باید رژیم صهیونیستی محو بشود اما آقای موسوی ما بخواهیم وارد این جزییات بشویم و تاكتیك‌ها را بحث بكنیم ازمسیر منحرف می‌شویم. دیپلماسی عمومی امروز پیشرفته ترین وعلمی ترین كار دیپلماسی است وقتی دشمن مواضع اصلی دنیا را گرفته ما اگر بخواهیم درمیدان آن بازی كنیم كه حتما شكست خورده‌ایم همین كاری كه دردوره آقای هاشمی اتفاق افتاد و شما حمایت كردید در دوره آقای خاتمی اتفاق افتاد. حمایت كردید ما آمدیم خارج از فرمولی كه قدرتهای بزرگ طراحی كردند وارد شدیم واین آموزه امام است امام هیچگاه قبول نكرد. فرمولهای آنها را اگر می‌پذیرفتیم انقلاب نباید می‌كردیم. درموضوع هسته‌ای حتما شما اطلاع دارید روشی كه در دولت قبل به نام تنش زدایی درپیش گرفته شد به جایی رسید كه تمام تاسیسات هسته‌ای ما به‌طور كامل تعطیل شد و دو تا قرار داد برملت ما تحمیل شد یكی پروتكل الحاقی بدون مصوبه مجلس و برخلاف قانون اساسی و دو ترتیبات اجرایی، در پروتكل الحاقی مأمورین آژانس آزادند هرلحظه‌ای ازهرنقطه ایران بازدید كنند هدف چیست، هدف این است كه قدرت دفاعی ما را كشف كنند بدهند دست دشمن، و در ترتیبات اجرایی یك بندی آوردند كه هر اندیشه و طرحی در ذهن دانشمندان ما درموضوع هسته‌ای شكل می‌گیرد قبل از هراقدام باید مأمورین آژانس را مطلع كنند سنگین‌تر ازاین تحمیل برملت نمی‌تواند باشد در حالی كه طبق آن پی تی ما می‌توانیم هر فعالیتی بكنیم 180 روز قبل از غنی سازی باید اطلاع بدهیم. تاسیسات تعطیل شد، سنگین‌ترین تعلیق، همه تاسیسات پلمپ شد دو تا قرارداد پذیرفته شد در همان فاصله جناب آقای موسوی جهت اطلاع حضرتعالی می‌گویم هفت قطعنامه شورای حكام علیه ما صادر شد درحالیكه عقب نشینی مطلق بود، قطعنامه شورای حكام به لحاظ حقوقی بسیار مهمتر از قطعنامه شورای امنیت است شورای امنیت قطعنامه اش سیاسی است اعتبار حقوقی ندارد اما شورای حكام قطعنامه اش حقوقی است ما را ملزم می‌كند كه كارهایی را انجام بدهیم، تمام ادعاهای اژانس در شش سرفصل دردوره این دولت حل و فصل شد و ما نامه اش را از آژانس داریم كه گفتند مسایل اساسی ما حل شده است در وسط این بحث‌ها آمریكاییها یك ادعایی كردند آنها دارند این را دنبال می‌كنند كه ما هیچ‌وقت آن‌را به رسمیت نشناختیم در سعد آباد در بروكسل در پاریس چه گذشت جناب آقای موسوی امروز ما هسته‌ای شده‌ایم برای سه تا سانتریفیوژ صورت مذاكرات را شما بخوانید چقدر ازاین طرف خواهش می‌شود امروز بیش از هفت هزار سانتریفیوژ دارد می‌چرخد آقای بوش بعد از این همه همكاری در افغانستان ودر موضوع هسته‌ای اعلام كرد ایران محور شرارت است تعجب می‌كنیم انجا ابروی ایران نرفت ایران را تهدید كرد به حمله نظامی اما امروز چه، همان آقای بوش دراواخر عمر حكومتش اعلام كرد ما دنبال براندازی ایران نیستیم وآقای اوباما هم به صراحت اعلام كرد. 27سال در دوره جنابعالی، جناب آقای هاشمی و جناب آقای خاتمی، آمریكا به دنبال براندازی بود. امروز آمریكا رسماْ اعلام می‌كند كه ما به دنبال براندازی نیستیم.
كدام سیاست خارجی موفق بوده وكدام ذلت آفریده است. كدام سیاست خارجی استقلال ما را حفظ كرده و كدام بیشتر امتیاز داده و دستآوردی نداشته است. 15 سال اروپاییان می‌گفتند، ما می‌خواهیم گفت وگوی انتقادی كنیم با ایران.هرروز می‌آمدند و می‌گفتند كه آقا ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌كند. بنده دو تا سوال كردم راجع به هولوكاست. دوتا سوال تمام نظام حقوق بشر غربی براثر آن زیر سوال رفته است. آنها دارند فریاد می‌زنند. من تعجب می‌كنم. اسراییلیان فریاد می‌زنند. غربیها هم فریاد می‌زنند. بعضی دوستان هم می‌گویند آبروی ایران رفت. چطورآبروی ایران رفت. ما كه نباید بنشینیم دشمن بیاید درخانه ما. بعد شروع كنیم با او مواجه بشویم.
امروز تهدید برای همیشه از ایران برطرف شده است. البته همه اینها به همت ملت بزرگ. ایستادگی ملت بزرگ. فداكاری ملت بزرگ. رهبری عزیز و عنآیات حضرت ولی عصر علیه سلام بوده است. من تعجب می‌كنم. آقای موسوی بد نیست یك سفرخارج از كشور بروند و ببینند كه دولتها وملتها چگونه ازایشان استقبال می‌كنند.
در دوره خود ایشان، ایشان چندتا مسافرت خارج ازكشور رفت. آن موقع ایران سرافكنده بود یا الان، البته نمی‌خواهم بگویم كه آن موقع ایران سرافكنده بود خیر آن موقع هم عزیز بودیم ولی ازدید قدرتهای بزرگ نه.
اگر نگاه جنابعالی (آقای موسوی) این است كه ما باید سعی كنیم چهار تا قدرت بزرگ را راضی كنیم، این برخلاف نظر امام، برخلاف منطق و استقلال ما است. اما اگر نه ما باید با توده‌های وسیع ملتها و دولتها ارتباط داشته باشیم. در چهارسال بیش از 60 رییس دولت به ایران سفركرده است. درهیچ دوره‌ای سابقه نداشته است. ما عزیز نیستیم. 118 عضو جنبش عدم تعهد از برنامه هسته‌ای ما حمایت كرد. من حالا اینجا می‌خواهم بگویم، جناب آقای موسوی سوال می‌كنم ازشما كه درزمان آقای هاشمی تورم شد 49.5 درصد، 49میلیارد دلار استقراض خارجی كردیم. بحران‌های اجتماعی بسیاری از شهرهای بزرگ مارا در برگرفت و عده زیادی كشته شدند، شما احساس نگرانی نكردید؟ وقتی كه تحریم شد و 20 میلیون دلارآقای كلینتون گذاشت مبنی براینكه هرشركتی كه بالای 20میلیون دلار با ایران قرارداد نفتی ببندد، تورم شد 49.5 درصد شما (چرا ) نگران نشدید؟
وقتی كه جریان برانداز در 18 تیر شروع كرد ومی خواست تهران را بگیرد و حركت كند به سمت مركز حكومت و علنا هم اطلاعیه دادند و از بیرون ازكشور هم حمایت شدند وبه قول خودشان می‌خواستند انقلاب مخملی را راه بیندازند شما (چرا ) نگران كشورنشدید؟
مجری برنامه خطاب به احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد اگر ممكن است كوتاه، وقت‌تان گذشت...
احمدی نژاد خطاب به میرحسین موسوی گفت: شما نگران نشدید. امروز (به من) می‌گویید چرا گفته‌اید هولوكاست. من ازشما سوال می‌كنم چرا نباید بگوییم هولوكاست. ما باید بنشینیم و اروپاییان بیایند راجع به حقوق بشرما حرف بزنند یا ما باید بگوییم شما آزادی ندارید. استعمار دارید می‌كنید. ملتها را دارید خفه می‌كنید. سیاست خارجی این دولت، سیاست برآمده از متن مردم. متن خط امام و عزت آفرین است. می‌بینید. چطورشد كه آنها عقب نشینی نكردند. امروز مساله هسته‌ای ایران در دنیا مساله دست دهم شده است.
درحالی‌كه كه یك روزی اینجا به ما گفتند، خط قرمز را بگذارید شورای امنیت. خب شورای امنیت هم رفت. عبوركردیم. چه‌كاركردند. تحریم كردند. الان چه‌كارمی توانند بكنند. اصلا مگر می‌شود از موضع نرمش در برابر مستكبرین ایستاد. درهمین تهران، آقای موسوی مقاله نوشتند، دوران امام، شما سكوت كردید. دولت وقت از آن مقاله نویس حمایت كرد. شما سكوت كردید. شما نگران شدید؟ من به شما علاقه‌مندم ولی نمی‌توانم ازاتهامات بی‌اساسی كه به ملت زده می‌شود یا توهین‌هایی كه به ملت می‌شود از اینها بگذریم.
میرحسین موسوی گفت: صحبت از خط امام شد. من جا دارد كه یك خاطره‌ای از حضرت امام دراینجا نقل بكنم. یك موقعی اسراییلی‌ها آمدند و حمله كردند به جنوب لبنان و درداخل كشور همه به این اتفاق رسیدند كه ما باید نیرو بفرستیم و به اصطلاح اسراییلها را بیرون كنیم و كنار لبنانیها بجنگیم. آن موقع شهید همت هم قرارشد كه رییس لشكرهایی باشد كه قراربود بفرستند. نیروهایی را هم پیشاپیش اعزام كردند كه درلبنان بررسی كننند این نیروها باید دركجا مستقربشوند. آن شبی كه فردایش قراربود نیروها فرستاده بشود. بیاد دارم كه جلسه روسای سه قوه بود و شهید همیت هم آمده بود. مرحوم حاج احمدآقا هم آمدند و گفتند كه خیر است این بحث و بعد گفتند كه امام فرمودند راه قدس از كربلا می‌گذرد یعنی شما بپردازید به جنگتان. چه‌كاردارید به لبنان كه نیرو بفرستید به آنجا. راه قدس ازكربلا می‌گذرد. حالا ما بحث مان برسراین قضیه است.ما می‌گوییم كه نظام تصمیم گرفت كه بگوید برای اینكه با هنجارهای بین‌المللی سازگار باشد ولی هدف خودش را دنبال كند درمورد اسراییل فقط این حرف گفته بشود كه ما موافق این هستیم كه همه مردم فلسطین جمع بشوند. حتی آنانی كه بیرون از كشور مهاجرت كرده‌اند. اینها هركس یك رای دارد.اعم ازیهودی، مسلمان ومسیحی رای بدهند و سرنوشت خودشان را خودشان تعیین بكنند. این نیز به‌طور كامل با هنجارهای بین المللی سازگاراست. جاهای دیگر هم عمل شد. بعد ازجنگهای استعماری. ما وقتی كه به اجتهاد خودمان و بنا به تندروی خودمان. افراط گری خودمان. درموقعیتی كه 20سال است این شعار به همین شكل داده می‌شود. ما می‌آییم از این فراتر می‌رویم خوب همین‌جا است كه مصیبت ایجاد می‌شود. به عوض اینكه اسراییل را منزوی بكنیم آمده‌ایم او را بیشتردرمعرض مظلومیت قرار می‌دهیم. درهمین دوربان در سویس، مساله‌ای كه ایجاد شد اروپاییان بعد ازكشتار غزه درمقابل اسراییل بودند داشتند قطعنامه صادرمی‌كردند و موضع داشتند. آن‌هم به‌خاطر موضع‌گیری و اشتباه ما و آن لطماتی كه حیثیت ما خورد. همه شان پشت اسراییل بازهم جمع شدند. آیپك كه بزرگترین نهاد صهیونیستی درآمریكاست وجود این سیاست را برای خودش نعمت می‌شمرد. ما حالا داریم همین را می‌گوییم كه براساس همین چیزی كه می‌گویند نباید خیال بافی بكنیم درمورد مسایل جهانی. واقع بینانه باید عمل بكنیم. با تدبیر باید عمل بكنیم. مشكلی كه بنده دارم برسر چیزهای دراز مدت نیست بلكه برسریك سری روشهای اجرایی معمول است.
ببینید آیا وزارت خارجه و مامورین حساس ما و آنهایی كه آگاه هستند ونیروهای متفكر ما هستند چه در دانشگاه، چه درخود وزارت خارجه این مساله را تایید نمی‌كنند و نظیر این را ما یكی دوتا نداریم. ببینید، بنده یك بحثی كردم، توی همین تبلیغات انتخاباتی هم گفته‌ام در هرزمینه‌ای با هرروشی كه باشد اگر ما افراط داشته باشیم به دنبالش تفریط داریم. برای مثال، ما می‌آییم این صحبت تند (هولوكاست) را راجع به اسراییل می‌كنیم یعنی هولوكاست را مطرح می‌كنیم بدون اینكه به فایده وهزینه آخرش فكری بكنیم مبنی براینكه آیا این ما را به نتایج خودمان می‌تواند نزدیك بكند یا نه. نتیجه‌اش این می‌شود كه یك وقتی مشاهده می‌شود اوضاع بد شد معاون ما می‌آید و می‌گوید ما دوست مردم اسراییل هستیم. آن درمقابل این است. یعنی آن افراط این تفریط را هم می‌آورد كه او تصور بكند كه ما دوست هستیم. ازاین موضع هم دست برنمی‌دارد، مگراینكه یك تشری به او آمده باشد مبنی براینكه ایشان عقب نشینی بكند. آن‌وقت چگونه مردمی كه غاصب هستند و تمام سرزمینهای فلسطین را گرفته‌اند و ما یك‌باره دوست آنها می‌شویم. من می‌گویم كه این اظهارنظر درمقابل افراطی است كه ما درآنجا كردیم.
حالا شبیه این را ما درمورد مسایل سیاسی واقتصادی هم داریم كه كم نیست و حالا من قصد ندارم كه راجع به خلیج فارس یا به كشورهای دیگر رفتن صحبت كنم كه هركدام برای ما هزینه‌های سنگینی را به دنبال داشت.
مجری: آقای موسوی 21 دقیقه صحبت كردند و آقای احمدی نژاد 23 دقیقه. آقای احمدی نژاد بفرمایید.
احمدی ن‍ژاد گفت: خیلی ممنونم از آقای موسوی اجازه بدهید باز آن حرفم را تكرار كنم. آقای موسوی من بعضی وقتها دلم می‌سوزد یك اطلاعاتی را شما مطرح می‌كنید كه می‌دانم از روی بی‌اطلاعی است. من یك موردش را باز می‌كنم برای اینكه معلوم بشود كه اطلاعات شما ازكجاست. دانشجویان ستاره دار، این ستاره دار از كجا در آمد كه آقای موسوی امروز می‌كوبد در كله این دولت و استنادش هم به حرف یك عده‌ای است كه من نمی‌دانم این عده كی هستند. موضوع ستاره دار در زمان آقای معین درست شد سال 80 یعنی زمان دوست جناب آقای موسوی كه امروز هم حمایت می‌كند از آقای موسوی. آنها آمدند از كارشناسی ارشد دربرابر قبولی‌ها یك ستاره می‌زدند یك ستاره یعنی شما درآموزش مشكل دارید، پرونده كم است نقص دارد برو بر طرف كن، دو ستاره یعنی شما یك مشكلی دركمیته انضباطی داشتید تخلفی داشتید مراعات كنید. این در زمان جناب آقای معین وضع شد درهمان سال اول این دولت منتفی شد ما نفی كردیم گفتیم این توهین به دانشجو است وزیر علوم ما این را برداشت آن وقت جالب است آقای موسوی به‌جای اینكه به دوستانش انتقاد بكند به ما انتقاد می‌كند.
من واقعا متاسفم چه‌طور این‌جور شما قاطع قضاوت می‌كنید. شما می‌روید دور شما جمع می‌شوند ما هم می‌رویم مردم جمع می‌شوند حرف می‌زنند دیروز بنده در مشهد بودم این چند صد هزار آدم اینها مردم این مملكت نیستند. چرا شما خیال می‌كنید آنها كه برای شما جمع می‌شوند فقط آدم هستند و مردم ایران هستند؟ اتفآقا شما دارید مردم را جدا می‌كنید شما دارید، اینها را نگاه كنید من اینها را آوردم برای اینكه مشاهده كنید شما فرمودید كتاب بله بنده باشما هم نظرم نامه هم نوشته‌ام به وزیر ارشاد تذكر هم دادم آمارهای ما هم نشان می‌دهد نسبت به دوره آقای هاشمی و خاتمی ما كمترین میزان را داشتیم ازنظر كنترل. من آن را هم قبول ندارم البته نامه مكتوب من خطاب به وزیر ارشاد هست. اما جناب آقای موسوی جنابعالی هشت سال نخست وزیر بودید تنها یك روزنامه منتقد وجود داشت آن هم ازسال 64 راه افتاد، كه هفته‌ای یك یا دو نقد اقتصادی برشما می‌نوشت كه آمار ارقامی كه من اینجا دارم الان آن نقد‌ها را تایید می‌كند كه خواهم گفت. چه فضایی شما برایش درست كردید خود جنابعالی چند بار علیه آن یك روزنامه صحبت كردید. من متن سخنرانی شما را دارم خواهش می‌كنم مراجعه كنید حافظه تاریخی نباید از دست برود كه جنابعالی گفتید كه شما در خط دشمنید. شما دارید ضد انقلابی عمل می‌كنید. شما دارید ضربه به كشور می‌زنید درحالیكه آن گزارشی كه آن روزنامه نقد كرده بود گزارشی بود از برنامه وبودجه خود جنابعالی، آمده بود رفته بود در كمیسیون كشاورزی مجلس یكی ازافرادی كه مرتبط بود آن را گرفته بود یك نقدی رویش نوشته بود. این‌قدر فشار آوردید تا بخشی از آن نقدها تعطیل شد اما این‌ها را ببینید اینها چهار سال تیتر توهین‌هایی است كه به من ودولت شده است، تهمت‌ها بنده این‌ها را تحمل كردم شما در سخنرانی هایتان بنده را به دیكتاتوری متهم كردید این دیكتاتوری كدام دیكتاتوری است زمان آقای هاشمی هم همین طور بود اینكه شما می‌گویید باهم مقایسه نكنید اتفآقا باید مقایسه كنم زمان آقای هاشمی یك روزنامه منتقد من كاری به مواضع آن روزنامه‌ها ندارم شخص رییس دولت بارها علیه آن روزنامه موضع‌گیری كرد تا بالاخره صدایش را انداخت در زمان آقای خاتمی هم كه معلوم بود كسی مگر می‌توانست یك كلمه انتقاد كند همان علمایی كه جنابعالی می‌فرمایید یكی شان یك اظهار نظر كرد كاریكاتورش را كشیدند كه ما بعداً دیگر نداشتیم كه علیه علما كسی كاریكاتور بكشند. احمدی نژاد گفت: باز برای اینكه جنابعالی بدانید، یك دانشیاردانشگاه ما، پژوهشگر نمونه كشور ما علیه سیاستهای پژوهشی یك مقاله نوشت. آنچنان مدیریت دانشگاه اورا له كرد. توهین كرد. یك عده‌ای را راه انداخت.. مرگ براو مرگ براو... حالا اینكه من می‌گویم، آقای موسوی، آقای هاشمی و آقای خاتمی حرف درستی است. شما سخنرانی دخترآقای هاشمی درجلسه‌ای كه همسرشما وجناب آقای خاتمی هم حضور دارند را ببینید. ایشان قشنگ تشریح می‌كند و می‌گوید دوره اصلاحات ادامه راه سازندگی است. دراین دولت آسیب دیده است. ما آقای موسوی را می‌خواهیم برای اینكه استمرار همان راه است. یعنی اشرافیتی كه جناب آقای هاشمی دراین كشور پایه گذاری كرد، قرار است ادامه پیدا بكند.
الان نگرانی. آقای موسوی مردم هم می‌دانند. جنابعالی فرمودید افتخارمی كنید به حمایت آقای هاشمی. معنایش چیست. بالاخره یك معنایی دارد. باور ما این است كه صحنه گردان اصلی آقای هاشمی است.
بالاخره ما می‌بینیم رییس ستاد انتخاباتی چه كسی است واینها كجا می‌روند وجلسه می‌گذارند و چگونه ارتباطاتشان را برقرار می‌كنند. شما نفرمایید كه ارتباطی نیست. مگر می‌توانیم چشمان را ببندید مگرملت می‌تواند چشم خود را ببندد.این حلقه‌ها چه شده است. دراین دولت چه خبراست ؟ اینها فقط تیترها است. 320هزارتیتر توهین آمیز علیه دولت. ما نه یك روزنامه‌ای را بستیم. نه فشارآوردیم. هنوز هم دارند می‌نویسند و به حمایت ازشما علیه ما بدتردارند می‌نویسند. بحث‌های فراوانی كردید شما علیه این دولت. ما می‌خواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم بین سه دولت كه یآدمان نرود چه بود درسه دولت. امروزچی شده است. شما فرمودید رابطه با روحانیت. شما بالاخره چند بار رفتید پیش مراجع. عددش را بگویید كه بنده ومردم هم بدانیم. رابطه این دولت با علما رابطه بسیارخوبی است. شما چه ادعایی می‌كنید. معنایش حریت نیست. نقض حریت نیست. رابطه رابطه بسیارخوبی است ولی من تعجب می‌كنم. كسانی كه نگاهشان و نظرشان را نسبت به مسایل اصلی وفكری بیان نكرده‌اند چطورمی روند روی این مسایل جزیی انگشت می‌گذارند و می‌خواهند نتیجه كلی بگیرند. شما دولت را به بی‌قانونی و دیكتاتوری متهم كردید. دوره خودتان را یادتان هست، جنابعالی آقای موسوی. بر خلاف قانون اساسی آن حداقل اختیارات رییس جمهوری را با فضا سازی سیاسی از او گرفتید. شما باید وزیران خودتان را می‌بردید رییس جمهور تایید بكند. برای اینكه اختلاف نظرداشتید كاری كردید امام وارد شد و امام یك گروهی را گذاشت برای اینكه وزرا تعیین بشوند. یعنی عملا اختیار رییس جمهور از دست رفت. دربین نمایندگان مجلس كسی آیا جرأت داشت علیه شما حرف بزند. یادتان هست كه دوستانتان چه كردند. یكبار نمایندگان به شما رای منفی دادند. رای هم مخفی بود. اسامی اینها را رفتند استخراج كردند، اعلام كردند. اینقدرعلیه اینها اسلام آمریكایی، اسلام آمریكایی گفتند كه بعضی ازاینها اصلا خانه نشین شدند.این فضای تحمل. دولت بعدی هم همان است.
شما می‌گویید نظر نظام آن بوده است. خوب الان نظرنظام این است. شما چرا خودتان را جای نظام می‌نشانید. بنده موضع گیری كردم علیه ماجرای هولوكاست. رهبری هم تایید كرد. ملت هم تایید كردند. كی هست اینجا توی نظام كه می‌گویید نظام تصمیم دیگری گرفته است. اگر از دید مردم صحبت می‌كنید. بالاخره مردم درشرایط مختلف مواضع خودشان را اعلام كردند. شما دولت را به بی‌قانونی متهم كردید. من نمی‌خواهم وارد این بشوم كه 95 میلیارد تومان ازحساب بانك مركزی دردولت شما بدون مصوبه مجلس برداشته شد. درتعطیلات تابستان وقتی مجلس آمدید دعوایی دركشور درست شد.
مجری برنامه: آقای احمدی نژاد وقت شما تمام است.
احمدی نژاد : ده دقیقه تمام است؟ پس یك جمله را اجازه می‌دهید بگویم. من می‌خواهم یك مقدار راجع به این مدارك دانشگاهی صحبت كنم. شما آقای خاتمی را دكتر خطاب كردید. می‌دانید طبق مقررات ما كسی می‌تواند خطاب دكتر بشود كه دكترای قطعی دانشگاهی داشته باشد یا حداقل امتحان جامع را گذرانده باشد. ایشان لیسانس فلسفه است، محترم هستند. اما بالاخره شما بیان كردید. آیا من می‌توانم راجع به پرونده آموزشی یك خانم صحبت كنم. بگویم؟

مجری: آقای احمدی نژاد وقت شما تمام شد.
احمدی نژاد: دوربعد صحبت كنم.
مجری: بله. دوربعد. خیلی متشكرم.
میرحسین موسوی گفت: بنده می‌خواهم بگویم یكی ازمشكلاتی كه دركشور ما الان هست شبیه همین روشی است كه الان دراین صحنه با آن روبه‌رو هستیم. مثل پرونده سازی. دنبال یك واژه‌هایی گشتن. مثلا مسایلی مثل وزیر كشور و دولت را داریم كه اگررییس دولت نمی‌دانسته كه این فوق دیپلم هست و خودش را دكتر جا زاده خوب این نشان می‌دهد كه ضعف اطلاعات داشته است و اگر فكر می‌كرده دارد و... خوب آن یك معنای دیگری دارد كه خدای نكرده ذهنم نمی‌خواهد آنجا برود و بعد ما می‌آییم براساس این هم درمقابل مجلس قرارمی گیریم، هم درمقابل مردم قرارمی گیریم و یا پایان نامه‌های دانشجویان را به عنوان كاغذپاره قلمداد می‌كنیم. بعد همین فرد را آنقدر مورد اعتماد خودمان قرارمی دهیم كه برخلاف قانون یك معامله چند ده میلیارد دلاری، موقعی كه ایشان وزیر كشوراست دردفتر ایشان مشغول مذاكره و گفت وگو می‌شود كه مسایل آن درروزنامه‌ها مطرح شد.

بعدا نوبت به یك معاون دیگر ایشان رسید. یك روز من از جلوی وزارتخانه رد می‌شدم، رفتم دوستم را ببینم دیدم كه اینها مشغول مذاكره با رییس فلان كمپانی هستند و من هم وارد بحث شدم. خوب تمام اینها نوعی از ظن را در جامعه ایجاد می‌كند كه خیلی ناراحت كننده است ویكی از دلایل این مشكلاتی كه دولت فعلی پیدا كرده همین نوع رفتارهاست. بعد وقتی كه مقاومت هم كارسازی ندارد بعد یك وزیر دیگر مطرح می‌شود كه هنوز پرونده‌ای دارد در رابطه با اردبیل. خودش یك محل سوال است واین ثروت چند صد میلیارد تومانی. بعد در حساسترین پست گماشته می‌شود برخلاف خط و روشی كه حضرت امام ترسیم كرده بود كه وزیران را از بین چه كسانی انتخاب بكنید.

حالا من خیلی سریع برمی گردم به همان چیزی كه ایشان به عنوان قانون گریزی به آن اشاره كردند. بله، یكی ازدلایل اصلی حرف‌های من هم همین است. چرا كه بنده معتقدم كه اسبتداد صغیر به دلیل پشت كردن به قانون پیش آمده است. بنابراین عادت دادن مردم مقدمه اش اینجور شد كه می‌شود قانون را شكست.
رضاخان دراین كشور موقعی روی كارآمد كه مردم را به تدریج عادت دادند به اینكه قوانینی كه مجلس می‌گذراند براساس هرچیزی، حالا حقوق بشر بگیریم و...، پشت سرگذارده شد. بنابراین من اینجا موارد بسیارسنگین وزیادی دارم مبنی براینكه دولت نه یك مورد نه دومورد، بلكه بارها به‌طور علنی در مقابل قانون ایستاده است و این بودكه من واقعا احساس خوف كردم. بنده نمی‌خواهم بگویم كه ایشان خدای ناخواسته می‌خواهد خودش دیكتاتور باشد ولی فرض بكنید كه هشت سال یك دولتی بیاید واین قانون را رد بكند و بگوید خوشم نمی‌آید. آن یكی را دوست ندارم. آن یكی به نفع كشورنیست.آن یكی اختیارات مرا محدود می‌كند. خوب درآن صورت چی دركشور باقی ماند، اگر همه مردم كرخت بشوند وعادت كنند كه برای مدت هشت سال قانون اجرا نشود. هشت سال ما در كشور طوری عمل كنیم كه رییس دولت و دولت قوانین را پشت سر خودشان بیندازند خوب بعد از هشت سال من نمی‌گویم در این دولت یك فراز و نشیبی بشود یا كسی درصحنه ازهمین حس استفاده بكند.
بنده اینجا به خودداری از اجرای برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اشاره كنم، بنده نمی‌دانم كه دولت می‌تواند كه با یك قانون این طور رفتار بكند خوب یك قانون دیگری را باید جانشین بكند و ببرد مجلس و تصویب بكند تا بتواند از آن بگذرد. انحلال غیر قانونی شوراهای عالی و خودداری از اجرای مصوبه مجلس وهمچنین مصوبه تشیخص مصلحت، دولت پایش را دریك كفس كرده كه من اجرا نمی‌كنم دوست ندارم حالا هزار بهانه می‌آورد من فكر نمی‌كنم از مجمع تشخیص مصلحت ما دیگر مرجعی بالاتر داشته باشیم كه رای رهبر انقلاب هم پشت آن هست و حتی آنقدر مهم است كه براساس مصلحت می‌تواند از مشكلاتی كه شرعی داریم فراتر برود وآنجا همه تصویب كردند، مصوب شد كه هیجده تا از این شوراهایی كه دولت منحل كرده به جای اساسی خودش برگردد و دولت هنوز هم كه هنوز هست این را اجرا نكرده. یكی شورای پول واعتبار است بنده به مردم می‌گویم كه این تورم 25 درصدی یك دلیلش همین عدم برگزاری شورای پول واعتبار است یك دلیلش این هست كه دولت می‌خواهد تمام این اختیارات بانكها و تمام موسسات زیر دست خودش باشد كسی دخالت نكند، نمآینده دادستانی نباشد، نمآینده بخشهای مختلف نباشد نمآینده بخش خصوصی نباشد خوب نتیجه‌اش این تورم واین وضعیت اقتصادی می‌شود كه همه دادشان بالا است، صنعت درحال خوابیدن، تورم 25 درصد واین نتیجه اش است ونقدینگی دو ونیم برابر وضعیتی است از زمانیكه دوستان دولت را در اختیار گرفتند، هزینه كردن غیرقانونی از بودجه عمومی كه بنده نمی‌خواهم این مسئله را بگویم، می گویم به صورتجلسات مجلس نگاه كنید و گزارش دیوان محاسبات عمومی كه یكی از مهمترین سازمان‌های نظارتی كشور است. انحلال سازمان برنامه و بودجه كه مستندات قانونی آن هست بنده دراین زمینه حساسیت دارم دلیلش این است كه من حسی داشتم زمان مسوولیت خودم كه یك عده‌ای ممكن است با برنامه مخالف باشند یك عده از اول انقلاب با برنامه مخالف بودن می‌گفتم شما بخدا توكل كنید بالا نعمت خدا می‌ریزد بر سرشان اصلاخوششان نمی‌آمد می‌خواستند تك روی كنند.
به همین دلیل احساس خطر، بنده در مجلس بازبینی قانون اساسی سخنگوی بخش كمیسیون اجرایی بودم مسئله امور استخدامی و برنامه و بودجه مخصوصا پیشنهاد بنده است كه در قانون اساسی ما بیاید جالب اینجاست تنها سازمانهایی است كه در قانون اساسی آمده، خوب دوستان آمدند این را منحل كردند وتبدیل كردن به یك معاونتی كه یقینا هیچگونه اختیاراتی نمی‌تواند داشته باشد. زیر پا گذاشتن قانون مالیات مستقیم اگر لازم باشد جزییاتش را بنده بخوانم ودستور توقف اجرای قانون مالیات برارزش افزوده كه اصلا دراختیار دولت نیست كه چنین كاری انجام بدهد. عدم اجرای قانون مدیریت خدمات كشوری، من لیستی می‌خوانم و مراحل بعدی ممكن است دانه دانه بگویم، الحاق غیرقانونی سازمان حج وزیارت به سازمان میراث فرهنگی وگردشگری، وقتی رهبری دخالت كردن این مسئله برگشت آن هم به صورت صریح درصورتی كه مشخص بود این كار غیر قانونی است ونمی باید صورت بگیرد. بی اعتنایی آشكار به احكام قانون دادگاهها، بنده یك موردی دارم، وزیر علوم درمقابل دیوان عدالت اداری كه حكم داده و صریح می‌گوید اصلا این كار را نكند اما افتخار می‌كند و می‌گوید كه من به این رییس دانشگاه كه فردی انقلابی و جانباز بود گفتم در صورت اخراج نیز با ورود این متخلف به دانشگاه مخالفت كند و در مورد این موضوع رسانه‌ها به حمایت از رییس دانشگاه نپرداختند. بعد اینجا گفته شده چطور شده چند بار گفته شده كه وضعیت این استاد چه هست ایشان صریحا این نامه را نوشته خوب ایشان ممكن است با این فرد مخالف باشد برود از راههای قانونی راه حل پیدا كند كه نباشد در انجا ولی بی‌اعتنایی اشكار به مدرك جعلی آقای كردان و حمایت و نقض آشكار قانون ممنوعیت تصدی بیش از شغل است.من فكر می‌كنم كه دوستان عوض اینكه بروند پرونده سازی كنند وچیزهایی كه جواب دارد دنبال این مسایل بروند بهتر است، بروند دنبال حل مسایلی كه مشكلات كشور را حل بكنند وكشور را نجات بدهد از بحران‌هایی كه هست بنده واقعاً صادقانه و بدون هیج نوع شیله و پیله یكی ازدلایل اصلی یكی ازمهمترین انگیزه‌های من از ورود به صحنه انتخابات همین مسایل گریز از قانون بوده، می‌خواهم به مردم این را بگویم كه اگر دولت چند بار نه یكبار گوید اشتباه كردم ولی دایم این را روش ادامه دهد از جایی كه با سلیقه‌اش مخالف است درمقابل قانونی كه مجلس تصویب كرده آن هم مجلسی كه تا اندازه زیادی با خود این رییس جمهوری كاملا همسو است بایستد بعد از یك مدتی مردم به این مسئله حساسیت خودشان را از دست می‌دهند آیا اجساس خطر برای كشور نمی‌كنند آیا كشور روی پای خودش می‌ماند؟
مجری : آقای موسوی 30 دقیقه و 51 ثانیه صحبت كردند و آقای احمدی نژاد 34دقیقه و17 ثانیه.
احمدی نژاد گفت: من باید دوباره تكرار كنم آن جمله قبلی را درباره قضاوت‌های جناب آقای موسوی، این دولت قانون را زیر پا گذاشته؟ شما استنادتان فقط به یك مصوبه مجلس است آن هم قانون شوراهاست، شورای نگهبان می‌گوید این خلاف قانون اساسی است مجمع تشخیص می‌پذیرد اگر شما می‌خواهید قانون را اجرا كنید و واقعا معترضید شما دو خط بنویسید به دیوان عدالت اداری ما قانون داریم كه اگر دولت برخلاف قانون عمل كرد می‌اید باطل می‌كند. بگذارید دوتا عدد بدهم.
مجری: آقای احمدی نژاد شما 8 دقیقه بیشتر فرصت ندارید.
احمدی نژاد شما ادامه بدهید سه تا چهار ساعت بگذارید بالاخره آقایون دارند همه باهم حمله می‌كنند و می‌زنند، 45 دقیقه فرصت می‌دهید سه نفر در برابر یك نفر، اشكال ندارد. طبق اسنادی كه ما داریم در دولت قبل تعداد مصوباتی كه باطل شده است 303 تا است در دولت ما 157 تا، مصوباتی كه از ما توسط دیوان عدالت اداری باطل شده 3.2 درصد و دولت قبل شش و نیم درصد، كی بیشتر تابع قانون است؟ و اصلاحاتی كه ما انجام دادیم درایرادات مجلس بیشترین است اتفآقا ما داریم عین آن قانون مصوب مجمع را اجرا می‌كنیم شما با دو تا حقوقدان صحبت كنید توجیه می‌كنند شما را اگر فكر می‌كنید واقعا ما داریم نقض قانون می‌كنیم یك یادداشت می‌دهید دیوان عدالت اداری. این قانون اساسی ماست هركس هرجایی بود این را باطل می‌كند و الا اینكه در فلان جا این اتفاق افتاد بله یك كشور بزرگی است در گوشه و كنار در دوره شما مگر كم از این اتفآقات افتاد. ما دنبال پرونده سازی هستیم؟ماجرای كردان به این ترتیب است كه در دهه هشتاد یعی از سال 70 به بعد اتفآقا در دوره آقای هاشمی كه حامی جناب آقای موسوی است یك موجی درمدیران درست شد كه همه می‌خواستند دكترا بگیرند دانشگاه آزاد هم پشت قضیه بود دكترا صادر كرد پشت سر هم یك موج درست شد كردان هم یكی مثل همان‌ها، من در مجلس گفتم این جور مدارك را من ارزشی برایش قایل نیستم استاد دانشگاه دكترا باید كسی باشد شب نخوابی كشیده باشد زحمت كشیده باشد این همه افراد دركشور دارند زحمت می‌كشند برای درس من گفتم هیچكدام ازاینها را قبول ندارم، می‌شود فهرست را بیاوریم چقدر از آدم‌ها دوره آقای هاشمی وموسوی همینطور رفتند دكترای قلابی گرفتند آقای كردان هم یكی‌اش حالا یك دانه را روش انگشت گذاشتند. من در مجلس گفتم این را قبول ندارم مدرك را بگذارید كنار عملكرد ایشان را بیاورید راجع به یك كس دیگر كه می‌گویند صدها میلیارد من نمی‌دانم واقعا یك كسی بوده فرمانده لشكر بعد در دوره آقای هاشمی و آقای خاتمی رفته در كار اقتصاد پولدار شده زمانی كه پولدار بود من بهش گفتم بگذار كنار بیا تو دولت آمد اما جناب آقای موسوی بسیاری از مدیران شما و آقای هاشمی با دست خالی آمدند و با یك امتیاز دلار هفت تومانی و با واردات و صادرات میلیاردر شدند.
آقای صفایی فراهانی مدیر دولت شماست از دولت شما پولدار شده فهرست بلندی است من نمی‌خواهم اینجا اسم ببرم شما می‌گویید میلیادر شدند، پسرهای آقای هاشمی چه‌كار می‌كنند در كشور؟ كدام یك از وزرای بنده در دوره وزارتشان میلیاردرشدند یا رانتی را خوردند یا ملكی را گرفتند؟ من فهرستی دارم از زمین‌هایی كه مدیران گرفتند برایتان بخوانم 40 هكتار، 50 هكتار، 80 هكتار و 400 هكتار در دوره واگذاری بیشترین مشكلات ما دركارگاهها برای واگذاری های دوره قبل از این دولت است كی گرفته كسانی كه الان دارند از جنابعالی حمایت می‌كنند این هزینه سنگین تبلیغاتی شما ازكجا می‌آید. آقای موسوی من دوست دارم شما را، این چه نحوه هزینه كردن است از كجا می‌آید. یك مورد رشت الكتریك بدون هیچ مزایده‌ای دادند به دوستان جناب آقای كرباسچی، همسر آقای كرباسچی و همسر آقای قبه، كارخانه را از بیخ تراشیدن زمینش را بفروشند و ده‌ها مورد این طور، 400 هكتار زمین در هرمزگان گرفتند مردم برای دو هكتار و چهار تا جوان بتوانند بروند سركار لنگند.
بی قانونی اینهاست جناب آقای موسوی. استات اویل بی‌قانونی است كه طرف میآید اینجا محاكمه می‌شود و محكوم می‌شود از زندان فراری داده می‌شود و می‌رود خارج و تهش پسر آقای هاشمی است! بی قانونی در پسران بعضی از همین آقآیانی است كه امروز از شما حمایت می‌كنند.پسر آقای ناطق چه‌طوری میلیاردر شد؟ خود، آقای ناطق چه‌طوری دارد زندگی می‌كند اینها حامیان شما هستند بی‌قانونی انهاست جناب آقای موسوی ما قانون را نمی‌پذیریم؟ یك مورد هم نمی‌توانید بیاورید. من اینجا پرونده‌ای دارم برای یك خانم. شما می‌شناسید در تبلیغات انتخاباتی كنار شما می‌نشیند، برخلاف همه قوانین كشور همزمان كه كارمند بوده دو تا رشته فوق لیسانس خوانده در دانشگاه آزاد دكترا گرفته بدون كنكور و بعد در رشته غیر مرتبط دانشیار شده استادیار شده بدون اینكه شرایطش را داشته باشد رییس دانشگاه شده اینها بی‌قانونی است. من با اینها مخالفم من می‌گویم با رانت بازی و باند بازی و ا ین جور چیزهایی كه یك عده ببرند بقیه محروم باشند من با اینها مخالفم جناب آقای موسوی نه با قانون، بنده تابع قانونم ودولت ما قانون مدارترین است، من وارد آمار نشدم برای اینكه درهمین دوره‌ای كه می‌گوید اقتصاد ضربه خورده بهترین وضعیت اقتصاد نسبت به قبل است نسبت به دوره شما كه عالی است نسبت به قبلی‌ها هم، اینجا گزارش هست دقیق، آماری است كه منتشر شده اما من سواال می‌كنم گزینش‌ها را امام در زمان چه كسی منحل كرد در زمان ما یا زمان شما. یك خاطره، عرضم تمام! آقای مهندس نقره‌كار باجناق جنابعالی دعوت كرد، رفتیم جزو تجدید نظر گزینش. پرونده‌هایی را می‌دادند به ما یك دختر خانمی آمد بهش می‌گویند فلان سوال را جواب بده اگرجواب می‌داد می‌گفتند خیلی مسلط بود باطل اگر جواب نمی‌داد می‌نوشتند، این‌ها را من دیدم با چشم خودم فرمان هشت ماده‌ای برای جنابعالی صادر شد نه برای این دولت شما بگویید چقدر آن را اجرا كردید.
مجری: آقای موسوی بفرمایید، 12 دقیقه وقت دارید.
موسوی گفت: خوب صحبت‌های مختلفی می‌كنند كه واقعا من نمی‌دانم چطوری می‌خواهند جواب بدهند.
یكی از مشكلات صحبت كردن با آقای احمدی نژاد همین ها است. یك چیزهایی است كه یك كمی غیر عادی وغیره منتظره است، ایشان می‌گوید شما به دیوان عدالت اداری نامه بنویسید فلان مصوبه را لغو كند.
احمدی نژاد: شما ادعا می‌كنید غیر قانونی بوده!
موسوی: وقت من را نگیرید، ببینید همین روحیه شما است كه الان خود صدا و سیما هم می‌دانند كه كی‌ها هستند تو رجانیوز در اینجا هم هستند ما می‌دانیم چطوری اینجا عمل می‌كنند. می‌گویند چیزی بنویسید دیوان عدالت اداری آیا راه برخورد با مجلس یا مجمع تشخیص مصلحت این است جایی كه ریش سفیدهای نظام آنجا نشسته‌اند جایی كه پشت سرش مشروعیتش را از كل قانون اساسی و رهبری می‌گیرد آیا به این ترتیب مسئله كشور را می‌شود اداره كرد؟ من می‌ترسم. مشكل هم سر همین قضآیا ست. در یك چیزهایی كه بین و آشكار هست طوری عمل بكنیم، طوری حرف بزنیم كه اول برویم به سمت اشتباه و اینجا می‌خواهیم اصلاح كنیم همین است كه منجر به دیكتاتوری می‌شود ایشان می‌گوید چرا می‌گویند من دیكتاتور هستم من نگفتم دیكتاتور هستید ولی این روش قطعا به دیكتاتوری می‌انجآمد كه شما رای خودتان را به جمع مجمع تشخیص مصلحت بتوانید ارجحیت بدهید و از رای مجلس هم بالاتر بدانید. بحث اسامی را بردند ما فكر می‌كنیم واقعا شایسته یك مسوول دولت نیست كه كسانی را كه محكوم نشده‌اند در قوه قضاییه نام آنها مطرح شود. این جرم است ما اینجا نام ببریم بدون اینكه قدرت دفاع از خودشان داشته باشند. شما یك افرادی را دارید مورد حمله قرار می‌دهید كه دراین صحنه حضور ندارند و آن را قاطی سرنوشت بنده می‌كنید، ظاهرا چیزی از بنده نداشتید آمدید حالا وصل كردید من را به دو دولت قبل. من بدون اینكه بخواهم از آنها دفاع بكنم واقعا به آنها حق می‌دهم كه از دست شما عصبانی باشند مردمی كه این صحنه را نگاه می‌كنند این را نپذیرند از رییس جمهورشان كه یك شهروند را شما فكر نمی‌كنید كه آقای هاشمی چه كاركرده دراین مملكت یا خاتمی چه‌كاركرده رییس جمهور بودند كی بودند. ولی شما به‌عنوان یك شهروند هم باید به ایشان حق بدهید در جایی كه نمی‌توانند از خودشان دفاع بكنند در یك جمع 50 میلیونی كه حداقل امروز مردم دارند این صحنه را نگاه می‌كنند شما متهم می‌كنید، اسم خانواده شان را می‌برید، بچه‌ها یشان را نام می‌برید كسان دیگری را نام می‌برید. بنده می‌گویم قوه قضاییه حكمتش این است و آقای احمدی‌نژاد اینك می‌گویم بدانید قوه قضاییه در جهان معنایش این است وقتی كسی را محكوم می‌كند یعنی بقیه ملت بری هستند. این اصل اسلامی است شما از اول كار خودتان شروع كردید گفتن كه هزاران مفسد دراین كشور است پرونده را می‌خواهم باز كنم اسامی را می‌خواهم نام ببرم. رییس بانك پارسیان را برداشتید لجن مالش كردید بعد مشاورخودتان كردید ودیگران را همین‌طور خوب اینها گناه دارد. ما مسلمان هستیم ما متدین هستیم ما به خدا اعتقاد داریم نمی‌توانیم افراد را همین‌طور نام ببریم و متهمشان بكنیم. در مورد واگذاری هكتاری، اگر این كار را كرده‌اند خیلی كار بد وغلطی بوده اما چه ربطی به بنده دارد. شما می‌گویید چرا از من حمایت می‌كنند. بنده گفتم هرشهروند یك ستاد، مثل بعضی دوستانی كه بنرهایشان همه سطح جهان را پوشانده و از تمام امكانات دولتی استفاده می‌كنند از ادارات و از خود وزارت كشور استفاده می‌كنند از صدا وسیما استفاده می‌كنند بنده استفاده نكردم. در آنجا را باز كردیم روی همه، هسته خیلی سالمی داریم كه یك نفر راجع به آن هسته نمی‌تواند حرف بزند افراد بسیار وارسته بسیار معتقد و مومن درآنجا هستند كه اگر غیر از این بودند الان شما نام می‌بردید شما روحیه تان اینطوری هست آنها را معكوس می‌كردید ولی نیستند آنها آدم‌های وارسته‌ای هستند. درها را باز گذاشتیم هركه از ما حمایت می‌كند، استقبال می‌كنیم هیچ دلیلی ندارد كه استقبال نكنیم ازهمه ملت استقبال می‌كنیم كه از بنده حمایت بكنند رای بدهند تا تغییر ایجاد بكنیم بنده این را گفتم الان هم می‌گویم به همه مردم می‌گویم اگر بخواهید این فضا عوض بشود اینجوری راحت دیگران را معكوس بكنند، ایشان جلوی بنده عكس خانم بنده را می‌گیرد كه این را اینجوری كردن اینجوری كردن. ایشان مهمترین روشنفكر زن این كشور هست ده سال برای دكترای علوم سیاسی زحمت كشیده سندهایش هست مداركش هست، سایت‌های مرتبط با شما برگشتند علیه ایشان جوسازی كردند، ایشان قرآن پژوه است بله ایشان افتخارش این است كه فوق لیسانس رشته هنر هم دارد دكترای علوم سیاسی هم فوق لیسانس علوم سیاسی هم دارد. شما ببینید آن موقعی كه كنكور بوده برای دانشگاه آزاد بروید آن را بررسی كنید بنده خبر دارم و متأسفانه یكی از دلایل مشكلات دولت همین است، معاون اجرایی آقای رییس جمهور به جای اینكه مشغول حل مشكلات مردم باشد مشغول رفتن و سركشی به این پرونده و آن پرونده به آنجا و اینجا است كه یك چیزی بسازنند كه به درد امشب بخورد. بنده آمده‌ام كه این روحیه را عوض می‌كنم. آن چیزی كه درفرمان هشت ماده‌ای حضرت امام هست برخلاف این روحیه است وبنده این حالت پرونده سازی، سیاه كردن برنامه‌ها، سیاه كردن داشجویان وامثال اینها را عوض می‌كنم.
ایشان می‌گوید، ستاره كردن كارزمان آقای معین بوده است. خوب كاری ندارم اگرایشان هم این كار را كرده باز كار بدی كرده است ولی به‌نظر نمی‌رسد كه این جور به آدم‌ها گیرداده باشند و شكنجه كرده باشند. برای وارد شدن به این دوراز انتخابات من هیچ انگیزه‌ای نداشتم.درمدت چهارسال دولت فعلی هم من هیچ سخنی نگفتم. فقط دیدم شما دارید كشور را به خطرمی اندازید. بنده دربرنامه‌های دیگر مسایل اقتصادی را مطرح خواهم كرد كه با چه روشی شما كشور را دارید اداره می‌كنید. برای مثال همین عدم تشكیل شورای پول واعتبار، عملا بانكها را تبدیل به حیات خلوت شما كرده است. من می‌گویم این سیاست قجری است. مگرحكم قجری یا حاج میرزا آقا آغاسی چه‌كار می‌كرده است. یك خزانه داشته است. دستش را می‌كرد توی این به این تخصیص می‌داده به آن تخصیص می‌داده است. آقا شورای پول واعتبار برای این است كه شما را محدود بكند، بنده را محدود بكند. سازمان برنامه مدیریت وبرنامه ریزی برای این است كه نگذارد شما هرجور دلت خواست هزینه بكنید. بیاید و از شما حساب كشی بكند. كه در نتیجه این چیزی كه دیوان محاسبات ما می‌گوید، پول ها گم شد یا به خزانه ریخته نشد. چندهزار تخلف شد. این مسایل نباید پیش بیاید. خوب این به صلاح همه ما هست. به صلاح شما هم هست به صلاح همه ملت ماست. شما این كار را نكردید. ببینید، بحث بنده از روی دلسوزی است. رسما از روی طرح مشكلی است كه اگر ادامه پیدا بكند و اگر بقیه ابعادش را هم بشكافم خواهیم دید كه همین مسایلی چون بیكاری، تورم واعتیاد و بد فرهنگی هم نتیجه و ناشی از این سیاست هاست و شكست ما درسیاست خارجی هم همین مساله است و بالاخره اینكه اگر می‌بینیم درسطح منطقه یك كشور دوست نزدیك نداریم باز هم ناشی ازهمین قضیه است وتماما برمی گردد به این چیزهایی كه من درچارچوب همان طرحی كه گفتم و دوباره برای شما می‌خوانم، ببینید كه آیا مسایل اثر دارد یا ندارد. بنده چهار، پنج تا ویژگی‌هایی كه دراین نوع مدیریت وجود دارد و ما را به این بن بستها می‌كشاند را برای شما مطرح كردم. به هرحال می‌ارزد دراین چهاردقیقه باقیمانده از وقتم عنوان بكنم. ولی چون آقای احمدی نژاد ما را مجبوركرد چیزهایی بگویم كه خوش نداشتم دراین جا مطرح بكنم. به هرحال یك مدیریت هیجانی بی‌ثبات، نمایشی و شعاری. خیال بافی و خرافه گرایی. ما مرتب داریم می‌شنویم كه اسراییل درحال فروپاشی است. خوب براساس این ما سیاست خارجی تدوین می‌كنیم. خوب معلوم است كه به بیراهه می‌رویم. معلوم است كه اشتباه می‌كنیم و این خود محوری و قانون گریزی است. خوب آدمی كه قانون محور نباشد گرفتار قانون گریزی می‌شود. بنابراین اگر آدم قانون محور نباشد از قانون فرار می‌كند. دوست هم ندارد قانون را. اما آدم قانون محور می‌رود و از راه قانونی مسأله را حلش می‌كند. حتی اگر قانون را هم دوست نداشته باشد. درمورد این روزمرگی‌ها و سطحی نگری‌ها و سایراین مسایل وبه‌ویژه آن افراط وتفریط‌هایی كه اینها دراین چهارسال گذشته به ملت ما خسارت زده و لطمه زده بعد صحبت خواهم كرد. اما حالا پیام خودم را به مردم می‌دهم مبنی براینكه از مردم بوده‌ام و به مردم برمی گردم. مسلما مردم دراین باره قضاوت خواهند كرد می‌توانند راجع به این دوره هم قضاوت بكنند. دراین زمینه می‌توانند ببینند كه رویه‌ها و سیاست‌ها چگونه است و براین اساس آنها می‌توانند واقعا تصمیم بگیرند. این بود كه من این را برای كشور خطرناك دیدم و از روی احساس وظیفه آمدم.
در پآیان من ازهمه مردم تشكرمی كنم و مردم را به ارزش‌ها دعوت می‌كنم. مردم را خوار كردن و برای یك نامه به دنبال ماشین خود كشیدن به عنوان اینكه ما سیاست رو در رو با مردم داریم. این روش كار نیست.
برای مردم باید تولید ایجاد كنیم. كارایجاد بكنیم. تولید ملی وصنعت خودمان را تقویت بكنیم تا شاهد برخی نابسامانی ها نباشیم. مثلا محصول همدان سیر است اما مردم آنجا می‌گویند از وقتی كه سیر چینی وارد شده نمی‌توانیم سیر بكاریم، نباید شاهد این نابسامانی باشیم.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۱۷ساعت 8:18 توسط شاهین |

      روز سه شنبه مورخ ۱۲/۳/۸۸ رییس جمهوری اسلامی ایران به مشهد مقدس سفر کرد و در جوار حرم امام رضا علیه السلام برای خیل عظیم مجاورین و زایرین سخنرانی نمود.

 به گزارش پارتیک قرار بود رییس جمهور در مسیر خود از فرودگاه تا حرم علی بن موسی الرضا - ساعت ۸ صبح ا زمیدان پانزده خرداد(فلکه ضد) عبور نماید اما به دلیل استقبال چشمگیر مردم و کندی حرکت خودروی حامل ایشان - ورود رییس جمهور به میدان مذکور در ساعت ۱۱  انجام پذیرفت. نکته قابل توجه حضور اقشار مختلف مردم اعم از پیر و جوان - زن و مرد- دانشجو و کارمند و کاسب در مراسم استقبال از رییس جمهور مردمی بود. استقبال از ایشان آنقدر پر شور بود که تقریباْ مسیر چند کیلومتری فرودگاه تا حرم مطهر - مملو از جمعیت مشتاق بود.

مردم به همراه خود پرچم های سه رنگ ایران و دست نوشته هایی داشتند که بر روی یکی از این دست نوشته های مردمی چنین متنی مشاهد گردید:

آقای احمدی نزاد در مناظره ی تلویزیونی خود - از آقای میرحسین موسوی سوال نمایید که ایشان چگونه بعد از بیست سال احساس خطر کرده اند- درحالی که مقام معظم رهبری - مراجع عالیقدر - مجلس خبرگان- مجلس شورای اسلامی- سپاه پاسداران و بسیج چنین احساسی را نداشته اند. آیا این توهین و بی احترامی به شعور یک ملت نیست؟!

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۱۳ساعت 8:52 توسط شاهین |

دوشنبه شب گذشته -۱۱/۳/۸۸ - فیلم تبلیغاتی آقای کروبی برای انتخابات دهمین دوره ی ریاست جمهوری از شبکه اول سیما پخش گردید. نکته قابل توجه - پرسش و پاسخ هایی بود که میان کرباسچی و کروبی رد و بدل می شد.در یکی از این موارد آقای کرباسچی از آقای کروبی پرسید که آقای کروبی اگر شما رییس جمهور شوید و در کشور دوازده میلیون شکم گرسنه!! وجود داشته باشد آیا بازهم حاضرید درمجامع بین المللی فریاد عزت ملی و چه و چه سر دهید؟ که کروبی درپاسخ گفت:من تاجایی که لازم باشد هم از عزت کشور درمجامع خارجی دفاع می کنم و هم تلاش می کنم تا برای شکم گرسنه مردم فکری داشته باشم. در این موقع آقای کرباسچی که کمی هم عصبانی شده بود و ژست آدم های چیز فهم را به خودش گرفته بود گفت: آقای کروبی شکم گرسنه عزت می خواهد چه کار کند؟

با این حرف کوتوله ای تازه متوجه شدم که درگذشته امور کشور دست چه آدم های کج فهم و شکم پرستی بوده است که ادعا دارندعزت به چه درد می خورد وقتی شکم مردم گرسنه است!. آقایان خبر ندراند اگر عزت ملی نداشته باشیم شکم سیر به چه کار آید؟. آن ها نمی فهمند که عزت ملی به افراد جامعه شخصیت می دهد و جامعه ای که دارای شخصی مستقل باشد انگیزه ی منطقی برای زندگی و کسب وکار پیدا می کند.بنابراین ساده انگاری است اگر فکر کنیم که با شکم سیر می توان به عزت و ابروی ملی دست یافت. نکته مهم تر این که آقای کربسچی وسط دعوا نرخ تعیین می کند!!. اول بگوید آمار فقر کشور را از کدام مرکز آماری گرفته است که می فرماید ما دوازده میلیون گرسنه در کشور داریم!!!.

خداوند آخرعاقبت همه ما را به خیر کند که کاخ نشین های جمهوری اسلامی به فکر مردم محروم افتاده اند و مرام رییس جمهور محترم و  مردمی را  به سخره می گیرند.

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۱۳ساعت 8:34 توسط شاهین |

با عنایت به درخواست های مکرر دشمنان خارجی و استحاله شده های داخل کشور بدین وسیله خواهشمند است به دلایل زیر به آقای دکتر محمود احمدی نژاد رای ندهید :

۱- ایشان فوق العاده طرفدار پا برهنه ها است بلکه خودش یکی از همین پا برهنه ها است!

۲- علی رغم مدارک قلابی بعضی ها - ایشان دارای تحصیلات عالی دانشگاهی با مدرک دکترا است

۳- مطیع و پیرو رهبری است و شاید هم ذوب شده در ولایت فقیه باشد

۴- بسیار پرتلاش - دلسوز و پرکار است به طوری که به اندازه چند نفر کار می کند!

۵- برعکس بعضی از دانه درشت ها - اهل باج دادن و رشوه دادن به باج خواهان و رشوه بگیرها نیست

۶- ساده زندگی می کند و با صداقت حرف می زند مثل پایین شهری های پاک دامن و شریف

۷- جزو مرفه های بی درد جامعه نیست بلکه درد مردم محروم را خوب درک می کند

۸- خوب می فهمد و خوب عمل می کند

۹- به معنای واقعی کلمه اصول گرا است

۱۰- کارهای زیر بنایی و اساسی برای کشور انجام می دهد

۱۱- رانت خواری اصلاْ بلد نیست!!

۱۲-بعد از سی سال- شعارهای اول انقلاب را زنده کرده است

۱۳-نام ایران و ایرانی را در دنیا سربلند کرده است وبه آن افتخار داده است

۱۴-قانون مدار- عدالت محور- شجاع و خدا ترس است

+ نوشته شده در ۸۸/۰۳/۰۶ساعت 16:25 توسط شاهین |